Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elment a kedvem a szüléstől,...

Elment a kedvem a szüléstől, orvosoktól, kórháztól. Szomorú vagyok. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy missed ab és vetélés után várandós vagyok a kisfiammal. Múlt héten a genetikai UH-n mondta a doki, hogy a lepény a méhszáj szélét eléri, ami lehet gáz.. Erről tettem is fel kérdést, meg próbáltam nem izgulni. Aztán már 3 napja fáj, görcsöl, hüvelybe sugárzik, és elkezdtem félni. Ezenkívül olvastam itt mindent erről a lepény helyzetről, onnantól kezdve hogy senkinek semmi baja az elvérzett a kismamáig, mindent olvastam. Úgy döntöttünk, bemegyünk az ügyeletre, nézzenek rá. Felküldtek az osztályra, és a következő történt:


Egy "fszom kivan" fejű zöld ruhás csávó vonszolta (szó szerint) felénk magát. Azt hittük műtős aki vár valamire, majd odaért és megszólal: kinek van problémája? Kicsit megrémültem, hogy milyen orvos már az ilyen, aki a sürgősségin kicsoszog, olyan fejjel, hogy "ki vagy te, hogy megzavarsz a TVzés közben". Aztán lenyugtattam magam , hogy ááá biztos nem erről van szó, nem állok így hozzá. Kezet akartam nyujtani bemutatkozni, de elfodrult ajtót nyitni. Bementünk a vizsgálóba. Kérdezi, hogy voltam-e már terhes. Mondom neki, hogy igen, de -"akkor van gyereke? " Közbevág. NINCS. "Akkor mi van?" Mondtam neki, hogy elhalt terhességem volt és egy vetélésem.. "Jó, vetkőzzön." Bemegyek, levetkőzök, majd jövök ki és közli hogy kerüljem meg az objektumot (=ágy). Hát nilván nem átesek rajta. Erre lecseszett, hogy minek vetkőztem le, ő hasi UHt csinál, és néz a pucér felemre..... Hát mondom úgy értettem... (Meghát ugye gondoltam evidens, hogy megnézi a méhszájat). Nézi nézi: itt egy élő magzat. Ez pozitív, de úgy mondta, mint ahogy azt szokták gúnyosan, hogy nah, feltaláltad a spanyol viaszt. Vizsgált, majd menjek át az vizsgáló ágyra. Aztán meg sem várta hogy felüljek rendesen, elkapta a combomat és lerántott, hogy neki kényelmes legyen. Aztán fogott egy gumikesztyűt (olyat mint amivel takarítok) és bevizezte, majd kb feldöfte 3 ujját. Azt hittem hirtelen hogy szétszakadok. Aztán mondjas, hogy nyomjam le a fenekem. Én nyomtam ahogy tudtam, de kb azt sem éreztem, hogy mennyire erősen, semmit, mert annyira feszített. A doki meg üvölt, hogy "nyomja már le, hát nemigaz" merthogy, jóval hátrébb kéne nyúljon anélkül, hogy húzná a gátat. Aztán üvölt, hogy lazítsam már el magam......... Hát konkrétan 3 ököllel bennem turkál, (az SZTKs orvosnak ehhez elég volt egy vazelines orvosi kesztyű kb 1 vagy 2 ujjal, finoman.. ) a könnyem folyt úgy fájt. Aztán lemásztam, elszaladtam felöltözni. Kérdezte, hogy bent akarok-e maradni (de azt is úgy, hogy azt is mondhatta volna, hogy itt van közel kajaosztás, azért ide jöttem aludni?) mondtam, hogy nem, nem azért jöttem. Erre ő: Jó hát meg kell kérdeznie, mert itt meleg van.. (hát meg a jó ............) Mondtam, hogy otthon is fűtünk... De visszafogtam magam.


Majd kérdezi hány éves vagyok. Mondom 22 és tervezett baba mondtam, mert már úgy lenézett, próbáltam úgy tenni, mint akinek nem tűnt fel.


