Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet folytatni a...

Terhesen lehet folytatni a frontint?

Figyelt kérdés
pánikbeteg vagyok és szerintetek folytathatom a 2,5 mg-os frontin szedését?van valaki aki szedte terhesen is ?pipolphen volt terheseknek a frontin helyett de az tavaly megszűnt,nemtudom már idén lehet kapni,,,,tapasztalatokat kérnék aki már terhes volt v már megszűlt,,,,frontin szedésel v más gyogyszerrel.
2012. jún. 28. 18:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A szintén pánikbeteg vagyok. :)


Szigorú ellenőrzés mellett lehet szedni, bár én a helyedben lehet hogy megpróbálnék valami homeos bogyeszra váltani. Nekem pl a Sedativ Pc bejött és a Hova nevezetű tabletta is.

Persze mindegyik előtt konzultálj az orvosoddal. Itt most nem a pszichomókusra gondoltam, hanem a nődokival és a háziorvosoddal.

Fontos, hogy a kismamakönyvedben és a kartonodon szerepeljen, hogy szedsz ilyen féle gyógyszert, mert szülésnél és később a babánál probléma lehet.


Barátnőm édesanyjával történt tavaly nyáron:


Magához vette a kórházból a nevelt lányának a babáját, mert a kedves (nem kicsit züllött életű) anyukának nem volt hová vinnie. (Nem ide tartozik)

Na szóval a kislány szépen fejlődött, aztán egyszer csak úgy 6 hónapos korában egy délutáni alvásból nem kelt fel többé. Leállt a légzése, összeomlott a keringése. Szakértők szerint valamiféle elvonási tünet lehetett.

Anyuka csak ezek után vallotta be, hogy Seduxent szedett végig és a baba függő volt valamilyen szinten és mikor ez kiürült a szervezetéből és nem volt utánpótlás, összeomlott és elhunyt.


Na szóval, ez nem játék, a pszichológus is orvos, biztos nem mond hülyeséget és nem akar ártani neked, de akkor is konzultálj a szülészeddel és a védőnődnek is szólj!


Boldog babavárást!

2012. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem is értem,hogy egy ilyen kérdésben miért nem alap,hogy a dokid kérdezed! Mármint a nőgyógyászod!
2012. jún. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

az orvos anyuka vagyok. tessék, itt az alkalmazási előirata szakembereknek, majd döntesz...


A benzodiazepinek az első trimeszterben fokozzák a magzat fejlődési rendellenes­sé­geinek kockázatát, így az alprazolám az első trimeszterben nem adható, a terhesség további részében pedig csak alapos orvosi megfontolást követően az előny/kockázat szigorú mérlegelése után. A terhesség későbbi szakaszaiban, illetve a szülés során ad­va az alprazolámot, az újszülöttnél hipotermia, hipotónia, szopási nehézség és lég­zési elégtelenség léphet fel. Olyan anyák újszülöttjein, és akik a terhesség késői szaká­ban tartósan szedtek benzodiazepineket, dependencia alakult ki, és a szülés utáni idő­szakban megvonási tünetek jelentkeztek az újszülöttön.

A benzodiazepinek átjutnak az anyatejbe, így szoptatás alatt nem alkalmazhatók.

2012. jún. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
(A pszichológus egyébként nem orvos, hanem bölcsész.)
2012. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem már mindenki tisztában van a mellékhatásokkal, kedves doktornő, de nem mi vagyunk, akik megmondjuk az anyukának, h mit szedjen és mit ne. A kérdező, gondolom majd elmegy a névvel, titulussal ellátott, nem gyk-n rendelő orvosához, aki kiválasztja a számára legmegfelelőbb gyógyszert. Ha te is orvos vagy, akkor ezt tudhatnád, h ennek ez a rendje. Nem tudhatjuk, h a kérdezőnek milyen súlyosságú a pánikbetegsége. Gondolom, az orvosa megpróbálja a homeósat, ha nem jön be, akkor visszatér az eredetire. Ezt itt nem tudjuk eldönteni és nem is vagyunk erre felhatalmazva.
2012. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

Semmiképpen nem írhatják fel ezt neki, ezért bátorkodtam megírni, hogy nem lehet szedni. Egyébiránt a kérdés is ez volt, tehát azt hiszem erre válaszoltam, de borzasztóan, rémesen idegesítő, hogy milyen okos itt mindenki.


Akkor szedd tovább nyugodtan, kedves kérdező, utána majd meglátjátok mi lesz...

2012. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat,jó tudni hogy enyien irnak és emberségből agodnak!!!!de komolyan ez nagyon sokat segitett nekem!!és meg fogadom hogy le teszem még azt a pici 2,5 mg-os,napi egyszeri frontint!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 29. 09:28
 18/19 anonim válasza:
A frontin nem benzodiazepim, hanem alprazolám.
2015. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

18-asnak:

"Az alprazolám egy triazolo-benzodiazepin. Gyógyszerként minőségileg a benzodiazepinekhez hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, azaz szorongásoldó, nyugtató-altató, izomlazító, antiepileptikus hatása van. Wikipédia"

2021. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!