Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamák, anyukák!...

Fiatal kismamák, anyukák! Vannak fenn?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan érdekel a gyermekvállalásról szóló téma, a fiatalok körében.

18 éves vagyok, bár nem vagyok terhes de nagyon szeretnék!

Nem vagyok bulizós, inkább konzervatív. A régiekhez ragaszkodom. Érettnek érzem magam egy babára testileg és lelkileg is.

A párom 21 éves, 3,5 éve együtt vagyunk. Meg lenne az anyagi háttér, nagyon jl fizető állása van. Azt mondja, ha majd befejezem a sulit. :( Az sose lesz... :( de nem ez a lényeg.


Fiatal kismamák nektek hogy jött össze a baba?

Tervezett volt?

Nem bántátok meg?



2012. aug. 20. 20:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Anyád olyan, amilyen. Amíg másokat okolsz, mert a saját életed nem úgy éled, ahogy szeretnéd, addig nem fogod megoldani a problémáid. Nem anyád tehet arról, ha neked szar. Akárhogy szeretnéd is ezt hinni, sosem lesz igaz. Anyád jót akar, csak rosszul kommunikálja ezt feléd. De azért, mert TE nem vagy boldog a saját életedben, azért nem ő a felelős. Azért sem, mert szar vagy a suliban. Azért is TE vagy a felelős. És a hibáidért is az leszel, ha rossz döntést hozol. Azokat sem anyád hozza, hanem TE! Én sem vagyok jóban az enyémmel. Sok évig mondtam, amiket te is, hogy, "ő tehet arról, hogy itt vagyok, és így érzem magam". Nem igaz. Én tehettem róla. A végső döntéseket mi magunk hozzuk meg! Igen 15, igen 17 és igen 18 évesen is, sőt már előbb is! Ha nem tetszik valami, rajtad áll, hogyan változtatsz, de mivle félsz a következményektől, nem teszed. Akkor már nem tudnád anyádra kenni, hogy az ő hibája , amiért nem haladsz előre. Ha évek múlva sehová nem vesznek fel, mert még érettségid sincs, mert nem csináltad meg, akkor hogyan kenhetnéd anyádra? De így könnyebb szenvelegni, őt szidni, bukdácsolni, álmodozni, ahelyett, hogy kitalálnád,mit akarsz kezdeni magaddal, ki vagy és merre haladsz és tenni érte! A gyerektől, anyaságtól fényévekre vagy! Dugni egyszerű, szülni sem vészes, valahogy kijön, valahová kijön... de utána? Fel is kell nevelni és egy gyerek nem csak addig gyerek, amíg "de édesen gügyög", meg "jaj, de kis drága", hanem akkor is, amikor ruha, étel, oltás, óvoda, felszerelés, iskola különórák, kirándulások, igények felmerülnek! Akkor is gyerek és a TIÉD, akiért felelősséggel tartozol. Egy villanyszámlát nem tdsz kifizetni, ha apuci bemondja az unalmast! NEkem ilyen anya nem kéne, inkább mondanám, hogy várj, legyél valaki és majd utána jövök!
2012. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

2-3 évig bukdácsolva, mikor már csak 1 éved van hátra? És csak azért, hogy anyukád ne üssön meg? Most őszintén, szerinted ilyen felfogással érett vagy te az anyaságra? Mert szerintem nagyon nem. Előtte nőj fel! Állj oda anyukád elé, és mond el mit akarsz, és csináld is meg! Meg most tényleg ennyi ideig el akarsz húzni egy nyamvadt érettségit? Ne haragudj, de ez szánalmas! Nem hogy inkább célként lebegne a szemed előtt, hogyha ezt megcsinálom, akkor utána jöhet a baba...nem, inkább a baba, aztán majd lesz valahogy. Ez nem felelősségteljes hozzáállás! Szerintem te lehet, hogy tudat alatt, de csak kifogásokat keresel, csak hogy ne kelljen semmit csinálnod, ezért inkább babáznál, de hidd el, ha most nem fejezed be a tanulmányaid, akkor később már nem is fogod, pláne hogy akkor már nehezebb is lesz, mint most.

Most ne más példájába próbálj kapaszkodni, hanem saját magadat tedd rendbe, állj a talpadra!

