Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elment a kedvem a szüléstől,...

Elment a kedvem a szüléstől, orvosoktól, kórháztól. Szomorú vagyok. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy missed ab és vetélés után várandós vagyok a kisfiammal. Múlt héten a genetikai UH-n mondta a doki, hogy a lepény a méhszáj szélét eléri, ami lehet gáz.. Erről tettem is fel kérdést, meg próbáltam nem izgulni. Aztán már 3 napja fáj, görcsöl, hüvelybe sugárzik, és elkezdtem félni. Ezenkívül olvastam itt mindent erről a lepény helyzetről, onnantól kezdve hogy senkinek semmi baja az elvérzett a kismamáig, mindent olvastam. Úgy döntöttünk, bemegyünk az ügyeletre, nézzenek rá. Felküldtek az osztályra, és a következő történt:


Egy "fszom kivan" fejű zöld ruhás csávó vonszolta (szó szerint) felénk magát. Azt hittük műtős aki vár valamire, majd odaért és megszólal: kinek van problémája? Kicsit megrémültem, hogy milyen orvos már az ilyen, aki a sürgősségin kicsoszog, olyan fejjel, hogy "ki vagy te, hogy megzavarsz a TVzés közben". Aztán lenyugtattam magam , hogy ááá biztos nem erről van szó, nem állok így hozzá. Kezet akartam nyujtani bemutatkozni, de elfodrult ajtót nyitni. Bementünk a vizsgálóba. Kérdezi, hogy voltam-e már terhes. Mondom neki, hogy igen, de -"akkor van gyereke? " Közbevág. NINCS. "Akkor mi van?" Mondtam neki, hogy elhalt terhességem volt és egy vetélésem.. "Jó, vetkőzzön." Bemegyek, levetkőzök, majd jövök ki és közli hogy kerüljem meg az objektumot (=ágy). Hát nilván nem átesek rajta. Erre lecseszett, hogy minek vetkőztem le, ő hasi UHt csinál, és néz a pucér felemre..... Hát mondom úgy értettem... (Meghát ugye gondoltam evidens, hogy megnézi a méhszájat). Nézi nézi: itt egy élő magzat. Ez pozitív, de úgy mondta, mint ahogy azt szokták gúnyosan, hogy nah, feltaláltad a spanyol viaszt. Vizsgált, majd menjek át az vizsgáló ágyra. Aztán meg sem várta hogy felüljek rendesen, elkapta a combomat és lerántott, hogy neki kényelmes legyen. Aztán fogott egy gumikesztyűt (olyat mint amivel takarítok) és bevizezte, majd kb feldöfte 3 ujját. Azt hittem hirtelen hogy szétszakadok. Aztán mondjas, hogy nyomjam le a fenekem. Én nyomtam ahogy tudtam, de kb azt sem éreztem, hogy mennyire erősen, semmit, mert annyira feszített. A doki meg üvölt, hogy "nyomja már le, hát nemigaz" merthogy, jóval hátrébb kéne nyúljon anélkül, hogy húzná a gátat. Aztán üvölt, hogy lazítsam már el magam......... Hát konkrétan 3 ököllel bennem turkál, (az SZTKs orvosnak ehhez elég volt egy vazelines orvosi kesztyű kb 1 vagy 2 ujjal, finoman.. ) a könnyem folyt úgy fájt. Aztán lemásztam, elszaladtam felöltözni. Kérdezte, hogy bent akarok-e maradni (de azt is úgy, hogy azt is mondhatta volna, hogy itt van közel kajaosztás, azért ide jöttem aludni?) mondtam, hogy nem, nem azért jöttem. Erre ő: Jó hát meg kell kérdeznie, mert itt meleg van.. (hát meg a jó ............) Mondtam, hogy otthon is fűtünk... De visszafogtam magam.


Majd kérdezi hány éves vagyok. Mondom 22 és tervezett baba mondtam, mert már úgy lenézett, próbáltam úgy tenni, mint akinek nem tűnt fel.


