Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a következőről?

Mit gondoltok a következőről?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok. Páromnak nemrég megszűnt a munkahelye, nekem sincs jövedelmem, nehéz anyagi helyzetben vagyunk. Párommal nem élünk együtt a körülmények miatt, nem támaszkodhatok mindig anyukámra, nagyon sokat segít így is. A családsegítő tudna segíteni, valamilyen anyagi támogatást lehet tőlük kérni vagy esélytelen?
2012. jún. 22. 21:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%
A fő kérdés az volt mit gondolunk a következőről. Ha nem voltál kiváncsi a véleményekre miért így tetted fel? Meg amúgyis miért a segélyekre akarsz hajtani egyből? Párod kereshetne akár munkát is.... Én is tisztában vagyok vele hogy manapság nehéz "fiatalon" gyereket vállalni az anyagiak miatt, de ha ennyire reménytelen a helyzet akkor tényleg nem érdemes mert a saját gyerekeddel szúrsz ki.
2012. jún. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Milyen idősek vagytok? Milyen végzettsége van a párodnak? Mennyi ideig dolgozott? És te?

Könnyebb úgy segíteni, ha tudunk néhány infót még.

A családsegítőhöz nem érdemes menni, a védőnő esetleg tud segíteni néhány babaruhával, babás eszközökkel, játékokkal.

Fiút vagy lányt vársz?

2012. jún. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mivel nem vitatkozni jöttem fel, ezért bizonyos hozzászólásokat nem kommentálok, úgy lesz a legjobb, felesleges vitákba nem keveredem. Én 23 éves vagyok, a párom meg 27, vendéglátói végzettsége van, de nem abban dolgozott, legutóbbi munkahelyén 4 évet volt, és pechünkre pont most nincs jól fizető állása, kapott ajánlatot vidéken, ahol lakik, az Önkormányzattól, most ott dolgozik nem olyan régóta, de nagyon keveset keres, abból nem lehet megélni meg eltartani egy családot. Nekem a végzettségem szociális asszisztens, abban képtelenség volt elhelyezkedni, pedig az ember azt hinné, hogy rájuk mindig szükség van, a nagy fenét. Én is dolgoztam terhességem előtt meg még közben is, de ott sem fizettek jól, és minimális táppénzt kaptam utána, de már nem kapom, szóval emiatt nincs most jövedelmem, páromnak is minimális.
2012. jún. 23. 11:18
 14/22 A kérdező kommentje:
Babaruhákkal nincsen gond, az már van elég szerencsére, csak a pelenka, ami baromi drága. Kislányt várok.
2012. jún. 23. 11:19
 15/22 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

Ugyan ebben a helyzetben vagyunk. Én 23 éves vagyok, 28 hetes kismama, mi is kislányt várunk. A párom 27 éves, és vendéglátós szakmája van, de nem abban dolgozik. Elküldték a munkahelyéről, így maradt a közmunkaprogram, amiből persze elég nehéz megélni. Már be van adva az önéletrajza kb 1000 helyre, és körbe is jártuk a környéket, de sehol semmi. :( Sokan megszólnak minek tartottam meg. Hát azért mert nem így álltunk mikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk. Az állam nem ad külön támogatást ilyen helyzetekre, annyit tudok javasolni, hogy a gyes/gyed igénylésekor ne legyetek egy lakcímen, és hajadonként igényeld meg. Úgy tudom nem sokkal kb 4-5 ezerrel adnak így többet, de sok kicsi sokra megy. Aki pedig megszólt téged biztos még nem volt rossz helyzetben. Csak körül kell nézni ebben az országban. Mindenhol a leépítés van.

2012. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
Nem feltétlenül igaz hogy nem volt még rossz helyzetben az akinek negatív véleménye van erről. Nekem eddig csak diákmunkám volt mert 21éves vagyok és van félretett pénzem még ebből is. A családom sem pénzes és a barátomnak sincs fix állása mégsem az állam segítségével akarjuk felnevelni a gyerekünket
2012. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A gyes/gyed nem lesz attól több, hogy hajadonként vagy egyedülállóként igényli valaki.