Elkezdte megírni a papírt. Közben volt EGY tiszta pillanata, mikor mondta hogy igen lent van a méhlepény, kóros dolgot nem lát, vérzés nincs, és hogy még változhat a lepény helyzete. Kérdezte, hogy ki volt az az orvos aki ide küldött. Mondom, hogy xy mondta, hogy ha bármi panaszom van, menjek be a kórházba. Erre: IDE? Nem a női klinikára? Mondom NEM, IDE. Morgott kettőt, aztán írja tovább, és kérdezgettem, hogy akkor ez most nem vészes dolog? És normális, hogy így fáj? (Mert ugye addig abszolut ugy csinált, mint aki egy pattanást ment megnézetni a sürgősségire, hogy vajon megérik-e vagy begyullad...)És iskolába járok, buszozhatok? Erre rámförmed, hogy nemtudja nekem mit jelent a siesta -ezt írta a papírra, de akkor még ki se nyomtatta... vagy láttam hogy a gépbe írta, vagy nem -, de neki nem azt, hogy napi másfél órát túrázok a 82-es vonalán. Feküdjek, de hugyozni (!) azért kimehetek. Mondom, jó akkor halasztok. Erre néz rám, hogy nem érti hogy ezen mi nem volt egyértelmű. Mondom jó, hát nem terveztem hogy problémás lesz a terhesség, igenis be akartam járni. Erre a kedvenc részem: rámförmed, hogy miaz hogy nem terveztem, ha már benyögtem (!) hogy tervezett baba, miért nem terveztem bele, hogy problémás a terhesség, ha már volt sikertelen terhességem.. Hát, mondom nekem azt mondták, hogy nem így kellene hozzáállni, és nincs összefüggés feltétlen.. Erre elkezdett fintorogni. Majd közölte, hogy napközben ha problémám van ne várjam meg az estét, hanem menjek el a területileg illetékes SZTKba vizsgálatra, és ne őket zargassam (!), de ha bármi egyéb van, akkor sajnos (!) éjjel nappal nyitva van a kórház, kénytelenek fogadni. Majd kiküldött amíg elment pecsétért, majd visszajött, odavágta elém a papírt, hogy "írja alá, hogy megvizsgálHATtam". Aláírtam, és ezzel elment. Visszacsoszogott a szobájába és bevágta az ajtót.


Ezek után úgy mentem haza, hogy csak még idegesebb voltam, mert én csak szerettem volna tudni, hogy baj van-e, és hogy veszélyeztetem-e a babámat ha buszozok, főleg hogy elkezdett nagyon fájni, és NEM a szomszédok véleményére akartam hagyatkozni, hanem egy orvoséra. Ezt neki is elmondtam. Sírva mentem haza, mert nekem azért elég nagy pofám van, de befogtam és hagytam hogy alázzon, mert szerettem volna minden információt kicsikarni belőle, ami a babával kapcsolatos. Aztán kint ránézek a papírra, és rá van írva kiemelve, hogy diagnózis: veszélyeztetett terhesség. Hát mondom beszarok.......

Egyszerűen undorító volt a viselkedése és ez az egész, és eddig úgy gondoltam, hogy ez egy jó kórház, jókat olvastam róla, és ide akartam jönni szülni, de ha kikapok egy ilyen orvost szülésnél...

:( Nagyon elkeseredtem :(((


2012. okt. 2. 08:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Szintén János kórház, szintén remek tapasztalat! :(

Vasárnap este elájultam, rohantunk az ügyeletre, ahonnan rögtön a kórházba irányítottak, mert előző nap teszteltem pozitívat. Fél órás keresgélés után, begyógyult szemekkel (alvásból ébredhetett) megjelent egy orvos, aki ordított, hogy mi a francért csináltam tesztet, mert, ha nem lenne pozitív tesztem, akkor most a belgyógyászatra küldtek volna, és nem őt fárasztanám. Mivel alig álltam a lábamon nem igazán tudtuk kiosztani, a párom, aki egyébként meglehetősen határozott szintén alig jutott szóhoz. Megvizsgált, majd elküldött, hogy nincs itt semmiféle baba. Másnap délután mentünk egy magánklinikára, ahol elsőre megláttuk a mi 3 mm-es babánkat, aki ma már 3 éves nagy fiú.

