Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elment a kedvem a szüléstől,...

Elment a kedvem a szüléstől, orvosoktól, kórháztól. Szomorú vagyok. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy missed ab és vetélés után várandós vagyok a kisfiammal. Múlt héten a genetikai UH-n mondta a doki, hogy a lepény a méhszáj szélét eléri, ami lehet gáz.. Erről tettem is fel kérdést, meg próbáltam nem izgulni. Aztán már 3 napja fáj, görcsöl, hüvelybe sugárzik, és elkezdtem félni. Ezenkívül olvastam itt mindent erről a lepény helyzetről, onnantól kezdve hogy senkinek semmi baja az elvérzett a kismamáig, mindent olvastam. Úgy döntöttünk, bemegyünk az ügyeletre, nézzenek rá. Felküldtek az osztályra, és a következő történt:


Egy "fszom kivan" fejű zöld ruhás csávó vonszolta (szó szerint) felénk magát. Azt hittük műtős aki vár valamire, majd odaért és megszólal: kinek van problémája? Kicsit megrémültem, hogy milyen orvos már az ilyen, aki a sürgősségin kicsoszog, olyan fejjel, hogy "ki vagy te, hogy megzavarsz a TVzés közben". Aztán lenyugtattam magam , hogy ááá biztos nem erről van szó, nem állok így hozzá. Kezet akartam nyujtani bemutatkozni, de elfodrult ajtót nyitni. Bementünk a vizsgálóba. Kérdezi, hogy voltam-e már terhes. Mondom neki, hogy igen, de -"akkor van gyereke? " Közbevág. NINCS. "Akkor mi van?" Mondtam neki, hogy elhalt terhességem volt és egy vetélésem.. "Jó, vetkőzzön." Bemegyek, levetkőzök, majd jövök ki és közli hogy kerüljem meg az objektumot (=ágy). Hát nilván nem átesek rajta. Erre lecseszett, hogy minek vetkőztem le, ő hasi UHt csinál, és néz a pucér felemre..... Hát mondom úgy értettem... (Meghát ugye gondoltam evidens, hogy megnézi a méhszájat). Nézi nézi: itt egy élő magzat. Ez pozitív, de úgy mondta, mint ahogy azt szokták gúnyosan, hogy nah, feltaláltad a spanyol viaszt. Vizsgált, majd menjek át az vizsgáló ágyra. Aztán meg sem várta hogy felüljek rendesen, elkapta a combomat és lerántott, hogy neki kényelmes legyen. Aztán fogott egy gumikesztyűt (olyat mint amivel takarítok) és bevizezte, majd kb feldöfte 3 ujját. Azt hittem hirtelen hogy szétszakadok. Aztán mondjas, hogy nyomjam le a fenekem. Én nyomtam ahogy tudtam, de kb azt sem éreztem, hogy mennyire erősen, semmit, mert annyira feszített. A doki meg üvölt, hogy "nyomja már le, hát nemigaz" merthogy, jóval hátrébb kéne nyúljon anélkül, hogy húzná a gátat. Aztán üvölt, hogy lazítsam már el magam......... Hát konkrétan 3 ököllel bennem turkál, (az SZTKs orvosnak ehhez elég volt egy vazelines orvosi kesztyű kb 1 vagy 2 ujjal, finoman.. ) a könnyem folyt úgy fájt. Aztán lemásztam, elszaladtam felöltözni. Kérdezte, hogy bent akarok-e maradni (de azt is úgy, hogy azt is mondhatta volna, hogy itt van közel kajaosztás, azért ide jöttem aludni?) mondtam, hogy nem, nem azért jöttem. Erre ő: Jó hát meg kell kérdeznie, mert itt meleg van.. (hát meg a jó ............) Mondtam, hogy otthon is fűtünk... De visszafogtam magam.


Majd kérdezi hány éves vagyok. Mondom 22 és tervezett baba mondtam, mert már úgy lenézett, próbáltam úgy tenni, mint akinek nem tűnt fel.