A gyes bruttó 28500 Ft, a gyed a fizetés nagyságától függ.

A családi pótlék több viszont, de csak 1500 Ft a különbség. (Egy gyermekes család esetén: 12.200.- Ft, Egy gyermeket nevelő egyedülálló esetén: 13.700.- Ft)

2012. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

ma 12:27-es vagyok.

Nálunk volt fix munka, és mégsem tudtunk elrakni, mert volt egy lakáshitelünk. Én nem várok az államtól semmit, segélyeket sem, önerőből fogjuk felnevelni a babát. Az pedig, hogy ebben az országban nagyon-nagyon nehéz munkát találni tény. Én is utánanézek mindenféle támogatásnak amit esetleg igénybe vehetünk. Nem hiszem, hogy e miatt rossz ember lennék.

2012. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igazad van, velem egy cipőben járó válaszoló. Mi sem tudtunk soha félrerakni, pedig volt munkánk, mindig volt mire költeni, max az tudd félretenni, aki havi 200-300 ezer ft-ot keres. Mi is megpróbálunk mindent, amit lehet, hogy a kisbabánknak mindene meglegyen mindig. De mivel külön élünk a párommal, így eleve külön lakcímünk van és nem is adhatnánk meg mást.
2012. jún. 23. 14:10
 20/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Lakástámogatásit csak saját lakásra tud az ember felvenni,tehát ha szüleid házába élsz,ők tudnak kérni.Egyszeri segélyt biztos tudsz kérni,de ha az egy főre jutó jövedelem 37ezer megvan,akkor lófüttyöt se kapsz.Gyes+családival meg 40ezred már van fixen,nem tudom mikortól számolják a babát is bele,mert az elején ugyebár ő nem kerül plusz kajába "elvileg".Nem lehet tudni mik vannak a segély mögött,tudod te is gondolom,hogy akinek lehet nem segítenek.Elméletileg a gyes és családi elég lesz a picire havonta egyébként,mellette marad az hogy tudsz dolgozni heti 5*4 vagy talán 5*6 órát is és akkor gyes+családi mellé jönne kis pénzed.De ehhez az kell,hogy merd bölcsibe adni már legelején,amit a védőnő se ajánl,és én se tenném meg.Vagy ha a szüleid vigyáznak rá,de mint irtad fiatal vagy te is,igy szüleid se nyugdijasok gondolom...Én 21éves vagyok,párom munkanélküli sajnos,bár megy tanfolyamra ahol fizetnek neki 52500alapból,baba miatt családi adókedvezménnyel 62500 (nem vagyunk házasok,és jár).Nekem szakképzésből van még 1 évem.Nagyon nehezen tudtam elintézni a sulit,hogy folytathassam,mert nem sűrűn van ilyen esetük az iskoláknak,így nem nagyon tudta senki pontosan hogyan oldható meg.Elején,hogy magántanuló nem lehetek igy buktam a sulit,másik tanárok meg hogy ha leigazolom a hiányzást,akkor osztályozo vizsga és majd okj.Végül én is a megyei oktatási hivatalnak irtam,ahol mondták ha igazolom nem rúghatnak ki.Kb március óta intéztem a sulit és így június közepére lett meg a végső állás,hogy házidoki ad igazolást minden héten,vagy 2hetente,én januárba és májusba osztályozo vizsgát teszek és májusban meg a szakvizsga is.Októberbe születik a pici,így húzós lesz.Nekem senki nem is lesz itt segiteni,mindneki 130km-re.Párom meg tanulni fog januárig kb,tehát tök egyedül minden.Nekem meg se fordult a fejembe az államtól kérni segítséget,mert le kakilják,hogy éhen halsz-e a gyerekeddel sajnos.
2012. jún. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!