Szóval, erről ennyit! A mai napig bánom, hogy nem tettünk panaszt, csak akkor kisebb gondunk is nagyobb volt ennél. És ez a baj! Ezért tehetnek meg bármit a betegekkel, mert amikor bajban vagy, nem tudsz harcolni magadért. Amikor meg túl vagy rajta, akkora a megkönnyebbülés, hogy nem foglalkozol tovább a történettel.

2012. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ne menjen el a kedved teljesen ettől a kórháztól, inkább ha van lehetőséged, akkor fogadj egy dokit, aki végig kíséri a terhességedet. Az én dokim is itt dolgozik, de tuti nem ő vizsgált,mert ő főorvos. Vannak itt nagyon jó orvosok, jó a babás részleg is, pont ma voltam bent, nagyon kedvesek voltak.

Sajnálom, hogy ez történt veled, de máshol is vannak ilyen nemtörődöm dokik. Ha magánba mész, akkor még max. 5-ször kell menned a terhesség végéig, de legalább normálisan felteheted a kérdéseidet, és ha gond lenne a lepénnyel, akkor lesz egy normális orvos, aki odafigyel rád.

2012. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ha édesanyám abban a kórházban maradt volna, akkor én most nem élnék, szóval amikor leírtad, melyik az, én eleve messze kerülném :D Igaz, nem most volt, hanem 20 évvel ezelőtt. Volt valami anyukám méhében, amit kimutatott az UH (valószínűleg ciszta), de az orvosok nem tudták eldönteni mi az, ezért beutalták műtétre, hogy KIVEGYÉK az akkor 24 éves páciens méhét! Nem, hogy megbizonyosodtak volna róla, hogy egyáltalán mivel van dolguk... Ha anyukám nem távozott volna saját felelősségre, akkor nem ad esélyt, hogy megszülessek...
2012. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Én Kistarcsán szültem, és egyetlen doki volt velem kicsit gyökér egy ambuláns vizsgálat során: Dr. Szabó László. Érdekes módon, a magánrendelésében mindenki dícséri, hogy tünemény... :) Rajta kívül mindenki a legnagyobb mértékben korrekt és normális volt. Szóval ne menjen el a kórháztól a kedved.

Utálom az olyan dokikat, akiket tisztelni kell, mert ott a 'dr' a nevük előtt, ők meg darab rongyként kezelik az embert. De sok van ilyen...

2012. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
És valaki nem érti, miért szültem otthon... no comment, az összes sztorira. Velem is hihetetlenül bunkók voltak, aztán magánba jártam várandósgondozásra, szülni viszont nem voltam hajlandó ekkora taplók között. Mert ugye hiába van Neked fogadott orvosod, ha éppen nyaral, mert Te egy héttel előbb/később szülsz, mint "kellene". Nehogy már egy ekkora p@r@aszt legyen az, aki elsőként a kisbabámhoz ér.
2012. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Sajnálom, hogy kifogtál egy ilyen bunkót. Pihenj sokat. Bennem egy megállapítás azért felmerült a leírásoddal kapcsolatban. Tudtommal a vizsgálatnak nem szabadna fájnia. Sajnos nálam a fájdalmas vizsgálat 20 hetesen beindította a szülést. Sajnos emiatt meghalt a kisbabám. Nem szeretném a frászt Rád, Rátok hozni, de azért én a helyedben, megnézetném magam egy kedves, normális orvossal, akiben megbízom. Ahogy itt az előttem szólók tanácsolták, ha módodban áll, fogadj dokit magatoknak. Nekem egy Sztk-s orvos mondta,hogy Ő majd végigvezeti a terhességet, de mivel nem tudtam eljárni 100km-rel!!! arrébb a magánrendelésére, és az Sztk-ban nem adtam neki pénzt, így tett róla, hogy nekem ne legyen jó. Sajnos a mai világban a pénz nagy úr. Nem akarom, hogy nagyon parázz, de azért javaslom, hogy nézesd meg. A többiek is biztosan tudnak majd ehhez segítséget adni. Én csak a tapasztalatom osztottam meg Veled. Jó babavárást!