Elkezdte megírni a papírt. Közben volt EGY tiszta pillanata, mikor mondta hogy igen lent van a méhlepény, kóros dolgot nem lát, vérzés nincs, és hogy még változhat a lepény helyzete. Kérdezte, hogy ki volt az az orvos aki ide küldött. Mondom, hogy xy mondta, hogy ha bármi panaszom van, menjek be a kórházba. Erre: IDE? Nem a női klinikára? Mondom NEM, IDE. Morgott kettőt, aztán írja tovább, és kérdezgettem, hogy akkor ez most nem vészes dolog? És normális, hogy így fáj? (Mert ugye addig abszolut ugy csinált, mint aki egy pattanást ment megnézetni a sürgősségire, hogy vajon megérik-e vagy begyullad...)És iskolába járok, buszozhatok? Erre rámförmed, hogy nemtudja nekem mit jelent a siesta -ezt írta a papírra, de akkor még ki se nyomtatta... vagy láttam hogy a gépbe írta, vagy nem -, de neki nem azt, hogy napi másfél órát túrázok a 82-es vonalán. Feküdjek, de hugyozni (!) azért kimehetek. Mondom, jó akkor halasztok. Erre néz rám, hogy nem érti hogy ezen mi nem volt egyértelmű. Mondom jó, hát nem terveztem hogy problémás lesz a terhesség, igenis be akartam járni. Erre a kedvenc részem: rámförmed, hogy miaz hogy nem terveztem, ha már benyögtem (!) hogy tervezett baba, miért nem terveztem bele, hogy problémás a terhesség, ha már volt sikertelen terhességem.. Hát, mondom nekem azt mondták, hogy nem így kellene hozzáállni, és nincs összefüggés feltétlen.. Erre elkezdett fintorogni. Majd közölte, hogy napközben ha problémám van ne várjam meg az estét, hanem menjek el a területileg illetékes SZTKba vizsgálatra, és ne őket zargassam (!), de ha bármi egyéb van, akkor sajnos (!) éjjel nappal nyitva van a kórház, kénytelenek fogadni. Majd kiküldött amíg elment pecsétért, majd visszajött, odavágta elém a papírt, hogy "írja alá, hogy megvizsgálHATtam". Aláírtam, és ezzel elment. Visszacsoszogott a szobájába és bevágta az ajtót.


Ezek után úgy mentem haza, hogy csak még idegesebb voltam, mert én csak szerettem volna tudni, hogy baj van-e, és hogy veszélyeztetem-e a babámat ha buszozok, főleg hogy elkezdett nagyon fájni, és NEM a szomszédok véleményére akartam hagyatkozni, hanem egy orvoséra. Ezt neki is elmondtam. Sírva mentem haza, mert nekem azért elég nagy pofám van, de befogtam és hagytam hogy alázzon, mert szerettem volna minden információt kicsikarni belőle, ami a babával kapcsolatos. Aztán kint ránézek a papírra, és rá van írva kiemelve, hogy diagnózis: veszélyeztetett terhesség. Hát mondom beszarok.......

Egyszerűen undorító volt a viselkedése és ez az egész, és eddig úgy gondoltam, hogy ez egy jó kórház, jókat olvastam róla, és ide akartam jönni szülni, de ha kikapok egy ilyen orvost szülésnél...

:( Nagyon elkeseredtem :(((


2012. okt. 2. 08:08
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy 21. hétben vagyok, és ugye ha bármi baj van, leválik a lepény vagy akármi, még nem éli túl. Ezért akartam biztos lenni benne, hogy nem azért görcsöl. :(
2012. okt. 2. 08:09
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen a magyar Eü. Amíg nem haldokolsz, ne menj sürgősségire, de lehetőleg inkább akkor se.

Ha ez megnyugtat, majdnem minden leletre ráírják, hogy veszélyeztetett terhesség, mert akkor több kreditet és pénzt kapnak rá (védőnő mondta, amikor én is megkaptam a háziorvostól talán 9. héten egy végig teljesen problémamentes terhességnél).

2012. okt. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez eszméletlen. Semmiképp nem hagynám szó nélkül. Mit képzel ez magáról? hogy beszélhet így veled? De akkor is azt mondom, hogy nem minden orvos ilyen hála Istennek. Én is sztk-ba járok, 35 hetes vagyok. Eddig még egy fillért sem adtam a dokinak, mégis normális. Nem viszi túlzásba, de még poénkodni is szokott. Az eszem megáll, hogy vannak ilyen dokik is. Ne menjen el a kedved, ha máskor gond van, menj máshova. Sajnos összefutottál egy ilyen köcsöggel, ami a te múltaddal, nem kellemes. De tényleg nem minden orvos ilyen állat.
2012. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
légyszi valahogy írd körbe melyik ez a kórház...nagyon kíváncsi vagyok....nagyon sajnálom a mi veled történt!én amilyen érzékeny idegűállapotban vagyok mostanába ki nem bírtam volna
2012. okt. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Én hétvégén mentem be az ügyeletre hogy nézzenek rám, mert pénteken nem láttak szívhangot a babánál(3mm-re mérték) és bmi ideges voltam (azt mondtam görcsölök h megnézzenek)....

