Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnyugtatnátok, hogy jól...

Megnyugtatnátok, hogy jól teszem, hogy ma elmegyek dokihoz? Vagy csak írjatok véleményt.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Félek, kicsit hosszú lesz, de le kell írnom, hogy érthető legyen... Ősszel volt egy részleges molaterhességem (kromoszómarendellenesség, mely a magzat elhalásával és későbbi kockázatokkal is jár, lényegében a méhlepény kóros elváltozása), mely műtéti befejezést igényelt. A 7. heti ultrahangon még minden rendben volt, hallottunk szívhangot is, majd a 10. héten a doki megállapította, hogy a baba nem él, méretei szerint már 8+5 hetes kora óta. Először október 20-án műtöttek meg, de mivel nagyon véreztem utána is, ismétlésre volt szükség november 4-én. Sajnos ez egy olyan rendellenesség, ami megismétlődhet, és nálunk nem is telt el elég idő - nem számítottunk a babára, de természetesen nagyon örülünk neki.

Most az előzőekkel ellentétben SZTK-rendelésre járok, ahol az első UH alkalmával (7+1 hetesen) azt mondta a doki, hogy az előzményekre való tekintettel gyakrabban kell majd ellenőrizni, ezért berendelt egy héttel későbbre. Két nappal később éjszaka elkezdtem egy ici-picit vérezni, ezért bementem a kórházba, de az ottani doki nem talált semmit, volt szívhang is. Kaptam gyógyszert, és azóta sem volt ilyen probléma. A múlt heti vizsgálaton a doki nem nézett rá a babára, hanem csak visszarendelt június (!) 7-ére. Az utóbbi napokban egyre többet görcsöl a hasam, és sajnos ez két dolgot jelenthet: vagy sima terhességi tünet, vagy a molaterhesség tünete, ugyanis az is jár ilyennel.

Hajnalban két óra forgolódás után úgy döntöttem, hogy inkább menjek egyszer feleslegesen, mint hogy baj legyen, és ma elmegyek a dokihoz, de félek, hogy túl aggodalmaskodónak tart majd, és elhajt. Szerintetek jogos, hogy szeretnék ránézni a csemetére? Legutóbb ilyenkor szegény már elhalt, és nem szeretném, hogyha megismétlődik, akkor még a 12. hétig ott lenne.

A válaszokat előre is köszönöm!



#aggodalom #SZTK #molaterhesség
2012. máj. 24. 10:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is mennék a helyedben. NYeld le, a rossz megjegyzéseket, de nézze meg! nem kerül neki semmibe, egy kicsit rákukkantani, a terhességnek amúgy sem tesz jót az idegeskedés, mondd, hogy addig úgysem tudsz megnyugodni, míg nem látod, hogy minden rendben.

Legfeljebb hisztisnek gondol, de az meg kit érdekel?

2012. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

A túl sok ultrahang nem tesz jót a babának és azért nem lehet, hogy túl gyakran ellenőrizgessenek. Az orvos tisztában van a problémáddal, ez alapján rendelt vissza akkora amikorra visszarendelt.

De ha görcsölsz, ami szintén lehet tünete annak, ami miatt az előző terhesség nem jött össze, akkor szerintem nyugodt szívvel menj el az orvoshoz, teljesen természetes, hogy aggódsz.

2012. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

A túl sok ultrahang nem tesz jót a babának...


Ezeken a mondatokon mindig jót mosolygok :D

2012. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Jól teszed. :)


Az ultrahang pedig semmit nem tesz a babának, se jót, se rosszat.


Orvos anyuka

2012. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, hogy visszamész hozzá. Én sem lennék nyugodt a helyedben. Egyébként lehet, hogy nem is kell uh, elég, ha szívhangfigyelővel megnézi, bár nem tudom, hogy lehet-e már azzal hallani. A lényeg, hogy a doki nem hiszem, hogy lecseszne ilyen előzmények után! Ha meg mégis, akkor se vedd a szívedre. Inkább menj sokszor potyára, mint egyszer úgy, hogy baj van! :) Átérzem az aggodalmad, mert az első babámnak szintén a 9. hét körül leállt a szíve, mondjuk nekem erős görcsöm volt, ezért másnap dokinál voltam, de műszeres befejezés kellett. :( A második terhességem elején halálos pánikban voltam, minden uh-ra gyomorgörccsel mentem, hogy vajon minden rendben van-e... Ha egy kicsit görcsölt a hasam, már remegtem a félelemtől. Mellesleg a 12. heti uh-on mola-terhesség gyanújával beutaltak klinikára, ahol kiderült, hogy a babával és velem is minden rendben, nagyon benéztek valamit a kórházban...! De szerencsére makk egészségesen született a kisfiam. :) Most várjuk a kistesót, de ugyanúgy be voltam tojva az elején, hogy minden rendben van-e odabent. Mivel már mocorog, így azért nyugodtabb vagyok!

A görcsökre szedjél magnéziumot!


Kívánok neked nagyon sok boldogságot a pocaklakóhoz és főleg jó egészséget!!!! :D

2012. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igen, magam is úgy vélem, hogy inkább tartson hisztisnek, de közben valahol mélyen sértene a dolog, hiszen nem gondolom hisztinek. Bár ki tudja, a kismamák sokszor megzizzennek... :D

Én úgy tudom, hogy az UH nem árt bizonyítottan, de zavarja a babákat. Csupán arról van szó, hogy bár évtizedek óta használják, és nem figyeltek meg káros hatást, még nagyon sok évtized áll előttünk, és bármire fény derülhet.

2012. máj. 24. 10:33
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Én pedig azokon mosolygok mindig jót, akik nem a kérdésre válaszolnak.:)

Oké, nincs károsító hatása a magzatra nézve (én eddig úgy tudtam, hogy azért nem csinálnak sűrűbben, mert nem tesz nekik jót, de ezek szerint nem ártalmas), de az orvos anyuka is azt mondja, hogy jót sem tesz neki. Akkor?

Ha a végét is hajlandóak voltak egyesek elolvasni, akkor azt is írtam, hogy nyugodtan menjen vissza az orvoshoz, mert van alapja a kérdező félelmeinek. De ha egy orvos tisztában van az előzményekkel, akkor az szerint fogja visszarendelni.

2012. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Huh, közben méh két válasz érkezett... Négyes számú orvos anyuka, neked is nagyon köszönöm, megnyugtattál. :)

Ötös, nagyon sajnálom, hogy neked is át kellett élned ilyen nehéz dolgokat, és gratulálok a sikeres várandósságaidhoz! :) Jó egészséget és minden jót nektek!

Végre kicsit megnyugodtam, tényleg nem szeretném feldühíteni a dokit, hogy azt gondolja: "Na, már megint egy paramama..." :)

2012. máj. 24. 10:38
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj csak, kit érdekel, hogy ki, mit gondol!! És kívánom, hogy minden rendben legyen!
2012. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. máj. 24. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!