Miért hangsúlyozzák ennyire a ph fontosságát a bőrápolásnál? Mit gondoltok a következőről? (lent kifejtem)
Azt mondják, hogy az alkalikus (lúgos) ph megbetegíti a bőrt, ekcéma alakulhat ki, több lesz a pattanás és sok-sok bőrbetegséget szerezhetünk általa. Hangsúlyozzák, hogy csakis ph 5.5-ös termékeket használjunk, mert ettől nem szárad ki a bőr, szép egészséges lesz.
Nálam nagyon sok tapasztalati (és még sztem sokan így vagyunk) eset azt mutatja, hogy ez nem így van.
Nekem pl. egy ph 5.5-ös sampontól totál kiszárad a fejbőröm, egy szintén ph 5.5-ös arclemosótól húzódik az arcom.
Vegyük azt, hogy a 9-es ph-jú (lúgos) magzatvíz amiben az embrió 9 hónapot tölt, ezek szerint veszélyes a bőrnek? A tengerek, gyógyvizek mind-mind lúgosak...és ezek segítenek legtöbbször a bőrproblémán. Egy kisgyerek bőrének ph-ja 7 fölötti, semleges-nagyon enyhén lúgos...viszont ha ekcémás lesz. akkor 5-ös lesz a ph-ja.
A másik dolog, hogy azt mondják, azért fontos, h megőrízzük a savas ph-t a bőrön tisztításnál pl. mert ez véd a baktériumoktól, nem engedi elszaporodni a pattanásokat. Na most egy pattanásos, gyulladt bőrűnek is savas a bőre, de rohadtul nem gyógyul meg magától...tehát abszolut nem segít a pattanásokon az, h savas a bőre. Persze fontos a savas hidrolipid film, de attól, h vki lúgos szappannal megmossa magát még nem károsítja a bőrt, mert az enyhén lúgos ph-jú tisztítók tudnak hatékonyan tisztítani, de a bőr nagyon gyorsan visszatermeli ezt a bizonyos filmet.
De tényleg, ha ez a savasság annyira fontos lenne, akkor eleve nem lenne a bőrön pattanás meg semmi...de a savas bőrön ugyanúgy ott van a pattanás, a faggyú, az ekcéma...stb. Tehát ez a barrier mégsem működik olyan szinten, ahogy azt elméletben elképzelik.
Ráadásul aki elmegy egy gyógyiszapos fürdőbe, vagy gyógyvizes fürdőbe, amik lúgosak, akkor meggyógyulnak a bőrbetegségei. Ezt akkor mivel magyarázzák? A bőrgyógyászok olyan sok sületlenséget tudnak összehordani....nagyon sok helyen nem egyezik a tapasztalat az elmélettel. Ti mit godoltok erről?
Marketing gépezet, mesterségesen gerjesztett igények, hogy vásárolj. Ugyan olyan hülyeség mint a lúgosítás és még sok minden olyan más. Most volt a velveten egy cikk, hogy az egyik cég elkezdte reklámozni a samponját mint különleges vízkő elleni adalékkal dúsított sampont amitől nem lesz vízköves a hajad. Halál komoly. Előbb-utóbb kalgont kell majd a fenékbe is dugni, nehogy vízköves legyen az is.
Erről ennyit.
Szerintem azért nem csak annyi a lényeg, pl. a gyógyvíz esetében, amit említettél, hogy lúgos. A gyógyvíz, ásványvíz kémiai összetétele okozza, okozhatja a gyógyulást, nem pusztán az, hogy lúgos vagy savas a kémhatása.
Tehát nem mindegy, hogy pl. valaki egy X-féle lúgos vízbe fürdőzik vagy Y-tartalmúban, mert különböző összetevőik miatt másra hatnak.
Pl:
"Kénes vizek
A ként kén-hidrogén, karbonil-szulfid (COS), ritkán nátrium-szulfid, kalcium-szulfid alakjában tartalmazzák. Ezek fürdő formájában is alkalmasak arra, hogy a szervezet kénhiányát pótolják, a kénes fürdő erélyes hatású, leginkább a reumás betegségek, egyes bőrbetegségek kezelésében van nagy jelentősége.
Jódos–brómos vizek
Általában ezek egyidejűleg konyhasósak is, ezért alkalmasak a reuma, női szervek betegségei, és egyes bőrbetegségek kezelésére is. Ivókúrában a jód erélyesen hat a pajzsmirigyre, ezért az orvos kanalas mennyiségben rendeli."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!