Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnyugtatnátok, hogy jól...

Megnyugtatnátok, hogy jól teszem, hogy ma elmegyek dokihoz? Vagy csak írjatok véleményt.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Félek, kicsit hosszú lesz, de le kell írnom, hogy érthető legyen... Ősszel volt egy részleges molaterhességem (kromoszómarendellenesség, mely a magzat elhalásával és későbbi kockázatokkal is jár, lényegében a méhlepény kóros elváltozása), mely műtéti befejezést igényelt. A 7. heti ultrahangon még minden rendben volt, hallottunk szívhangot is, majd a 10. héten a doki megállapította, hogy a baba nem él, méretei szerint már 8+5 hetes kora óta. Először október 20-án műtöttek meg, de mivel nagyon véreztem utána is, ismétlésre volt szükség november 4-én. Sajnos ez egy olyan rendellenesség, ami megismétlődhet, és nálunk nem is telt el elég idő - nem számítottunk a babára, de természetesen nagyon örülünk neki.

Most az előzőekkel ellentétben SZTK-rendelésre járok, ahol az első UH alkalmával (7+1 hetesen) azt mondta a doki, hogy az előzményekre való tekintettel gyakrabban kell majd ellenőrizni, ezért berendelt egy héttel későbbre. Két nappal később éjszaka elkezdtem egy ici-picit vérezni, ezért bementem a kórházba, de az ottani doki nem talált semmit, volt szívhang is. Kaptam gyógyszert, és azóta sem volt ilyen probléma. A múlt heti vizsgálaton a doki nem nézett rá a babára, hanem csak visszarendelt június (!) 7-ére. Az utóbbi napokban egyre többet görcsöl a hasam, és sajnos ez két dolgot jelenthet: vagy sima terhességi tünet, vagy a molaterhesség tünete, ugyanis az is jár ilyennel.

Hajnalban két óra forgolódás után úgy döntöttem, hogy inkább menjek egyszer feleslegesen, mint hogy baj legyen, és ma elmegyek a dokihoz, de félek, hogy túl aggodalmaskodónak tart majd, és elhajt. Szerintetek jogos, hogy szeretnék ránézni a csemetére? Legutóbb ilyenkor szegény már elhalt, és nem szeretném, hogyha megismétlődik, akkor még a 12. hétig ott lenne.

A válaszokat előre is köszönöm!



#aggodalom #SZTK #molaterhesség
2012. máj. 24. 10:13
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Egészséges a babám!!! :) Hallottam a szívhangját, és járt keze-lába, főleg amikor nevettem! :) 2,84 cm, ami miatt a vizsgáló hölgy 9+3 hetes helyett 10 hetesként határozott meg, így a várható születésnapja pont az édesapja születésnapja. :D
2012. máj. 25. 16:46
 22/22 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben veletek! Most már nyugodj meg és boldogan várd a Picit!!!
2012. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!