Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi a jó a várandósságban?

Nektek mi a jó a várandósságban?

Figyelt kérdés
Ti szerettetek/szerettek terhesnek lenni? Vagy nem? Miért?
2012. máj. 28. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem, főleg mikor már látszik a hasam. 2 gyermekünket várom, és a hasam is előbb látszott. Az utolsó pár hét viszont nem frankó, akkor már a levegőt is nehezebben veszi az ember, de amúgy szeretem. Várom már azért azt is hogy meglegyen a baba, bár csak novemberben szülök.
2012. máj. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szerettem várandósnak lenni. Egyáltalán nem volt kényelmetlen a pocak, pedig szép méretes volt.
2012. máj. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én szerettem várandósnak lenni. szerintem maga a "várandósság2 szó is mindent elmond. Maga a várakozás, az izgalom, az újdonság, a készülődés, fészekrakás, az állandó változás, a hormonok, a környezetem... szóval minden tetszett benne. tényleg egy igazi átmeneti állapot, egy igazi készülődés. a végére már én is nagyon vártam a babát,hogy láthassam ki bújkál a pocimban. nagyon jó terhesnek lenni. már nem lesz több babánk és nagyon sajnálom,h többé nem élhetem át ezt az állapotot, mert nagyon jó
2012. máj. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igenis meg nemis!

Amit szeretettem,hogy rugdosott a pici. Meg a tudatod,hogy ott bent van Ő! Na ezt imádtam!

Viszont nem szerettem,hogy korán elkezdett pl. a farokcsigolyám fájni, alig tudtam aludni, nagyon sokat híztam (mondjuk ez a saját hibám), a végén állandóan pisilnem kellett!

2012. máj. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt különlegesnek érzi magát az ember lánya, másrészt kivételes az a kapcsolat, ami ilyenkor a babával létrejön. A klasszikus macerákat és félelmeket leszámítva szerettem és szívesen újra átélném. Viszont a végén elég necces volt... és sajnos erősen nem ajánlott egy újabb, pedig jó lenne testvér a meglévőnek.
2012. máj. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs az offert, de miert nem ajánlott újabb?
2012. máj. 28. 07:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemet nem éltem meg túl jól, folyton volt valami bajom, kegyetlen rosszul voltam az első 12 hétben, aztán szanaszét repedt a bőröm, irtó csúnya volt pedig nem is híztam sokat. Maj rossz uh eredmények jöttek, és állandó vizsgálatokra járás,hogy beteg e a baba.

Aztán a hátam akart beszakadni de tényleg, minden éjjel egy kínszenvedés volt, különböző dolgokat a hátam mögé téve aludtam annyira fájt egy ponton.

Aztán vizesedni kezdtem és égett a gyomrom majd még jól túl is hordtam a fiamat.

Úgyhogy az nem volt egy álom terhesség, ráadásul kétségek is gyötörtek hogy hogy fogom én ezt csinálni, milyen anya leszek meg úristen...

Aztán a második és harmadik babámnál ennek pont az ellenkezője, végre kiélveztem minden egyes percét a terhességeknek, ha fájt is valamim már tudtam mi a megoldás, illetve nem is éreztem annyira, csak állandóan befelé figyeltem, egy különleges, megkülönböztetett állapotnak éltem meg, alig vártam hogy megmozduljanak, onnantól végig beszélgettem velük, simogattam a hasam (az első terhességénél még elhittem az ilyen sületlenségeket hogy nem szabad a hashoz érni mert vetélést okoz meg ilyenek).

Én csinosnak is éreztem magam szerettem a csini terhes ruhákat, a készülődést, a várakozást, hogy milyen lesz az új családtag, a neveken való töprengést, mindent:))

2012. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5: Terhesség miatt előjött májproblémák okán programcsászár, amiatt meg mélyvénás trombózis.
2012. máj. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem szerettem terhes lenni. Miért? Mert amíg bent van a baba, bármi baj történhet.

Féltem a vetéléstől, kinyílik a méhszáj, a fertőzésektől, hogy a nyakára szorul a köldökzsínór, hogy szüléskor lesz baj, hogy beteg lesz, mert ugye csak a komoly rendellenességeket tudják kiszűrni, azonkívül millióegy rendellenesség van.

Én kint szeretem tudni a gyerekeimet, ahol játszom velük, ahol puszilgatom őket, ahol látom mindennap.

3. babánkat várom, mert a gyerekeket imádom, alig várom már, hogy kellő időben ő is megszülessen egészségesen.

Szülni szeretek, legalábbis eddig szerencsés voltam benne:)

2012. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok. Talán a rossz tapasztalan beszél belőlem.

1. baba: feküdni kellett, nehogy kinyíljon a méhszáj, folyton kőkemény volt a hasam.

2. baba: rossz afp, mégrosszabb négyesteszt, hasbaszúrás, rettegés, kinyílt a 25 héten 1 ujjnyira a méhszájam, 37. héten született meg a babám.

És 30kg plusz mindkétszer, mondjuk ez az én hibám is. Végül is visszafogytam.

2012. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!