Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni abortusz...

Tudnátok segíteni abortusz témában?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy terhes vagyok. cypromixet szedek már 1 éve, és úgy csúszott be. viszont nem tudom megtartani a babát, olyan rossz körülmények között élünk a férjemmel. nekem semmi jövedelmem nincs. a férjem 60000-ret keres, ebből 20000 az albérlet, 20000 a rezsi ki tudjátok számolni, hogy mennyi marad egész hónapra. az albérlet is bizonytalan, ha menni kellesz, nem lesz hova mennünk, senki nem tud segíteni rajtunk, nincs kihez mennünk. mi elalszunk a híd alatt is ha kellesz, de a gyereket nem vihetjük oda magunkkal. még ezt a 2000 forintos gyógyszert is nehezen tudtam megvenni 3 havonta, de megvettem mert soha nem akartam, hogy ilyenre sor kerüljön. de sajnos az abortuszt sem fogom tudni kifizetni. kaphatok valami támogatást? vagy hogy kevesebbet kelljen fizetni? első gyerek, a férjem nincs bejelentve papíron 22000 forint segélyt kap.


csak a kérdésemre válaszoljatok, bunkóságokra nem vagyok kíváncsi.


2012. jún. 2. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem kaphatsz,meg kell kérdezni a dokit.Az biztos hogy akinek már van pár gyereke,az mindenképp kap.
2012. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy még vigyáztatok is, mégis ez lett. Úgy tudom, ilyen esetben adnak valami segítséget, hogy elvetesd, ha semmiképp nem tudjátok vállalni. Van a közelben olyan hely- Máltai, stb... ahol érdeklődhetnél?
2012. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 :))((: ***** válasza:
Keresd fel az illetékes családsegítő szolgálatot, ott tudnak válaszolni. Ezt olvasd el: [link]
2012. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Pozitív lett a teszt? A másik rovatban nem írtad, csak a terhesség lehetőségét.

A családsegítők tudnak abban segíteni, hogyan lehet olcsóbban vagy ingyenesen megcsináltatni.

Először nőgyógyászhoz menj, aki megállapítja a terhesség tényét és azt is meg kell várni, hogy legyen a babának szívhangja. Utána elküld a családsegítőkhöz, azokkal kell megbeszélni a részleteket, ott adják a csekket, ha jól emlékszem.

2012. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

és nem tudod hogy akkor ha kapok akkor mennyit kellene fizetnem?

és köszönöm a választ

2012. jún. 2. 12:10
 6/21 anonim ***** válasza:

Igen, kaphattok rá támogatást!

Hirtelen ezt találtam:

"A beavatkozás költségei

Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:


1. Szociális intézményben lakó személy

2. Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

3. Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

4. Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.


A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást."

2012. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
igen, pozitiv lett :((:(:
2012. jún. 2. 12:11
 8/21 anonim ***** válasza:
Sajnálom :(
2012. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8%

Azért ugye tudod, hogy az abortusz miatt, lehet soha nem lehet később gyereked? Vagy évekig próbálkozhattok...

Kaphattok szociális segélyt, érdeklődj az illetékes helyen, gyes-t is kaptok havonta, ami 25000, csp-t, az meg 12000 kb.

Egyszeri anyaságit szülés után, 64000.

2012. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Gyesből és csp-ból nem lehet gyereket nevelni!!!

Manapság pedig már nem olyan brutális módszerekkel dolgoznak, mint régebben. Simán terhes lehet megint, ha már úgy állnak anyagilag, hogy tudják vállalni.

2012. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!