Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be merjem festeni a hajam? A...

Be merjem festeni a hajam? A fejbőrömre nem kennék a nagy lenövés miatt. Így is káros?

Figyelt kérdés
Nem akarok bajt, de nagyon csúnya a sötétbarna lesnövésem a szőkébe. Szeretném csak a szőkét barnára. 15 perc alatt meglenne szerintem. Mit gondoltok? Úgy tudom szülés után rosszabb mert nem érezné rajtam a baba az "anyaszagot". De ha tényleg káros a festés akkor inkább szenvedek... Vélemények?
2012. okt. 28. 23:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A fodrászom szerint a melír (a te esetedben a sűrű, sok eredetihez közeli színnel és sok szőkével) nem árt, mert nem érintkezik a fejbőrrel. Én annó visszamelíroztattam és lenövesztettem amikor babát terveztünk.
2012. okt. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, hogy érintkezik a fejbőröddel, hanem azzal, hogy belélegzed a hajfestékből származó gázokat.

Nincs egyébként egységes álláspont arról, hogy káros-e a hajfestés terhesség alatt.

Én a helyedben most így maradnék a biztonság kedvéért, de ha nagyon zavar, fesd be úgy hogy közben jól szellőző helyiségben vagy, hogy ne sokat lélegezz be.

2012. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Édes istenem!

Én mindkét terhességem alatt festettem, és egészséges gyerekeim születtek.

2012. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Édes Istenem, most ezzel bebizonyítottad, hogy a hajfestés nem okoz 100%-ban károsodást a babában, gratulálok! :)
2012. okt. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Ennyi erővel ne fürödj, ne moss hajat terhesség alatt:D
2012. okt. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szerintem azért a fürdés és a hajmosás az alap . :) A hajfestés nem... Nagyon bizonytalan vagyok. A melír még eszembe sem jutott. A szellőzés az már 1 kicsit nehezebb a hidegben. Azt hittem a bőrrel való érintkezés káros. Azt hiszem inkább maradok a szenvedésnél. :)
2012. okt. 29. 00:20
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 29. 00:21
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Igen, alap. De ezt úgy értettem, hogy a tusfürdő is tele van vegyszerrel, ami káros lehet a babának.

Kedves kérdező, ez a te dolgod. De én a szülészt kérdeztem meg, ő mondta h nyugodtan. Én leírtam ide a véleményem, erre belémkötnek.

2012. okt. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem te kötözködtél, téged senki nem bántott, csak felhívták a figyelmedet arra, hogy amit leírtál, irreleváns. Az, hogy a te gyerekeid egészségesen megszülettek nem bizonyítja, hogy a hajfestés nem káros a babára nézve.

Kérdező, ha nagyon szenvedsz tőle egy melírral bepróbálkozhatsz, vagy esetleg keress valami természetesebb összetételű hajfestéket, és csináld maszkban. Olyan nagy bajt nem hiszem, hogy okozhat, csak én túl óvatos vagyok :)

2-es voltam.

2012. okt. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
Megmondanátok, hogy a melír miben másabb a teljes festésnél?:D
2012. okt. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!