Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet folytatni a...

Terhesen lehet folytatni a frontint?

Figyelt kérdés
pánikbeteg vagyok és szerintetek folytathatom a 2,5 mg-os frontin szedését?van valaki aki szedte terhesen is ?pipolphen volt terheseknek a frontin helyett de az tavaly megszűnt,nemtudom már idén lehet kapni,,,,tapasztalatokat kérnék aki már terhes volt v már megszűlt,,,,frontin szedésel v más gyogyszerrel.
2012. jún. 28. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, h terhesek is szedhetik. De a legeslegegyszerűbb megkérdezni a nőgyógyászod v egy gyógyszerészt. Ők 100%-ra meg tudják neked mondani.
2012. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ezt most találtam: "A Frontin a terhesség első harmadában nem alkalmazható, mivel fokozza a magzati fejlődési rendellenességek előfordulási gyakoriságát, a terhesség további részében csak szigorú egyedi orvosi elbírálás után szedhető.

Szoptatás alatt nem szedhető, mivel az anyatejbe átjut."

Biztos vagyok benne, h van még más helyettesítője.

2012. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

NEM!!!!!!!!!

Semmiképpen nem szedhető terhesség alatt semmilyen benzodiazepin, mert a magzatnál dependenciához vezet (floppy baby szindróma, érdemes rákeresni).


Orvos anyuka

2012. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én a terhességem alatt lettem az és nekem kiírták, de nem szedtem. Nekem segített, ha a férjemmel kibeszéltem magamból a félelmeimet, ő pedig érzelmileg támogatott, segített, így gyógyszer nélkül túljutottam a rohamon.

Amúgy az orvost ilyenkor mindenképpen tájékoztatni kell róla és ő majd megmondja, hogy hogyan tovább.

2012. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

A barátnőm (2éve) szedte végig a terhessége alatt, a dokija szerint azért lett (nem tutira) beteg a babája. Valami idegrendszeri betegsége van, nem tudom pontosan.


Nem tudom milyen pánikbeteg vagy, de szerintem bírd ki és ne szedj semmilyen szart.



25+4hkm

2012. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg voltam/vagyok.

Frontine-t szedtem én is. Ahogy kiderült, hogy terhes vagyok, a doki letiltott róla.

Már 15 hónapos elmúlt a lányom és nem szedek gyógyszert. :)

Sokat segített a betegségemen, hogy gyerekem született.

remélem veled is így lesz! :)

2012. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszönöm aválaszokat.segitetek sokat.de épp ez az hogy a pszihologusom monta hogy lehet szedni a frontint csak utolso 3 hétnél a szűlés előtt kell aba hagyni ,,,,ezér gondoltam hogy mást is meg kérdezek,
2012. jún. 28. 21:18
 8/19 A kérdező kommentje:
orvos anyukának:hogy v ez?ha ön orvos és nem javasolja a frontint terhesség alatt,akor a pszihologusom mér monta hogy szedhetem tovább,,,,és szűlés előtt hagyjam abba?!nem értem.......ez most,mert ha nem lehet akor csak kéne valamivel helyetesiteni mert közel öt éve szedem már.
2012. jún. 28. 21:22
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
A pszichológus NEM ORVOS! A frontin szedése pedig szigorúan tilos terhesség alatt, mert beteg lesz a baba!!! Konzultálj egy orvossal, hogy lehet-e helyettesíteni, de inkább próbálj leszokni róla, mert rohadt egy gyógyszer...
2012. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
2-es számú válasznál, amit bemásoltam az a Frontin betegtájékoztatójában volt. Igen, tényleg nem jó, de azért orvosi felügyelett mellett lehet szedni. Kérdező, majd a nőgyógyász konzultál a pszichiátereddel és kitalálnak valamit. Itt a gyk-n egyébként sincs orvos, meg isten meg miegymás, itt válaszolók vannak név és titulus nélkül.
2012. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!