Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamák, anyukák!...

Fiatal kismamák, anyukák! Vannak fenn?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan érdekel a gyermekvállalásról szóló téma, a fiatalok körében.

18 éves vagyok, bár nem vagyok terhes de nagyon szeretnék!

Nem vagyok bulizós, inkább konzervatív. A régiekhez ragaszkodom. Érettnek érzem magam egy babára testileg és lelkileg is.

A párom 21 éves, 3,5 éve együtt vagyunk. Meg lenne az anyagi háttér, nagyon jl fizető állása van. Azt mondja, ha majd befejezem a sulit. :( Az sose lesz... :( de nem ez a lényeg.


Fiatal kismamák nektek hogy jött össze a baba?

Tervezett volt?

Nem bántátok meg?



2012. aug. 20. 20:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%

"Azt mondja, ha majd befejezem a sulit. :( Az sose lesz... :( de nem ez a lényeg. "

Ezt hogy érted?


Soha nem lehet egy fizetésre támaszkodni. Gondolj bele mit kezdenél ha holnap elvesztené a munkáját te meg ott lennél egy 2 hónapos babával.És a 25000 Ft-os Gyesből élnétek. Vagy ne adja az ég de valami történik vele és te egyedül maradsz.

Igen kell valami végzettség, munka a gyerekneveléshez neked is.

2012. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

Szia :)


22 múltam, igazából a 23-hoz közelebb vagyok, de gondoltam írok, mivel a mai világban Én is nagyon fiatal kismamának számítok :)


Igazából Én decemberben lesz 7 éve , hogy a párommal vagyok, ebből 4 éve élünk együtt, és aug. volt egy éve, hogy összeházasodtunk.

Sosem voltam bulizós, sem az az élek a nagyvilágban típus. Mindig is inkább anyáskodó, rendszerető stb. Mikor a párommal összeköltöztünk, illetve Én költöztem hozzá miután befejezte az épitkezést- szóval nem okozott problémát, hogy háztartást kell vezetnem.

Ő 12 évvel idősebb nálam, tehát egyértelműen szeretett volna hamarabb is gyereket. Én ragaszkodtam az iskola befejezéséhez, illetve hogy dolgozzak elötte pár évet- és ezt a döntésemet nem bánom.

Aztán az esküvő után már egyértelmű volt, hogy semmi akadálya. Ház, autó, munka mindkettőknek- jöhet a baba. Januárban aztán pozítívat teszteltem, a legboldogabbak voltunk :) Bár nehéz volt az első 2 hétben felfogni :)


Egyébként úgy gondolom, hogy az életben "megfelelő pillanat" a gyerekvállaláshoz sosem lesz. Mindig lesznek az embernek kifogásai. Anyagiak, munka stb. Megmondom őszintén Én csak úgy mertem a gyereket vállalni, hogy tudtam nem jelent majd az anyagiakban problémát, hogy táppénzen leszek. Máskülönben elgondolkoztam volna. A semmire vagy a bizonytalanra nem "álltunk" volna neki.

Lekopogom szerencsés vagyok, talán kevés ember mondhatja el magáról.


Most 33 hetes kismama vagyok, és már rettentően várjuk, hogy megszülessen a kisfiam.

A világ legcsodálatosabb érzése, de a bizonytalanság és a pénztelenség ezt nagyon tudja befolyásolni- ezt a barátnőmön látom.

Hát ez az Én sztorim....


33hkm

2012. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Érettségin vagyok. 1 évem van hátra. Levelezőre akarok átmenni szeptembertől egyéb okok miatt.

A párom a suli befejezését az érettségisre értette. Csak megmondom őszintén szart se érek vele, mert semmi szakmát nem ad. Anyukám erőlteti rám. Gondolhatod milyen jó lehet nekem. Szeretnék szakmát tanulni, amit szeretek, foglalkoztat, de egyszerűen nem engedi.

