Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy a mellső...

Mit jelent az, hogy a mellső falon tapad a lepény? Lehet, hogy ezért nem érzem még mozogni 19 hetesen?

Figyelt kérdés
Első baba :)
2012. febr. 19. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A méhlepény a legkülönfélébb helyeken tapadhat meg a méhben.

Megtapadhat a hátsó falon (a méh gerinc felé eső részén), a mellső falon (a hasfal felőli részen), a fundusban (a méh teteje), valamint fedheti a méhszájat is (vagy részben vagy egészben)

A baba szempontjából semmi jelentősége nincs, hogy hátul, elől vagy felül tapad meg a méhlepény. Az mellső falon tapadó méhlepény esetén előfordulhat, hogy az anyuka csak később érzi meg az első magzatmozgásokat.


Gondot csak az okozhat, ha a méhszáj környékén tapad meg, azaz ún. mélyen fekvő méhlepényről beszélünk. Ebben az esetben fontos tudni, hogy a terhesség melyik szakaszában jár a kismama. Az első harmadban gyakori a mégszájon való tapadás, azonban a méh növekedésével a lepény feljebb csúszhat. A terhesség végefelé közeledve azonban a mélyen fekvő lepény vérzéseket okozhat és általában ebben az esetben császármetszéssel hozzák világra a babát.


A fundusban tapad Sok anyukánál ijedtséget vált ki, amikor azt olvassa a leletén, hogy “a méhlepény a fundusban tapad”, pedig itt egyszerűen csak arról van szó, hogy a méh tetején tapadt meg a lepény, ez a legideálisabb megoldás.


A mellső fali tapadás egyetlen hátránya, hogy ha császármetszésre kerül a sor, akkor a sebésznek oda kell rá figyelni, hogy bele ne vágjon a lepénybe a műtét során.


Nagy ritkán előfordulhat, hogy leválik a lepény, ami meglehetősen ritka szövődmény és az okai sem tisztázottak (vérképzési zavarok, betegségek okozhatják, akár öröklődő módon is, de általában súlyos balesetekkor lép fel). Ha bekövetkezik, akkor annak egyértelmű jele a nagy mennyiségű vérzés. Ha ilyet tapasztalsz azonnal kórházba kell menni, mentőt hívni, mert ilyenkor azonnal ki kell venni a babát, hiszen lepény hiányában nem kap levegőt, táplálékot.


Szüléskor A méhszájon tapadó lepény miatt azonnali császárra van szükség, sőt ebben az esetben általában programozott császármetszésre kerül sor.


Normál szülés esetén a szülés után nem sokkal (kb. 5-20 perc múlva) a lepény magától távozik. Ilyenkor ellenőrzik, hogy az egész lepény kijött-e és ha nem, akkor küretre kerül sor.


Öregszik a lepény Nagyjából a 25. hétig tökéletes (azaz ún. 0 állapotú a lepény), ezután elkezd öregedni, meszesedni, amit az ultrahangvizsgálatokon mindig fel is jegyeznek. A 25. hét után már általában 1-es érettségib fokozatú a lepény, majd tovább “érik” egészen a 3-as fokozatig. A lepény érettségéből többé-kevésbé következtethetünk a szülés várható időpontjára is, hiszen minél öregebb a lepény, annál kevésbé tudja a babát ellátni.

2012. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Nekem mellső falon tapad és kb 18.héttől éreztem minden naposan, előtte néha kis rezgéseket kb a 15-héttől, második baba.
2012. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a mellső fal miatt érezheted később, hiszen a méhlepény úgymond felfogja finom mozgásokat. Ne aggódj, lassan már te is érezni fogod!
2012. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Agocs Hajnalka ***** válasza:
100%

Bizony lehet ,hogy ezert nem erzed ! Nekem szinten mellso fali, es a 20-het kozepetol kezdtem el erezni kis mocorgasokat pedig masodik baba!

26 hkm

2012. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, mint Te, csak én már lassan 22 hetes vagyok :/

Nagyon idegesítő!

Van kicsi túlsúlyom is mellé.

Pár naponta érzem csak, és rövid ideig :S

Konkrét megmozdulást kb 1 hete éreztem először, szóval össz 3x :(

Buborékos rezgéseket kb 19-20 hetesen.

2012. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Semmi gond,nekem is mellső falon van.Most leszek 18 hetes.Néha érzek valamit,első baba,ezért csak gondolom,hogy akkor mocorog.De eddig minden UH vizsgálaton élénken mozgott,ma pld nem lehetett fényképet csinálni róla,mert belebújt a méhlepénybe arccal. :) Kis kukacka volt ma is,minden rendben.Majd fogod Te is érezni,ha kikönyököl vagy rúg,később és időben! ;)
2016. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!