2012. aug. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
18 évesen estem teherbe nem terveztük de nem is védekeztünk..tehát akartuk is ne is ezt nem beszéltük meg,mikor jött örültünk neki.azóta hozzámentem máshoz de nem bánom a lányomat sőőt...az apukájával ettől függetlenül barátként neveljük úgymond együtt a kislányt rendszeresen találkozik vele.azt bánnám ha nem lett volna.most várom a második lányom félidőben járok,és még csak 22 éves vagyok,de nagyon jól érzem magam így,bár ez is személyiségfüggő,és hozzáállás kérdése de az emberben ösztönösen bennevan a szaporodás utáni vágy,mint ahogy az anyai ösztön is..minden nő a legjobb anya a maga módján
2012. aug. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Végezd el a sulit, amint látod, mást úgyse nagyon tudsz csinálni. És ha meg lesz a baba, mennél dolgozni, mihez fogsz kezdeni 8 általánossal? Vagy a további tanulmányokat miből fogod megcsinálni? Azt is a párod fizesse majd neked? Addig tanulj, amíg csak tudsz. Mert utána sajnos kemény pénzbe kerül az érettségi. Igaz, hogy sz@rt se ér, de nélküle meg még nehezebb.

Én elhiszem, hogy babáznál. És majd fogsz is. De nézz körül, hallgasd egy pár napig a híreket. A legtöbben sz@rban vannak. És nem kell hozzá hitel. Most eléltek, és ha nem lesz már munkája? Bármi történhet. És te akármilyen végzettség nélkül nem fogsz tudni elhelyezkedni.

Tudom, hogy nem ilyen válaszokat vártál, amikor kiírtad a kérdést. De a kérdéseidre a választ magad is megtalálhattad volna a keresőben. 18 évesen a semmibe akarsz szülni. Hogy a párod tartson el. És utána? Ha nagyobb lesz a gyerek? Mit fogsz csinálni? Mit akarsz dolgozni? Vagy majd akkor szülsz inkább még egyet? Legyen csak meg az a érettségi, és talán egy szakma. 4 évig még ingyen tanulhatsz. Legyen eszed.

2012. aug. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én már ovis korom óta akarok gyereket :D

Mi 5 éve vagyunk együtt, 3 éve élünk együtt, és kb 3 éve tervezgetjük a babát, szeretnénk ha ebben a hónapban össze jönne:) Sokat olvasok a témában, könyveket, neten, és itt is. Én 11-12 éves koromig "kitomboltam" magam. Az anyukám nekem is olyan, még a mai napig is, hogy nem lehetek együtt a barátommal (17 évvel idősebb), még kicsi vagyok, nevelni akar, nem tudok semmit, hülye vagyok, nekem nem lehet gyerekem stb. stb. én meg fogtam magam és a barátomhoz költöztem, még nem voltam 17 éves sem. Ha anyukádra hallgatsz, akkor sosem lesz életed, még 30 éves korodban is irányítani fog, az én anyám is ilyen sajnos. Én már fél éve nem beszélem vele ez miatt (is). Ha megvan az anyagi háttér, akkor szerintem vágjatok bele, a suli befejeztével!!!! Vagy akár dolgozhatsz is előtte egy évet! És mindig legyen tartalékotok!:) Együtt éltek már? Ha nem szerintem először lakjatok együtt, igy ismerik ki igazán az emberek egymást!

20L

2012. aug. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
21 éves vagyok,35 hetes kismama. Nem terveztük a babát,legalábbis MÉG nem, becsúszott. A kezdeti sokk után végül úgy döntöttünk,hogy oké,semmi akadálya annak,hogy jöjjön. Viszont én érettségi nélkül,bármilyen végzettség/papír nélkül nem vállalnám. Dolgoztam 2 évet,nem eltartottak. Hidd el,az nem jó senkinek sem,ha más nyakán kell élnie. A barátod elég fiatal még,persze ettől függetlenül lehet érett gondolkodású,de két embert ( Téged és a babát ) eltartani nem könnyű. sokszor én is rosszul érzem magam,hogy most alig van saját pénzem,a páromra kell támaszkodnom,pedig ez így van rendjén,de látom rajta,hogy nagy a nyomás.. amint lehet én szeretnék visszamenni dolgozni,hogy besegíthessek,mert tudom ez mekkora teher,ha minden rád szakad. Én a helyedben még legalább 2 évet várnék,addig erősítsétek a kapcsolatotokat és gyűjtsetek össze minél több pénzt,legyél kicsit önállóbb!
2012. aug. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

