Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák! Egy nagyon...

Kismamák, anyukák! Egy nagyon fontos kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! MEgpróbálok érthető lenni :)

28ik hét végén járunk,tehát még ráérek csak ma eszembe jutott. Tudom mindenhol mások a szokások, de egy kérdést megér.


Szóval, magándokim van, 2 hét múlva megyek hozzá, akkor megkérdezem kerek-perec Őt is.


Ha a saját dokimnak van szülésznője, vagy van olyan szülésznő akivel szeret együtt dolgozni akkor gondolom Vele fog majd a szüléskor is tevékenykedni. Viszont ha nincs neki saját, vagy azt mondja akárkit felkérhetek akkor keresnem kell szülésznőt. Van egy ismerős szülésznő, de Őt csak akkor akarom megkérni ha a dokimnak nincs.


1. Namost, a dokimnak szólnak a kórházból, hogy az egyik kismamáját behozták szülni? vagy Ő hogy tudja meg? Legyen az délután vagy akár éjjel.


2. Ha már végig hozzá jártam terhesgondozásra akkor is "illik" adni neki pénzt a szülés miatt?Mert nyilván ha szülésznőt fogadok, nem az akkor épp ügyeletes lesz, akkor a fogadottnak kell pénzt adni.


Remélem nem voltam így este nagyon zavaros. Megkérdezem a dokimat is, nem vagyok szívbajos, csak érdekelnek a vélemények. Első baba, így sok kérdés merül fel bennem.


Mindenkinek köszönöm!


28+4hkm


2012. júl. 19. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egerben úgy megy, hogy szabadon választhatsz szülésznőt, ha akarsz. Nekem a doki ajánlott, mert megkérdeztem. Ugyanaz a doki másnak mást ajánlott, tehát nem "kötelezően ajánlott" kategória.

A pénz kérdés tényleg orvosonként változik, én korábban nála szült kismamától tudtam meg, hogy nem kér pénzt, ha végig hozzá jártam magánrendelésre. Ettől függetlenül adtunk neki valamennyit.

A protokoll a szüléskor az, hogy ha beindul, becsengetek a szülészetre, ott az ügyeletes doki megvizsgál és eldönti, hogy valóban indul-e a szülés, vagy csak vaklárma. És amikor tényleg ott az idő (tehát nem küldenek haza), akkor a kórház értesíti az orvost. Azt ott az ügyeletes doki meg is kérdezi, hogy van-e választott orvos, kell-e hívni valakit.

Amúgy tök normális, hogy ennyi mindent tudni szeretnél, még a doki megkérdezése előtt! :)

2012. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. ahol én szültem,ott úgy van,hogy ha beindul a szülés és bemész a kórházba,az ügyeletes orvos megvizsgál.Ő feltérképezi a helyzetet és ha majd úgy véli,hogy már van értelme a saját dokidat is behívni (tágulsz szépen,haladtok a cél felé),akkor ők hívják fel telefonon a fogadott orvost.Én pl. nem is tudtam a doki telefon számát :S .Ez nekem fura volt,de csak nem verhettem ki belőle.Meg így visszagondolva nem is volt szükségem rá.Tehát az ügyeletes doki fogaj felhívni az orvosod.

2.Valóban "illik" adni a szülésért is pénzt,attól függetlenül,hogy hozzájártál gondozásra is.Ezt olyan szinten "illik",hogy természetes.Ez van.Az,hogy mennyi a "tarifa" orvosa,város is válogatja.Én Csongrád megyében szültem és én hiába kérdeztem az orvosomat,nem volt hajlandó árat mondani;így én korábban nála szült anyukáktól derítettem ki az összeget.

2012. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, (sote2 bp), hogy megkérdeztem a dokit, hogy szülésznőt tud e ajánlani, kivel dolgozik. Erre megadta a számát, azonban ő már nem tudott vállalni, ezért ő adott egy másik szülésznő számát. Őt kértem fel, és megmondtam a dokimnak, hogy ő lesz. Dolgozott már vele, nyílván nem volt ismeretlen.