Elkezdte megírni a papírt. Közben volt EGY tiszta pillanata, mikor mondta hogy igen lent van a méhlepény, kóros dolgot nem lát, vérzés nincs, és hogy még változhat a lepény helyzete. Kérdezte, hogy ki volt az az orvos aki ide küldött. Mondom, hogy xy mondta, hogy ha bármi panaszom van, menjek be a kórházba. Erre: IDE? Nem a női klinikára? Mondom NEM, IDE. Morgott kettőt, aztán írja tovább, és kérdezgettem, hogy akkor ez most nem vészes dolog? És normális, hogy így fáj? (Mert ugye addig abszolut ugy csinált, mint aki egy pattanást ment megnézetni a sürgősségire, hogy vajon megérik-e vagy begyullad...)És iskolába járok, buszozhatok? Erre rámförmed, hogy nemtudja nekem mit jelent a siesta -ezt írta a papírra, de akkor még ki se nyomtatta... vagy láttam hogy a gépbe írta, vagy nem -, de neki nem azt, hogy napi másfél órát túrázok a 82-es vonalán. Feküdjek, de hugyozni (!) azért kimehetek. Mondom, jó akkor halasztok. Erre néz rám, hogy nem érti hogy ezen mi nem volt egyértelmű. Mondom jó, hát nem terveztem hogy problémás lesz a terhesség, igenis be akartam járni. Erre a kedvenc részem: rámförmed, hogy miaz hogy nem terveztem, ha már benyögtem (!) hogy tervezett baba, miért nem terveztem bele, hogy problémás a terhesség, ha már volt sikertelen terhességem.. Hát, mondom nekem azt mondták, hogy nem így kellene hozzáállni, és nincs összefüggés feltétlen.. Erre elkezdett fintorogni. Majd közölte, hogy napközben ha problémám van ne várjam meg az estét, hanem menjek el a területileg illetékes SZTKba vizsgálatra, és ne őket zargassam (!), de ha bármi egyéb van, akkor sajnos (!) éjjel nappal nyitva van a kórház, kénytelenek fogadni. Majd kiküldött amíg elment pecsétért, majd visszajött, odavágta elém a papírt, hogy "írja alá, hogy megvizsgálHATtam". Aláírtam, és ezzel elment. Visszacsoszogott a szobájába és bevágta az ajtót.


Ezek után úgy mentem haza, hogy csak még idegesebb voltam, mert én csak szerettem volna tudni, hogy baj van-e, és hogy veszélyeztetem-e a babámat ha buszozok, főleg hogy elkezdett nagyon fájni, és NEM a szomszédok véleményére akartam hagyatkozni, hanem egy orvoséra. Ezt neki is elmondtam. Sírva mentem haza, mert nekem azért elég nagy pofám van, de befogtam és hagytam hogy alázzon, mert szerettem volna minden információt kicsikarni belőle, ami a babával kapcsolatos. Aztán kint ránézek a papírra, és rá van írva kiemelve, hogy diagnózis: veszélyeztetett terhesség. Hát mondom beszarok.......

Egyszerűen undorító volt a viselkedése és ez az egész, és eddig úgy gondoltam, hogy ez egy jó kórház, jókat olvastam róla, és ide akartam jönni szülni, de ha kikapok egy ilyen orvost szülésnél...

:( Nagyon elkeseredtem :(((


2012. okt. 2. 08:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ilyen barmok sajnos mindig vannak. Az egészségügybe meg ( tisztelet a kivételnek) elég sok a nem odavaló ember.


Én írtam az elvérzett kismamát. De azt is írtam hogy ezzel nem az volt a célom hogy megijesszelek, csupán hogy tudd ez elég komoly.

Viszont arra nem emlékszem hogy hány hetes vagy. Mert igen, az előfordulhat hogy még vándorol feljebb a méhlepényed.


Én azt javaslom, mindenképpen keress egy dokit. Akiben megbízol, aki ért is a szakmájához és úgy is áll hozzátok ahogy az elvárható.

Sajnos a mai világunkban akinek nincs saját fogadott dokija, azt le se ...-ják. ( magyarosan kifejezve)


Én most vagyok 3.-szor várandós. Az első kettő terhességem mind koraszülés volt.

A 2. sajnos túlon túl korán, így a picikémet pár napos korában elvesztettük.

Összeszedtem magam kb.1-1,5 év alatt, elmentem az orvosomhoz és vertem a tamtamot hogy márpedig engem ki kell vizsgálni tetőtől talpig ebből nem engedek. De már a 2. terhességem előtt kellett volna, de akkor ránézésre annyit mondtak fiatal vagyok, egészséges mi bajom lehet...

