Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a következőről?

Mit gondoltok a következőről?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok, ma voltam a dokinál, és kértem tőle beutalót toxoplazma vizsgálatra, vérvételre, mert van macskám. Erre azt mondta, hogy ez még ráér, ne szurkáltassam magam feleslegesen, majd akkor, ha amúgy is esedékes lesz a vérvétel. Szerintetek így kéne ehhez hozzáállni?
2012. máj. 10. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Így, ugyanis ha a macskáddal már jóval a terhességed előtt együtt laktál, akkor nem lesz gondod. Ne te takarítsd fel a piszkát, hanem hagyd a párodra, valamint ha egeret fog, akkor azt is a párod vigye ki és fertőtlenítse a helyet.
2012. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze,ha volt előtte is macskád akkor nem gond.És tényleg felesleges annyiszor szurkáltatni magad, leveszik majd egyszerre.

22hkm

2012. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerencsére már 10 éve van cicánk. Az egérfogással nem lesz gond, mert benti cica, nem jár ki.
2012. máj. 10. 19:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs miért aggódni :)

Egyébként ismerősömnek nem volt cicája és mégis toxoplazmája volt. A dokija beszerzett valami injekciót a babának a szülés után, de ismerősöm megtiltotta a beadását. Semmi baja a gyereknek, már iskolás.

2012. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugtattatok :)!
2012. máj. 10. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:

en skandinaviaban elek itt egyaltalan nem is szurik. volt egy vervetel a terhesseg elejen a 9. heten es ennyi, tobb nem is lesz mar. tegnap rakerdeztem a vedononel hogy lesz e tobb szures, koztuk ez a toxoplazma es akkor mondta hogy itt nem szurik.

amugy ha nem nyulkalsz kezzel az urulekben akkor nem lehet bajod.

2012. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem hagytam magam lerázni, már a 12 hetes kombináltnál levetettem, mert 5 éve vették ki a mandulámat és előtte egy teljes fertőző kivizsgálás miatt derült ki, hogy negatív vagyok, nem fertőződtem még.

Nekem több, mint 15 éve van cicám, 5 éve a lakásban, aki nem kijárós, agrármérnök vagyok, állattartó telepen dolgoztam szarvasmarhával, lovak, kutyák és amik ehhez tartoznak volt minden....és így negatív.

Minden trimeszterben levesszük a vért, mert mindegyikben van legalább 1 bökés:)

Nem csak cicától kaphatod el: nyers hús, mosatlan zöldség és gyümölcs, ennek nagyobb az esélye sokkal, az állatorvos kollégám szerint is :)

Olvastam olyanról, aki a terhessége alatt fertőződött meg és VÉGIG antibiotikumot kellett szednie.

33 hetes kismama

2012. máj. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó!

Lehet, hogy agrármérnöki diplomád van és rengeteg állatorvos barátod, de azért mégsem vagy elég felkészült ebben a témában. Hidd el, hogy a nőgyógyász tudja, hogy mit csinál. Gondolom ő sem szól bele a te munkádba. Egyébként első trimeszteri szűrésben eleve benne kell legyen a toxoplasmosis szűrés és nem kell külön kérni.

2012. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Hidd el, elég felkészült vagyok a témában és nincs benne (nálunk) kötelezően az első trimeszteres szűrésben, hanem külön kellett kérnem. Mivel elég sokan a macska örökbe adását szorgalmazták, elég jól körbejártam a témát, mert felelősségteljesen akartam dönteni és a járványtani dolgokkal az állatorvos jobban tisztában van, mint a védőnő. Nem törvényszerű, hogy akinek macskája van/volt átesett már a fertőzésen ill. át fog esni, de ha terhesség alatt következik be, azért jobb tudni, mikor történt a megfelelő kezelés érdekében. Nekem és az orvosomnak ez így jó, én leírtam a MI hozzáállásunkat a kérdéshez, hogy a kérdező lássa, másképp is lehet.
2012. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!