Amikor úgy gondoltam, hogy beindul valami, a szülésznőt hívtam, hogy mit csináljunk. Ő mondta, hogy mikor menjünk, és ő is ott várt már a kórházban (pedig vidékről ment be). Az ügyeletes orvos megvizsgált, a szülésznővel megbeszéltük a többit (szülőszobába bekísért, ctg stb) és mondta, hogy szól a dokimnak. A doki kb. 3 órára rá érkezett meg, de még nem volt dolga, csak kb. 1-2 óra múlva. A dokinak is adtunk pénzt, és a szülésznőnek is.


Most a második szülésemnél is ugyanezt a szülésznőt hívtam, de sajna pont akkor van szabin, úgyhogy egy harmadik szülésznővel fogok majd beszélni. Neki is szimpi volt a hangja telefonban. A dokimnak meg majd mondom, hogy ő lesz az, és kész.


Könnyű szülést kívánok!

36 hkm

2012. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Nálunk is így volt, az ügyeletes hívta fel, hogy most mi legyen, mert végül sürgősségi császáros lettem. Ő meg jött. Npszaktól függetlenül szólnak neki.


2. Illik nem illik, ki hogy áll hozzá. Vagy a dokit kérdezed meg vagy a neten kutakodsz vagy ismerőstől.

Én nem kérdeztem meg, mert mi van, ha ő mond 100-at, de én kevesebbet akarok adni. Ha mondjuk a következőt is nála akarod szülni, akkor lehet érdemesebb adnod vmennyit. Meg majd látod, hogy milyen lesz. Lehet a szülést is lekési, mert olyan gyors leszel :-)

2012. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddig hasznos infókat.

Akkor jól sejtettem, hogy a kórházból szólnak majd az orvosomnak. Azt gondoltam, hogy a legvégére jön csak be :) Ezért szeretnék szülésznőt, mert bár még nem szültem, de azt mondják Ő segít ott neked a legtöbbet :)

Persze, nyilván a gyerek magándoki és fogadott szülésznő nélkül is meg fog születni :) de ha már ez a helyzet akkor érdeklődök. Akkor azt hiszem a dokimat a szülésznőről mindenképpen megkérdezem, bár voltunk bent szülőszobalátogatáson, elég sok hasznos infot mondtak, és mindegyik osztályos szülésznő szimpatikus volt.

Csak a kórház olyan szoci :D Már ha értitek.... :)

2012. júl. 20. 06:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nevelőanyám magándokihoz járt öcsémmel,és ő telefonált neki mobilon,hogy fájásai vannak.Orvos mondta irány a kórház,indul ő is.Ez mind kb hajnali 2kor volt.Mivel magánorvos,szerintem illik neki pénzt adni a szülésre,főleg hogy az a legfontosabb a terhességnél.Bár tudom,hogy sok doki nincs is benn,de hát mivel magánorvos,így megvan a tarifája arra is.Anyukám engem is és 2tesómat is ugyanannál a dokinál szülte,aki szintén magánorvos,de ő pl nem kért semmit se hugomért,értem és öcsémért nem tudom.De ez az orvos amúgy se volt olyan drága,mert egy vizsgálat is csak 6ezer,nem 10en ezrek.
2012. júl. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja igen, effektíve nem hangzik rosszul, hogy "csak " 6ezer ft. Az enyém sem "drága", 8e ft/vizsgálat. De ne felejtsük el, hogy a terhesség végéig jópárszor megyek hozzá, 100e ft-ot simán otthagyok nála a 9 hónap alatt. És akkor ebben nincs benne a Down-kór szűrés ami 30e ft volt, a babamozi ami 15e ft, és a 32hetes genetikai UH ami szintén 15e ft. És akkor még semmit nem vettem a gyerekemnek, sem magamnak. Szóval innen nézve azért elég húzósak a dolgok.


Ez nem panasz volt, nyilván ha nem engedhetnénk meg magunknak akor nem lenne magándokim és nem akarnék szülésznőt fogadni.

2012. júl. 20. 08:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!