Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz, vagy kockázat?

Abortusz, vagy kockázat?

Figyelt kérdés

Egy máj és vese betegség miatt az orvos azt javasolta, hogy hagyjam abba a fogamzásgátló szedését. Az óvszer azonban nálunk nem igazán jött be, ugyanis az első ilyen hónapban teherbe is estem... 5 hetes terhes vagyok, de a betegségem miatt az orvos nem javasolta a terhesség megtartását, sőt azt mondta, hogy óriási felelőtlenség lenne és a következményei is beláthatatlanok. Mindemellett sajnos elég erős gyógyszereket szedek, melyek szedését nem hagyhatom abba...

Ezen tények ismeretében nem tudom, hogy döntsek. 23 éves vagyok, nem terveztem még babát, de rettegek, hogy mi lesz ezután.Nem tudom hogyan döntsek. Hogy tudok majd ezzel együtt élni? Mi lesz, ha soha többet nem lehet majd gyerekem?



2012. máj. 24. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés, jól meg kell gondolni. Ha az orvos sem javasolja akkor akármilyen nehéz is, de én elvetetném.
2012. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De mi lesz, ha többet nem lehet gyerekem? :( Kislány korom óta arról álmodtam... Nagyon szeretnék.
2012. máj. 24. 17:27
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a betegséged és a gyógyszerek miatt akarod elvetetni, de amúgy megtartanád, akkor a helyedben én felkeresnék másik szakembert és egy genetikust is, hogy utána járjak, hogy valóban mekkora is a kockázat. Nagyon sok nőgyász könnyen "dobálózik" az abortusszal, pl engem is rá akartak beszélni mert röntgeneztek terhesen. Más szakemberek meg azt mondták, hogy ennek a kockázata elhanyagolható.

Mindenképp alaposan járj utána a dolognak, és alaposan fontold meg a dolgot, mielőtt döntesz.

2012. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Utána kéne nézned, hogy milyen hatásai lehetnek a gyógyszereknek a magzatra. Az első 12 hét kritikus, akkor alakul ki mindene. Ha tudsz, konzultálj másik orvossal.


A betegséged gyógyítható, és lesz olyan időszak, amikor nem kell szedned a gyógyszert tovább és gondolkozhattok a gyermekvállaláson?


Ami az abortuszt illeti, nekem nem volt, így nem tudok nyilatkozni, de ma már nem úgy kell elképzelned, hogy ha abortuszod volt, akkor nem lehet gyermeked többet. Sajnos az abortusz mellett szól, ha olyan hatásai lehetnek a gyógyszereknek, ami miatt egy súlyosan beteg vagy testi fogyatékossággal születő gyermeked lenne, illetve hogy nem is terveztétek, de ez utóbbi, ha minden más körülmény rendben van, akkor könnyen áthidalható. Én inkább a gyógyszerek hatása miatt aggódom, főleg, hogy nem állhatsz le velük gondolom a saját gyógyulásod miatt.

2012. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

17:28-sal egyetértek!

Ez egy olyan dolog, amivel kapcsolatban nem szabad csak 1 szakvéleményt meghallgatni. Sajnos jópár nődoki igen könnyen beszél...... nst-n voltam , hallgattam a kisbabám mocorgását nagy hassal , volt egy lefüggönyözött rész, ott meg a nődoki arról beszélt, hogyha el akarja vetetni, ne habozzon . Az jutott eszembe, hogy "Te jó ég, egyik kismamának a képébe vigyorog, h igen ott a magzat, milyen szépen fejlődik" a másikéjét meg ....

Bocs a kitérőért. Természetesen ha szinte mindegyik szakvélemény alátámasztaj, hogy sehogy se m lehet a terhességedet kihordani, nincs más megoldás. De ne 1 nődoki véleménye alapján döntsetek!

2012. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem csak a nőgyógyászom mondta, hanem a belgyógyászom is... Aki egy nagycsaládos Anya, szóval nem hiszem hogy dobálódzna ezzel... De annyira kivagyok... Az időt húzni nem szeretném, hiszen minél tovább fejlődik a pici, annál rosszabb lesz... De rosszul dönteni sem akarok... És sokat olvasgattam itt és a legtöbb helyen azt írják a válaszadók, hogy abortusz után lecsökken a teherbeesés esélye... Ettől nagyon nagyon félek.
2012. máj. 24. 17:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

És később ebből a betegségből meggyógyulhatsz, vagy ez örökre szól? mert ha később is megmarad, akkor később sem lesz jobb helyzeted, akkor sosem lehet babád?


enyyi infó kevés..

2012. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, jó eséllyel rendbe jöhetek!
2012. máj. 24. 17:50
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, te és a baba is veszélyben lennétek. Én így az abortuszt választanám :-( Főleg, hogy az orvos is ezt javasolja.


Nagyon kicsi az esély arra, hogy emiatt nem lesz később gyereked.

2012. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is genetikushoz mennék, ha nem egészséges a pici, akkor nagy a valószínűsége, hogy leáll majd a fejlődésben. Ha pedig erős, egészséges... Véletlenek nincsenek, a természet pedig tudja a dolgát. Egy szakértőt mindenképp kérdezz meg, mielőtt döntesz.
2012. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!