19 éves vagyok és 33 hetes kismama!Mi terveztük a babát!A férjemmel 4 éve vagyunk együtt,ebből 2,5 éve élünk együtt!Ő 28 éves.Befejeztem a középsulit,van szakmám!Azt tanácsolom hogy te is elöbb fejezd be a sulit és legyen valami papír a kezedben!Na akkor mondhatod hogy birok valamit kezdeni magammal ha véletlen elhagynak...Érted?Én is érettnek éreztem magam az anyaságra már 17 éves korom óta,de nem!Nem vállaltuk be!Első volt a suli és csak utána!Tanulj meg először önálló döntéseket hozni!Tanulj meg egy kicsit nem másokat okolni hanem önmagadat!Tanulj meg kiállni magadért...és azért hogy azt mond hogy én így akarom és így is lesz!Lehet hogy most engem is lepontoznak a korom miatt,de én ezeket mind megtanultam!15-16 éves korom óta dolgoztam is minden nyáron amikor szünet volt!Ha még nem dolgoztál életedben soha akkor minimum egy évet dolgozz,hogy tudd milyen az!

Ez mind az én véleményem!Nem muszáj meghallgatnod!

2012. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én is már 18 évesen szültem volna szívem szerint, főleg, hogy a mi családunkban mindenki fiatalon szült és én csak az előnyeit láttam. 18 évesen ismertem meg az első páromat, de csak 1 évig voltunk együtt. 21 évesen ismertem meg a mostani páromat, 1 év után összeköltöztünk, addigra tudtuk, hogy ugyanazt szeretnénk az élettől és azóta álmodozunk a közös gyerekről. Most 24 éves vagyok, 2 éve megszereztem a diplomámat, utána csak pár hónapot tudtam dolgozni, azóta nem találok munkát. Albérletben lakunk és 1,5 éve nem találok munkát, szóval bár nagyon nem örülök neki, de a párom tart el. Ilyen körülmények közé nem vállalunk be egy babát, pedig el tudnánk tartani, ha muszáj lenne, mert a párom jól keres, de én még gyedet sem kapnék, ami nem túl jó. Most megelégeltük és januárban költözünk Svédországba. Nekiálltunk nyelvet tanulni, remélhetőleg el tudok majd helyezkedni a szakmámban és ha sikerül, akkor egy év munka után elkezdünk próbálkozni a babával és terveink szerint 3 év után hazaköltöznénk, az addig gyűjtött pénzből pedig egy saját lakást veszünk. Előreláthatólag addigra jól fogjuk beszélni a nyelvet és ezt előnyömre akarom fordítani az itthoni munkakeresés során, mivel nem túl sokan beszélik itthon. Szóval jó pár évre előre megterveztük a dolgokat és bár iszonyúan vágyunk babára, meg is tehetnénk, de muszáj előre gondolkodni. Azt javaslom, hogy amíg nincsenek hasonló terveitek, addig ne csak a baba utáni vágy miatt vállaljatok gyereket. Felelősséggel tartozol már a leendő gyerekeidért is, úgyhogy az a minimum, hogy megpróbálod a lehető legjobbat kihozni az életedből, hogy kiegyensúlyozott élete legyen.
2012. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Párom 25éves Bkv-nál dolgozik.. jó a fizetése.

Én 6-8órában dolgozom kozmetikában,e mellett egyetemre járok.

Nemsokára 21éves leszek. Ebben a hónapban tudtam meg,hogy terhes vagyok. Még nálam is nagyon korai,és erősen gondolkodom a... nagyon is akarnám a babucit,de fiatal vagyok.. nem magamat sajnálom,hanem félek egyelőre nem tudnám megadni neki a kényelmet,az anyagi hátteret..

kedves kérdező. kettőnk között ez a különbség,és még én sem igazán tarthatom meg.(megjegyzem,gátló mellett lettem terhes)

2012. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
"...minden nő a legjobb anya a maga módján.." - Nem! Ezt is el lehet baszni, ahogy mniden mást is az életben. 18 évesen meg pláne!
2012. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!