Jó, oké tényleg kiderült hogy valójában egészséges vagyok. De terhesség alatt a szervezetem idegen testként reagál a babára és minden áron ki akarja lökni magából.


Ezzel csak azt akartam mondani, ha én nem megyek el és fogadom fel a dokit, ecsetelve neki minden korábbi bajt ami a terhességeimben fennállt és ha ő nem vett volna komolyan... hát most ugyanabban a cipőben járnék mint az előző terhességeimkor.

Kutatott a témában, külföldi szaklapokat olvasott, értekezett más orvosokkal, konzíliumot tartott miattam. És kiderítette mi is lehet a valódi oka az én 2 korábbi koraszülésemnek. Injekcióznom kell magam minden nap emiatt, és gyógyszereket is kapok.

Úgy vigyáz ránk mint a hímestojásra.


Ha nem lenne fogadott orvosom, szerinted ki foglalkozott volna velem és az előzményeimmel? Senki, csak egy hisztiző p...-nak tartottak volna és le se sz..-tak volna.

2012. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy a várkonyi doktor volt?
2012. okt. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
51%
sajnálom, hogy így bántak veled de sajnos vannak ilyen orvosok akik úgy bánnak az emberrel mintha állat lenne.
2012. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nem, várkonyi műtött januárban missed ab. miatt, és nagyon kedves volt, konkrétan odajött reggel és megsimogatta az arcom a műtét előtt, hogy hogy vagyunk..? :D Pedig akkor még nem is láttuk egymást, mert én este feküdtem be. Nem írom le ide a nevét, mert perelhet rossz hír/hírnév keltése miatt, de priviben szivesen leírom.


Kedves 11-es, nem rémisztettél meg, sőt köszönöm a tapasztalatodat. Van már nekem is minden féle, terhességgel kapcsolatos és egyebekkel (pl anyukám 9 éves koromban halt meg rákban, előtte a nagymamám is, mindkettőt végig néztem, csak anyukámét 2 évig, és teljesen, mert ketten éltünk.) .

Szóval nekem az volt a bajom, hogy az sztkban a doki épp annyit mondott "aggódjak". És utána jutottak ezsembe kérdések, hogy az oké, de MENNYIRE? És nincs anyukám hogy megkérdezzem, hogy ez a fájdalom normális? Sőt, senki nincs aki erre válaszolna. És mikor megkapom a két végletet (egyiknek semmi baja másik elvárzik), akkor úgy idegesít, hogy most akkor balaki mondja már meg mhogy ÉN mit tehetek a babámért.. Mert szerintem a tapasztalat fontos, és pont az iyln tapasztalatból írt válaszok miatt írtak most ki végül.


Meg is lepődtem egyébként az elmúlt időszakban, hogy csak normális vagy kevésbé normális, de értelmes orvosokkal és nővérekkel találkoztam, és nem volt olyan rossz tapasztalatom. De ez a tegnapi....................

2012. okt. 2. 09:18
 15/32 A kérdező kommentje:
és nagyon sajnálom az elvesztett babádat! :(
2012. okt. 2. 09:24
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

missed ab-os vagyok :


sajna megnézte pénteken a doki, ott nem volt szívhang

majd az ügyeleten ahol elmérték és kamuztak h szívhang sejthető

majd ma egy 3. nőci mérte le (szonográfus) aki ugyan annyinak mérte mit a dokim, és szívhang nélkülinek...


szóval az ügyeletes doki lehet eltévedt és mást mért...


remény ezek után már nincs :S

amúgy is mensi alapján 8 hetes lennék szóval egyértelmű sajnos....


Egy "fszom kivan" fejű zöld ruhás csávó vonszolta (szó szerint) felénk magát.------------) ezen akkorát röhögtem :)

tényleg ilyen zombik járkálnak a kórházakban...:))

2012. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is hétvégi ügyeleten egy hasonló flegma, nemtörődöm, "hagyjon már békén hétvégén a hülyeséggel" dokit fogtam ki. Amikor második babával vittek a műtőbe, ott állt a folyosó végén, tőlem 3 méterre, és bámult. Féltem, nehogy ő is bent legyen a műtőben. Nem volt egyébként. Meg is kérdezték tőle, hogy ugyan már mit akar, vagy mit keres, ő meg csak bámult... De amikor első babával bent voltam ügyeleten.... Embertelenül bunkónak éreztem... Nekem is volt egy megjegyzése a koromra, mert jóval kevesebbnek néznek mindig, mint amennyi vagyok. Hát, ez ott, akkor nem jött jól... Az iskolai éveim számát kellett beírnia a papírra. Inkább mondtam egy alap számot. A másod és harmaddiplomákat inkább bele sem számoltam...