2012. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Tudom kiről van szó,melyik orvosról írtál. Hála istennek nekem még nem volt hozzá szerencsém. Remélem nem is lesz. Én 2 éve szültem Várkonyi doktornál. Nagyon rendes, aranyos, pedig hogy mondták, hogy nehogy már hozzá járjak. Hát nem bántam meg egyáltalán. Most megint babát várok, 13 hetes vagyok és ugyanúgy hozzá járok. Kedves, aranyos, amit csak az ember elvárhat egy orvostól. Mindenben segített, pedig nem volt egy könnyű szülésem de türelmes volt. Szóval ne menjen el a kedved semmitől. A kórház is nagyon jól felszerelt és a nővérek is nagyon rendesek voltak amíg ott voltam. Én kifejezetten szerettem ott lenni amíg bent kellett lennem. Keress egy orvost és minden rendben lesz, hogy ne az ügyeletesnél kelljen megszülnöd.

Szép babavárást!

2012. okt. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért lettünk lepontozva, azért mert a magánorvost javasoltuk? Szerintem most tényleg ez lenne neki legjobb!
2012. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a sok választ! Én mindenkit felfelé pontoztam! De ettől függetlenül, nyilván ha lenne lehetőségem, akkor a dokimat hívtam volna fel, és nem az ügyeletről panaszkodnék és a fehér borítékról.. :( Szóval épp ez a problémám, hogy nem, nincs lehetőségem se dokit se szülésznőt se senkit fogadni azért, hogy TALÁN kedvesek legyenek velem (ismerőseim körében egyébként sokan puffognak, hogy nem ért semmit az a 200 ezer amit rá áldoztak..). Engem az bosszant, hogy tényleg egy olyan dologgal mentem be egy olyan osztályra ahol elvileg azért vannak az emberek, hogy a babák és mamák rendben legyenek, ami nem vicc. És nem véletlenül kötelező szaros vizsgálatokra járni, kismamákat halálra rémiszteni, ezért kap pénzt is a kismama, ha orvoshoz jár terhessége alatt. Pedig.. ha ezt nem köteleznék, és nem fújnák fel a szülést, tuti, hogy rengetegen szülnének otthon. De ha már nem kell otthon szülni, és a kórházban erre felesküdött emberek vannak, hogy segítsenek életet adni, akkor ne úgy bánjon már velem, mint egy macskaszarral ami a szőnyegen landolt, majd belelépett és ki kell takarítani... Ezen egy kis élet sőt kettő, sőt három múlik. :((
2012. okt. 6. 07:58
 30/32 A kérdező kommentje:
Kedves 26-os! nagyon sajnálom ami a babáddal történt! Ott amikor a könnyem folyt, pont ezen gondolkoztam, hogy ha a szex tiltott, meg minden egyéb, akkor ez nem gáz? Hogy annyira fáj, hogy alig tudtam leszállni az ágyról? Féltem én is ettől, hogy beindítja a szülést, de eszembe sm jutott még egyszer megnézetni, mert attól féltem, hogy na majd a következő még a könyökét is megmártogatja bennem, és tuti elvetélek.. Feküdtem azóta sokat, és nincs baj, sőt a baba apát is rugdosta tegnap :) Csak elszomorít ez az egész :(
2012. okt. 6. 08:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!