lemérte h 6.5 mm és hogy szívhang sejthető és minden oké a babával, persze megjegyezte h ő most akart ebédeli, meg minek jövök be görccsel ha nincs vérzés....persze kapott zsebpént a bunkója...

aztán ma kiderült h mégis csak 3mm a baba és nincs szívhang.....uh missed abortusz lesz, én meg azt hittem h jól van mert nő és már szívhang is sejthető...

ennyit az ügyeletről....

megértem h ki vagy a magyar egészségügytől....


sajnos hogy hétvége ünnep nap és már csak akkor néznek rád ha dől a vér és félájultan fekszel a padlón :S

akkor is mintha kutya lennél...


minden jót kívánok Neked ,egészséges kisbabát,gyors szülést,normális orvosokat!!!!!!!

2012. okt. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
velem a János kórházban voltak ilyen "kedvesek"
2012. okt. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Az SZTKval nincs bajom, én sem tudok fizetni, és eddig mindig is rendesek voltak, csak most rámhozta a frászt a lepény témával és utána még görcsölt is, és azt mondta a doki, hogy idézem " BÁRMI van, éles megszokottól eltérő fájdalom, görcs, vérzés, azonnal menjek be, mert inkább legyen téves riasztás, minthogy késő legyen." Konkrétan azt mondta, hogy mentőt is hívjak ha vérzek. Egyébként meg az ügyeleten ügyeleti díjat is kap a köcsög.. És már egyszer bevittek az ügyeletre vesegörcsök miatt 10 hetesen, ott megvizygáltak laborral UHval vese UHval és minenki normális volt (bár ott is a nőgyógyász volt a legkedvtelenebb, de embernek nézett) 4 órát ültem ott, majd mondták hogy kétoldali vesetágulat amire nagyon figyelnem kell, mert sajnos visszatérő vesemedence gyulladásra is hajlamos vagyok. Akkor azért mentem be, mert én mondta otthon hogy ez csak a vese, de mivel leszakadt a derekam, nem akartam kockáztatni, hogy mgéis vetélés.. És akkor nem írta rá egyik papírra sem senki, egyik orvos sem (4-nél voltam) hogy veszélyeztetett.. Szóval látta ő hogy nem poénbol mentem oda...
2012. okt. 2. 08:41
 8/32 A kérdező kommentje:

Kistarcsán voltam egyébként. A szülésznő aki továbbirányított nagyon kedves volt. A missed abnál szintén nagyon kedves volt mindenki, még arra nem tudtam haragudni aki szétrobbantotta a vénámat véletlenül.. Soha nem voltak ilyenek velem, jó kórháznak tartom.. De ez a köcsög....... fuuuuu...


Kedves missed ab-os kismama, sajnálom a diagnózist. :( Én azért megnézetném még egy magán helyen, akár 4D központban 2D-n is, mert van rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban, hogy ki mikor mit nem vett észre. Remélem még nő a babád :)

2012. okt. 2. 08:43
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is hasonlóképpen jártam az ügyelettel... :(

Azért megírod, melyik kórház volt? Lehet én is ott jártam meg...


Bekopogtunk este 8kor a szülőszobára, mert nővérke mondta félvállról, kaját majszolva, hogy ott az ügyeletes doki. A szülésznő nyitotta ki az ajtót és kb. úgy nézett rám, hogy "fel kellett kellnem a kényelmes karosszékből, hogy kinyissam ezt a k. ajtót".

A doki egyből odajött, kezet fogott (elsőre szimpatikus volt), na de a vizsgálatot nem tettem zsebre... :((( Úgy fájt, hogy azt hittem, itt a vég, nem is részletezem, mi történt :((

Aztán a vizsgálat után az UHra bejött a férjem is, na onnantól kezdve lett normálisabb a doki, hogy nem voltam egyedül!


Szóval ilyen a magyar egészségügy és sajnos az eseted nem egyedi. Én sem mennék többet az ügyeletre!!!!! Pedig pont azért vannak, ha valakinek gondja van, megnézhessék. Nem egyszerű orrviszketéssel megyünk be, hanem a kicsink állapotáról akarunk infót kapni, hogy minden rendben van vele.


Ez ne vegye el a kedved, mert nemsokára a karjainkban tarthatjuk a babánkat!!

A lényeg, hogy az ügyeletet messziről kerüljük el, a kórházat meg csak szülés miatt kelljen következőleg látnunk!!!!!!!!

Vigyázz magadra!

2012. okt. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok


Kedves 6-os, én is a Jánosban jártam meg... :(

2012. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!