2012. aug. 20. 20:35
 4/23 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Teljesen magamra ismertem abban, amit az elején leírtál. Abszolút én is ilyen vagyok!


Gratulálok nektek! Boldog Babavárást természetesen! :)

2012. aug. 20. 20:39
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Amíg azt írod, hogy "anyukám nem engedi, meg ezt és ezt erőltet", addig nem vagy felnőtt. Nem a korod zavar, hanem a hozzáállásod az élethez. Egy felnőtt felelősséggel tud dönteni a saját életéről, saját lábán áll, és önállóan dönt, nem keni senkire a felelősségét. Amit te írsz, hogy anyád mit erőltet, és a pasid fog eltartani... ez nevetséges. Gondolj bele, milyen képet adsz át a gyerekednek? Hogy milyen egy anya, egy felnőtt nő? Olyan, akinek az anyja mondja meg mit tegyen, és aki a férje nélkül egy kiló kenyeret sem tud venni, mert _nem ért semmihez_ ????

Ne vedd sértésnek, mert nem annak szánom, de te a semmire építesz álomkastélyt. Nagyon meg fogod ezt még bánni, csak nehogy akkor már ketten-hárman -négyen legyetek, akik isszátok ennek a levét!

Lehet gyerekre vágyni, de józan ésszel is illik tudni gondolkodni, ha az ember felnőtt!

Ha semmi az életben nem érdekel, csak ez, se a családod, se az önbecsülésed, hogy a gyereken (anyán) túl is legyél valaki, akkor ott lelki problémák vannak a háttérben! Amíg az életed minden területén nem találod meg az egyensúlyt, addig ne akarj egy másik embert nevelni, mert nem vagy rá elég érett!

2012. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval. Egyenlőre semmid sincs, csak egy párod, aki most jól keres. De ha ne adj isten elveszíti a munkáját, vagy szétmentek, akkor már gondba leszel/lesztek. Igaz, hogy egy érettségivel nem mész sokra, de nélküle annál inkább sem. Tanulhatsz utána is szakmát, de az azért legyen meg. Vagy akkor bújj ki anyuka szoknyája alól, és tanulj szakmát, helyezkedj el, és utána jöhet a baba. De így a semmire felesleges babát tervezni. Fiatal vagy még nagyon, nem késel le semmiről.
2012. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%
Párommal 6 éve vagyunk együtt. Januárban voltam 21 éves, a párom 28, és kicsi fiunk is januárban érkezett, így ő most 7 hónapos már. Nem terveztünk egy darabig babát. Nem bánjuk, h itt van velünk. Pedig külön lakásunk sem volt, a párom a terhességem alatti időszakban épített. Így mára meg van mindenünk, és persze a kicsinek is.
2012. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Inkább választom azt, hogy ott szenvedek az érettségiért 2-3 évig, bukdácsolva, mint hogy azért megüssön anya, mert átmegyek egy másik suliba tanulni!


Nálunk más nevelési módszerek mennek mint egyeseknél!

Hiába szeretnék a lábamra állni ha egyszerűen nem tudok, mert ilyen anyám van, hogy inkább megüt mert nem az ő elvei szerint csinálok!

2012. aug. 20. 21:25
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Pénz és munka nélkül nem lehet önállósodni. Most oda költöznél a barátodhoz akkor sem lennél önálló.
2012. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászólásod méginkább meggyőzött arról, hogy nem érkeztél még el az anyaságig. Egy pofont felnőttnek nem lehet következmények nélkül adni, kényszeríteni pedig semmire sem lehet. Fejezd be a sulit, legyen szakmád, keress más lakhatási lehetőséget, és ha két lábbal állsz a földön, na, akkor mondhatod el, hogy megértél a családra. Neked most nem a baba a legfontosabb,hanem anyáddal való viszonyod tisztázása.


Olvasd el Csernus: A nő c. könyvét, sok érdekességet találhatsz benne, ami segít neked megtalálni az irányt!

Itt tudod letölteni (hatodik letöltés):

[link]

2012. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!