Legszívesebben sírtam volna a megaláztatás érzésétől...

Inkább nem írom le, melyik kórház volt...


De volt egy hihetetlen pozitív tapasztalatom egy másik kórház ügyeletén. Begyulladt mellel szoptatás miatt küldtek be a háziorvosi ügyeletről. Ott viszont azt az emberséget, azt a tiszteletet, amit éreztem az orvostól és a szülésznőtől, az példaértékű volt. És semmi pénzt nem fizettem!! Nem pénzért voltak ilyen kedvesek. Elmondtak mindent, megvizsgált a doki, hogy ugye nincs semmi egyéb gond (mert totál lázas voltam, két hónappal szülés után). Megnyugtattak, és a szülésznő elmondta, miket csináljak, hogy rendbejöjjek, és biztatott, hogy nyugalom és kitartás.

Hát, ezt nem felejtem el!

Ez Székesfehérvár volt.

2012. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy sokan vagyunk ilyen szuper történettel :(( Amugy most kerestem rá az orvosra... kapaszkodjatok: adjunktus, szakorvos. :D Ez nemigazzzzz!!!!
2012. okt. 2. 09:51
 19/32 anonim ***** válasza:

Hát nem semmi...megszólalni nehéz ezek után..., nekem egy spontán vetélésem volt és volt fogadott dokim, de úgy viselkedtek velem, mint a kutyával sem..és én azt hittem h csak itt Salgótarjánban ez a helyzet, de ahogy olvasom mindenhol ilyen szép emberek vannak a sürgősségin...!

Most én is kismama vagyok szerencsére már 28hetes és nincs lent a lepényem, viszont nővéremnek lent volt fedte a méhszájat és azt mondta a fogadott dokija h sex, orgazmus kizárva és feküdjön amennyit csak tud a következő vizsgálatig ő akkor 17hetes volt és 21hetesen vizsgálták megint, tényleg kímélőre tette magát feküdt sokat és hál istennek 38+4hétre szült! Szóval szerintem halassz az egyetemmel és tényleg próbálj meg pihenni, nem emelni nem lépcsőzni, és egyenlőre a sexet is hanyagoljátok a baba érdekében!!!


És az lenne a legfontosabb, amiről a k.cs.g doki tett h ne így legyen, h nyugalomban legyél esetleg még a magnéziumot szedd, az csak segít ártani biztos h nem árt!


Remélem a legjobbakat neked!!!

2012. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is bementem egyszer ügyeletre mert volt egy kevés barnázásom és elkezdtem görcsölni. A doki iszonyat bunkó volt. A hasamat úgy megnyomkodta, hogy azt hittem a gyerek a hátamon jön ki, ultrahangot nem is csinált, hogy egyáltalán van-e gond a babával, majd közölte, hogy ha most nincs vérzés akkor mégis minek megyek be feleslegesen? Ráadásul ha van fogadott dokim akkor miért nem hozzá megyek mert ő nem tud azzal mit kezdeni, hogy " üzengetve " van a kiskönyvemben, hogy mikor voltam vizsgálaton és akkor mi volt a helyzet. Mivel hétvége volt és az orvosom mondta miután felhívtam, hogy mindenképp menjek be az ügyeletre nem értettem mi a gond. Bevágtak a kórházba négy napra megfigyelésre ami annyiból állt, hogy másnap néztek egy UH-t, meg egy nap kétszer megkérdezték, hogy na mi a szitu. Többször nem vizsgáltak, nem néztek rá a babára majd hazaengedtek pozitív eredményekkel. Ez a magyar EÜ sajnos de szerencsére nem minden doki ilyen tapló. Elhiszem, hogy elkeseredtél de fel a fejjel. Ettől csak jobb lehet... Nyugodt babavárást, és jobb tapasztalatokat kívánok :-)
2012. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!