Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz, vagy kockázat?

Abortusz, vagy kockázat?

Figyelt kérdés

Egy máj és vese betegség miatt az orvos azt javasolta, hogy hagyjam abba a fogamzásgátló szedését. Az óvszer azonban nálunk nem igazán jött be, ugyanis az első ilyen hónapban teherbe is estem... 5 hetes terhes vagyok, de a betegségem miatt az orvos nem javasolta a terhesség megtartását, sőt azt mondta, hogy óriási felelőtlenség lenne és a következményei is beláthatatlanok. Mindemellett sajnos elég erős gyógyszereket szedek, melyek szedését nem hagyhatom abba...

Ezen tények ismeretében nem tudom, hogy döntsek. 23 éves vagyok, nem terveztem még babát, de rettegek, hogy mi lesz ezután.Nem tudom hogyan döntsek. Hogy tudok majd ezzel együtt élni? Mi lesz, ha soha többet nem lehet majd gyerekem?



2012. máj. 24. 17:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz döntés.

Erős gyógyszerek, veszélyeztetett terhesség.

Több nőgyógyásszal is, genetikussal is tárgyalnék. Illetve HA a betegséged gyógyítható és az erős gyógyszerek a későbbiekben majd nem kellenek... ennek fényében hoznám meg a döntést.

Én is szedtem gyógyszert a terhességem első felében, eddig semmi baj :)

Van egy ismerősöm, a körmösöm. Neki is azt mondták, ne vállaljon gyermeket, májbetegsége van, egész életében gyógyszereken kell élnie. A harmadik gyermekét hozta világra 2 éve. Nagy a kockázat, mert neki félő volt, hogy a kicsi ahogyan nő, egyre nagyobbakat rúg és úgy megrúgja a máját, hogy belehalhat. Ő vállalta a kockázatot.

30hkm

2012. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy abortusz után is teherbe tudsz esni!

Ez miatt ne aggódj, nekem 2 missed ab-om is volt, rá 2 hónapra terhes lettem, semmi baj nem volt! Ez miatt ne idegeskedj!

2012. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kockáztatnék a helyedben. Végigaggódnád az egész terhességet, és ha tényleg beteg babád születik, akkor az senkinek sem lesz jó. Ha rendbe jössz, majd akkor vállaljatok babát. Az abortusz nem egészségügyileg nem nagy műtét, 10 perc alatt megvan, inkább lelkileg nehezebb feldolgozni. Én azt javaslom, hallgass az eszedre, ne játsz se a saját, se a baba egészségével.
2012. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Orsi_ ***** válasza:
48%

Sok eröt a döntéshez, én is mindenképpen és ahogy irtad, lehetöleg gyorsan utanajarnék, mast is megkédeznék!

Ha lehet irj, a fejleményekröl!

Orsi

2012. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy amiatt, hogy nem lehet gyereked, nem kell aggódnod.

Ha több orvossal is beszéltél (semmiképp sem egy véleményét kérdezd ki), és úgy gondolják, hogy kockázatos lehet a babára, vagy rád nézve, akkor én úgy gondolom, hogy nem kell, hogy lelkiismeret furdalásodnak legyen. Hiszen legfontosabb, hogy egészséges maradj te is, és ha megtartod, a baba is.

Tehát kérdezz meg több orvost, és ha azt mondják, nincs akadálya, akkor hajrá, de ha nagy a kockázat...

2012. máj. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Menj el genetikushoz! A nőgyógyász és a belgyógyász hiába jó szakorvos, nekik nem ez a szakterületük! Unokatestvérem háziorvos, mégsem mer semmilyen véleményt mondani, inkább szakemberhez irányít, aki ért hozzá.


Amúgy van 12. és 18. heti GENETIKAI ultrahang is, ahol azt nézik, jól van-e a baba, nincs-e valamilyen elváltozása, megvannak-e a szervei. Már 11 hetesen is jól látszanak, nekem 11 hetes + 4 napos terhesen az ultrahangos szakorvos megszámolta a babám ujjait, totál ledöbbentem, hogy már látni lehet! Szóval ha a genetikai UH alapján durva eltérés látható, még mindig kérheted a terhesség megszakítását, esetleges magzatvíz vizsgálatot, ami alapján már nagyon sok mindent ki tudnak deríteni.


Egyszer Czeizel Endre mondta a TV-ben, hogy egy kétségbeesett anyuka fordult hozzá, nagyon erős gyógyszert szedett (Magyarországon a legsúlyosabb, magzatra legártalmasabb gyógyszert), 25% esélye volt rá, hogy beteg babája születik. A gyógyszer nevét nem említette a műsorban, de az volt a lényeg, hogy azt tanácsolta a várandósnak, hogy várjon a 12. heti ultrahangig, majd a 18. hetiig. Semmit nem találtak. A 9. hónap végén egészséges babának adott életet.


Már csak emiatt is olyan szakorvoshoz fordulnék, akinek ez a szakterülete, aki munkája során rengeteg ilyen esettel találkozott. Egy belgyógyász hiába nagycsaládos, nem biztos, hogy jól méri fel a helyzetet. Meg ha idősebb, akkor nem biztos, hogy tisztában van a modern szűrővizsgálatokkal, amikkel észre lehet venni, ha tényleg baj van, de igazolhatják azt is, hogy minden rendben a picikéddel.


Ha csak emiatt veteted el, örök életedre bánni fogod és ott lesz a kétely, hogy vajon tényleg beteg volt-e. Hidd el nekem.

2012. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
Na,hogy döntöttél?
2012. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Végül nem én döntöttem, ugyanis elhalt a terhességem. Picit vérezgettem, de a vetélés nem indult be rendesen igy művi befejezés is volt...
2012. jún. 12. 11:29
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom:(

Gondolom valami baja volt a kicsinek...

2012. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!