Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes 1 napos kismama...

37 hetes 1 napos kismama vagyok. A méhlepény 3. fokban érett és nagyon meszes. A babám 2140g. Még ellátja oxigénnel a kicsit de azt mondták figyeljem hogy mozog eleget. észre veszem ha látja el oxigénnel a picurt?

Figyelt kérdés
Minden héten járok uh-ra ellenőrzésre de ha egyik napról a másikra nem kap oxigént vagy valami! Jaj nagyon félek
2012. aug. 27. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj Drága Kérdező,el tudom képzelni mennyire félsz.

Én egy valamit nem értek,hogy ilyen esetben miért nem fektetnek be a kórházba,hogy ha bármi van azonnal tudjanak segíteni? Messze laktok a kórháztól? Beszéltetek arról,hogy indítják,vagy ilyen esetben mi lesz? Komolyan nem értem,miért nem fektetnek be ilyen esetben.

2012. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért nem fektettek be? A barátnőm volt így, hogy szinte végig pici volt a babája és a méhlepénye is nagyon hamar elkezdett meszesedni. Többször is befektették, a végén naponta vizsgálták a kórházban, mert alig táplálta már a babát. Ha jól emlékszem kb. 1 hónappal a kiírt időpont előtt egy NST alkalmával kezdett esni a baba szívhangja és sürgősségi császárral megszületett, de 2 kg sem volt. :( A méhlepénye már darabokban jött ki. Én laikusként azt gondolom (de ez persze nem biztos), hogy 37 hetesen a 2140 g kevés, nekem 33 hetesen már 2510 g-ra saccolták a babám, mondták, hogy kb. 2 héttel nagyobb a koránál. Persze az első babám is 4 kg-val született, úgyhogy én eleve ilyen nagy fiúkra vagyok a jelek szerint kalibrálva...:) Egyébiránt nem akarlak megijeszteni, de nem hiszem, hogy észreveszed, ha nem kap elég oxigént a baba és ha otthon nem érzed pl. mozogni, mennyi idő, mire orvos kezei közé kerültök? Nyilván az orvosod azért csak mondta, hogy mire számíthatsz, nem? A hetenkénti uh-ot mindenesetre én elég ritkának találom.
2012. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Én se értem, h miért nem fektetnek be?? Mire várnak?? Vagy akkor minek ijesztgetnek, ha nincs akkora gond?? Kicsit állja a sarkadra és érd el, h befektessenek!! Ne hagyd magad lerázni!!!
2012. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm hogy írtatok szerdán megyek az orvosomhoz és megmondom neki hogy nagyon nyugtalan vagyok és inkább befeküdnék.
2012. aug. 27. 22:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok,nem akartam leírni,amit a második válaszoló írt,mert nem szerettem volna a frászt hozni Rád,de pontosan ezt gondolom én is,ha bármit is észlelnél a dologból,mire beértek,az elég késő. Vagy pl.éjszaka nem tudod figyelni,hogy mozog-e,meg most folyton azon parázz,hogy alszik,vagy nem kap oxigént? Az orvos se normális,aki ilyen esetben nem mondja,hogy márpedig bent fekvés van,ahol tudják nézni folyamatosan a szívhangot. Tényleg annyit tudok tanácsolni,hogy verd ki a balhét,hogy fektessenek be bármi áron!

Kitartás,légy erős =)

2012. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Reméljük nem lesz gond! Hol élsz, hol fogsz szülni? Tényleg nem túl nagy a babád súly, nekem 36 hetesen 3kg körül volt. De remélhetőleg a doki tudja a dolgát és minden rendben lesz!
2012. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is fektessenek be!Nehogy úgy járj mint a sogornőm!Vasárnap bevittük nagy fájásokkal este 7 körül..A CTG nem mutatott semmit,erre hazaengedték és éjjel 1 körül megint bevittük és akkor bent fogták.Reggel jött a hívás hogy császározni kellett sürgősen mert a méhlepény levált és erősen elkezdett vérezni..A babát 5 percig élesztették mert leállt a szíve és a légzése!Most gépekre van kötve...Ez mind az ilyen orvosi hülyeség miatt történik...Nyugodtan bent bírták volna tartani este is!Még amikor elöször bevittük!

2012. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek szerencsére befeküdni nem kell viszont 2 naponta járok nst-re és minden rendben!Nagyon szépen köszönöm a válszokat,biztatásokat!Így sokkal nyugodtabb vagyok az orvos szerint az nst 2 illetve 3 napig őrzi "szavatosságát":):)
2012. szept. 4. 21:58
 9/11 anonim ***** válasza:
:) Ennek igazán örülök!!! Akkor nincs is olyan nagy gond!!! Már lassan úgyis érett baba és ha megszületik sem baj! Jó egészséget nektek, könnyű, gyors szülést!
2012. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :már 2 hét alatt fél kilót magára is szedett:)köszönöm
2012. szept. 6. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!