Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortuszra "kértem" a barátnőm...

Abortuszra "kértem" a barátnőmet, de már másként állok ehhez a kérdéshez. Most mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
én 22 éves vagyok, ő 21, mindketten egyetemre járunk, együtt vagyunk a gimnázium óta. Nagyon szeretem, de mikor kiderült, hogy terhes, nagyon meg ijedtem és azt mondtam neki, hogy semmiképpen nem szeretném, ha megtartanánk. Ő nagyon sokat sírt, kért, hogy oldjuk meg, még azt is mondta, hogy nem kell beszállnom a nevelésbe, ha nem akarok, de én ezt meg így nem akartam volna, ha már megszületik nyilván ismerni akarom őt... Végül nagyon sokat beszélgettünk és ő arra jutott, hogy ennyire az akaratom ellenére nem akarja vállalni a babát. Elment orvoshoz, most fog védőnőhöz menni, eddig sokat sírt, de most egyáltalán nem beszél már róla, ha felhozom rögtön témát vált. Annyit mondta, hogy nagyon nehezen, de elfogadta, hogy ez a "közös" döntésünk. Én azonban napok óta nem alszom, sokat olvasgattam a témáról, gondolkoztam rajta és egy egész reális tervet találtam ki. Örököltem egy lakást a nagymamámtól, az ki van adva, de hamarosan lejár a bérleti szerződés, akkor nem hosszabbítanám meg és oda költözhetnénk a kicsivel. A sulit megpróbálnám levelező folytatni, keresnék mellette munkát, vagyis hát mos is dolgozom suli mellett, valsz. felvennének teljes munkaidőbe, nehezen, de sztem kijönnénk.Persze még gyerekek vagyunk ehhez, de nem akarom,h ezen menjen át, hogy esetleg a későbbiekben miattam ne lehessen babája, vagy, hogy ne tudja kiheverni, hogy megbánja... Főként nőket kérdeznék, hogy ti, hogy fogadnátok? Hogy mondjam el, hogy komolyan vegyen, hogy ne higgye, hogy egyszer igy állok hozzá, egyszer úgy, hogy az első reakcióm csak az ijedtség volt... És,hogy nagy sajnálom, hogy ilyen rossz hetet okoztam neki... Szégyenlem magam, de változtathatok még?

2013. febr. 25. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%
ezt így mondd el neki, szerintem el fogja hinni, és örülni is fog neki, hogy átgondoltad. egyébként sok férfi első reakciója ez, mert egyszerűen megijednek, nem vagy egyedül, és érthető is, jól tetted, hogy nem hagytad annyiban, és végül ide lyukadtál ki. sok boldogságot!
2013. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is nagyon tisztellek ezért legtöbben a könnyebb utat választanák, hiszen nem nekik kell odafeküdni... Másodszor amit leírtál itt a végén az jó is lesz szerintem, tehát ezeket hogy megijedtél elsőre és nagyon sajnálod hogy rossz heteket okoztál neki de már elmúlt az ijedtséged és tisztábban látod a helyzetet és szeretnéd a babát. Ennyi.
2013. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%
Sűrgősen beszélj vele, ne halogasd! Kerek perec mond el, hogy beijedtél nagyon, de alaposan átgondoltad és szeretnéd ha megtartanátok (nem fogjátok megbánni)! Mond el a tervedet a lakásról, munkáról, suliról. Biztos a szüleitek is segíteni fognak! Mi terveztük a babát, párom az első hetekben mégis bepánikolt, hogy mi lesz. Hajrá! beszéljetek, még ma! És írd meg, mi volt! :)
2013. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mond el neki,amit itt leírtál.Átgondoltad igazán,és kitaláltál rá egy megoldást.Valószínűleg a barátnőd azért nem beszél erről,mert fáj neki és ő nm így döntött volna!Majd írj,ha beszéltél vele!
2013. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég ami ide írtál, a többit majd megbeszélitek.

Biztos nagyon fog örülni! Tök jó ilyet olvasni.

2013. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy van, mutasd meg neki, vagy ugyanezt nagyjából mondd el a lehető leghamarabb!!!!

Nagyon tisztellek azért, hogy képes voltál magadba nézni és hogy megpróbálsz változtatni a dolgokon. A soraidból süt, hogy mennyire szereted a párodat (bárcsak az én párom is így állt volna a dolgokhoz és hozzám annakidején), nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön tisztázni köztetek mindent. Szerintem a párod rettentően fog örülni a megváltozott érzéseidnek, és annak, hogy már most felelős módon végiggondoltad, mihez is kezdhetnétek ebben a helyzetben.

Hidd el, nagyon kevés pénzből is lehet gyereket nevelni,ha az alapvető szükségletekre jut neki pl megfelelő táplálkozás, rendezett körülmények a lakhatásban stb, akkor oda már csak szeretet és törődés kell, márpedig ez nálatok nem hiszem, hogy hibázna :)

Én két kicsit nevelek nagyon kevés pénzből, mégis boldog és kiegyensúlyozott gyerekek.

Bíznotok kell magatokban és megtenni mindent, ami csak tőletek telik és akkor nem lesz gond.


Azért majd megírhatnád, mit szólt a párod :)

2013. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:

Jó döntés! Mindenképpen mondd el Neki, biztos vagyok benne, hogy ki fog ugrani a bőréből. Bár lehet, hogy először majd nem akarja elhinni.

Egyébként már nem vagytok gyerekek ehhez. :)

2013. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nagyon jó, hogy ilyeneket is olvasunk, te 22 éves korodra egy komoly gondolkodású fiatal lehetsz. Nyugodtan ülj le vele, és ilyen részletesen és őszintén mondj el neki mindent. Biztos nagyon fog örülni neki!

Én is átéltem hasonlót, csak más szituációban. Mi már több éves házasok vagyunk, van két pici gyermekünk, és most becsúszott a harmadik. Egyáltalán nem terveztük, és a férjem egyértelműen mondta, hogy abortusz, szóba sem jöhet más. Sokat sírtam, napokig nem tudtam aludni, szerintem ő sem, csak nem mutatta, majd egyik nap leültetett, hogy beszéljünk. Elmondta, hogy nagyon bepánikolt a 3. gyerek hallatán, de sokat gondolkodott azóta, és mivel ő sem híve egy magzat megölésének, közös döntéssel megtarhatjuk a babát. Nagy kő esett le a szívemről. Most ő is a jövőt tervezi, kocsit akar cserélni, amibe jobban elférnek majd a gyerekek, pluszmunkát vállal, gyerekszobát tervez.

És ne szégyelld magad, látod még egy gyakorlott apukánál is ez volt az első reakció, de a párod meg fogja érteni!

Kívánok nektek boldog babavárást!

2013. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki ugyanazt amit ide leirtal. Ne rontsd el azzal h nem mered neki elmondani. Ha megsem birod magad ravenni, akkor ultesd le ot a gep ele h akkarsz vmit mutattni, aztan mutasd meg neki ezt a kerdest. Lehet h hulyen hangzik, amit irtam, de en tutti meghatodnek :-) De igyekez, nehogy keso legyen, mert utana bani fogod egesz eletedben !!!!!

Sok sikert! :-) irj h mi volt :-)

2013. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg mi lett!
2013. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!