Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. hetesen nem láttam mozogni...

14. hetesen nem láttam mozogni Uh a babámat? Többi lent.

Figyelt kérdés
14. hetesen megnézett az orvosom Uh, de nem láttam aktivnak a babámat, pedig 12. hetesen mozgott keze lába. Szívhangot 14. hetesen nem nézett, ha nem élt volna észre vette volna az orvos? . Most vagyok 15. hetes mikor fogom érezni hogy mozog első baba? Aggodo kismama
2012. máj. 25. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ha nem él, az látszik, nyugalom. :)

Nem mindig mozognak, nekem 18 hetesen is volt, hogy tök mozdulatlanul aludt. :)

2012. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy volt szívműködés,különben szólt volna.Az hogy épp nem mozgott,lehet hogy aludt.Ha a doki nem szólt,akkor mindennek rendben kell,hogy legyen,nem kapcsolta be a szívhangot,de hogy nézte az biztos,minden alkalommal ránéznek a dokik.
2012. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Megnyugtató:-).
2012. máj. 25. 09:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Mostanában elég sokszor leírom ezt,mert egyre többször találkozok aggódó kismamákkal akit az UH-s orvos magasról és körbe.

Van a Média Markt-ban (lehet máshol is én csak ott találkoztam vele),egy otthoni szívhanghallgató készülék.

Kb.10.000Ft

Éppen ma kaptam választ arra,hogy mikortól hallható a baba szívhangja tapasztalatok alapján a 12.héttől.Ezt bármikor a pocira helyezheted és meghallgathatod,hogy ÉL-e még a pocaklakó,mert valjuk be ez az ami a terhesség folyamán szinte végig izgatja a kismamák többségét.

2012. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg! :) Az uh-on elősorban azt nézik, hogy van-e szívműködés. Ha nem lett volna, nem is nézi tovább. Max. csak a dokinak nem volt kedve mondani. :S Nekünk (a férjem el szokot kísérni) mindig mutatja a dokim, hogy mit látunk, megmutatja külön a szívműködést, a különböző szerveket, még akkor is, ha nekünk csak egy "pacának" tűnik. :)

Egyébként néhány héten belül érezni fogod a mocorgást, persze ez függ a baba és a lepény helyzetétől is. Én az első babám a 15-16. héten kezdtem érezni, de nem is gondoltam volna, hogy ő, ha a munkatársnőm nem hívja fel rá a figyelmem. :) Csak meséltem neki, hogy fura buborékszerű valamit érzek a hasam alján, ő mondta, hogy lehet, hogy már a baba. Aztán jobban odafigyeltem és néhány napon belül biztosan tudtam, hogy ő az, mert mindig ugyanott éreztem és egyre erősebben. :) Második babám már a 12. héten éreztem.


Boldog babavárást!

2012. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy köszönöm.
2012. máj. 25. 09:33
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem ajánlanám a szívhanghallgatót a terhesség ilyen korai szakaszában,mert nehéz megtalálni vele a baba szívét,és ez még jobban felidegesíti a kismamákat.A 30. héttől lehet vele igazán megtalálni,de addigra már mozognak össze vissza tehát felesleges.Doki mondta.
2012. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is feleslegesnek érzem, mi azért nem vettük mert a férjem elmagyarázta (ő orvos), hogy a doppler borzasztóan idegesíti a babákat (nem árt nekik, de zavarja őket) - ez később az NST-k alkalmával teljesen be is bizonyosodott, valamint valóban előfordul, hogy a baba fekvése miatt nehéz megtalálni, és ez csak egy felesleges plusz stressz. Ráadásul diagnosztikus értéke nem annak van igazán, hogy van-e szívhang, mert ettől még lehet szó szívritmus gondokról stb. Azaz ha gond van, kevesebbet mozog, máshogy mozog, gyanús, hogy valami nem jó - jobb az orvoshoz fordulni. Ráadásul rövid időn belül mocorogni kezd majd a babád, és majdnem biztos, hogy okafogyottá válik a szívhanghallgató. :)
2012. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj,hogy vannak másilyen vélemények a doppler készülékről.Én személy szerint akkor ajánlom,ha egy kismama olyan UH-hoz kerül aki egy bárgyú szót sem képes kinyögni.És olykor nagyon jól tud jönni,amikor komolyak egy mamiban a kétségek.Egyes anyukák szerint 12 héttől már hallható,én mindenesetre biztosan veszek magamnak egy ilyen készüléket.:)
2012. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, hallható akkor is, de van, hogy nem találod, és olyankor jön a jeges rémület, annyit az egész nem ér. De természetesen kinek a pap, kinek a papné. :)
2012. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!