Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóltok az olyan anyához...

Mit szóltok az olyan anyához aki terhesen kiakarja rakatni utcára a lányát, mert fél, hogy neki kell majd eltartani?

Figyelt kérdés
Szerintem undorító, nem is mondható anyának...

2012. júl. 2. 19:28
1 2 3
 21/23 Vipy ***** válasza:
Bár külön éltem eddig a szüleimtől, de mikor felmerült egy sajnos elhalt terhességemnél, hogy babát várok, édesanyám könnyes szemmel azt felelte: ahol kettőnek jut, ott jut a harmadiknak is (ezt mindenre értve mondta). Egy igazi szülő, akárhogy is legyen, felelősséggel tartozik a gyermekei iránt. Ha nem akarja, hogy ott éljen, akkor segítse abban, hogy saját életet kezdjen. Én egy kutyát sem dobnék ki, ha megtudnám, hogy vemhes, mert ha ő az enyém, minden, ami vele jár, az is az én gondom, de az én boldogságom is egyben. Ha anyagilag megengedheti magának, hogy gondoskodjon a lányáról, akkor nem értem meg, miért gondolja ezt jó megoldásnak, hogy nem csak a gyermekét, az unokáját is megtagadja egy ilyen döntéssel. Sajnos akik rossz anyagi helyzetben vannak, azokról mondható el, hogy jobban összetartanak. Az el-anyagiasodott világban elég csúnya dolog, hogy ilyet tehet egy szülő meggondolatlanul.. én sem nevezném őt anyának :(
2012. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Erről van szó, szebben én sem tudtam volna megfogalmazni, és sajnos még így sem mint te. Így gondolom én is
2012. júl. 3. 20:17
 23/23 Csaponane ***** válasza:
Én csak annyit mondok, hogy meg kell becsülni egymást. Bármi is történt, nem szabad elfordulni egymástól. Hiszen, ha baj van akkor kihez fordulhat az a másik? Én sajnálom a lányt, mert ha már terhes lett, akkor így kellett történnie, és ha meg akar születni a baba akkor szülessen is meg. Kitartást neki, és bízzunk benne hogy az Anyja is belátja, hogy most kell neki igazán a támogatás amíg lehet, és amíg ö is él.
2012. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!