Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit tegyek? Hogy nyissam...

Most mit tegyek? Hogy nyissam fel a szemét?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok. Terveztük a babát, már 7 éve együtt vagyunk. De úgy érzem, hogy nem bírom tovább a párom anyját. Egyszerűen kiborít a viselkedésével, tegnap este is oltári nagy balhét rendeztem, mert nem csinál itthon semmit, a ház szalad, kaja nincs, és egyszerűen nem segít semmit. Heti 2-szer hazamegyek anyukámhoz, (tavaly szeptemberben agyvérzést és szívinfarktust kapott, és besegítek a tesómnak)de még akkor sem veszi a fáradtságot, hogy megmozduljon itthon. Már nagyon kiborít ezzel a hozzáállással, és a párom sajnos nem veszi észre, hogy hülyének néz minket. Magyarul mi vagyunk a csicskák. Külön tudnánk menni, mert anyagilag megengedhetnénk magunknak, csak hát így kényelmesebb a páromnak. Tegnap már azt vágtam a fejéhez, hogy vagy én és a baba,vagy az anyja, de akkor itt mindennek vége. Inkább felnevelem egyedül, minthogy ilyen körülmények között éljünk. Vizsgák előtt állok, de nem tudok tanulni, mert a napom nagy részét elveszi a házimunka. És nagyon félek attól, hogy idővel ha lebetegszenek, nekem kell majd ápolnom őket, és nem lesz időm a családra. Menekülnék, de amíg a párom ilyen vak, addig esélyem nincs. Adjatok tanácsot!!!
2008. ápr. 24. 07:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van az a mondás, hogy nem egészséges,h ha a rokonság papucsban át tud jönni. o) régebben ez más volt, mert a generációk egymásra voltak utalva ill segítették egymást...Mi is úgy lakunk, hogy a felettünk lévő lakásban laknak anyósomék. Hát, mit mondjak, hosszú és küzdelmes volt, mire úgy ahogy most nem szólnak bele az életünk túlnyomór részébe. Pld a páromnak elmesélték minden lépésem...mikor indultam, mikor jöttem meg, ki volt itt, mikor porszívóztam...iszonyat volt...Az arany középút a legjobb...mert a közel lakásnak is vannak előnyei is...:O) Szeretettel beszélj a pároddal, h hahó ez így nem ok és rendben h neki jó, h játszhatja a kisfiút, de ő már nem az.hane hamarosan apa lesz és itt az idő, h ebben a szerepben önálló legyen ( ayuci nékül).
2008. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én 38 hetes terhes vagyok, igaz az anyósom 250 km-re lakik mégis ránk telepszik! Régen mi is vele laktunk, és borzalmas volt, mert mindent úgy kellett csinálni, ahogy ő azt akarta. A munkám Pesthez kötött (ő zalában él) három naponta utaztam 500 km-t, hogy lássam a páromat, de nem érdekelte, hogy fáradt vagyok! A páromnak meg persze kénylmes volt, hogy anyuci inden reggel eléteszi a kávéját és nem akart elkőltözni! Aztán nálam betelt a pohár és leültem a párommal szépen megbeszélni, hogy ne vagyunk már gyerekek elég rég együtt vagyunk ahhoz, hogy éljük a saját életünket! Ez hatott és elköltöztünk Pestre!

Én két hét múlva szülök, de az anyósom még mindíg a férjemet rángatja, hogy haza kellene menni lenyírni a füvet, bevásárolni (hozzá teszem, makk egészséges).

Engem meg hagyjon itthon egyedül. Nem fogja fel, hogy nem a szomszédba kell menni!

Szóval szerintem beszélj a pároddal, és csatlakozva az előttem szólókhoz higgadtan ész érvekkel próbáld meggyőzni. Ne állítsd választás elé, az nálunk is csak óriási balhéba torkolt, Neked meg nem tesz jót az idegeskedés!

Sok sikert! És a lehető legszebb babavárást!

2008. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sztem semmiképpen ne az anyósodék közelébe vegyetek lakást/házat, mi is beleestünk ebbe a hibába. Papucsban át tud jönni, és nem is hanyagol minket.

Szóval ha lehet minél messzebbre. :)

Kitartást, és ne idegesítsd magad, gondolj arra hogy mennyit ártassz ezzel a babának!

2008. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
sajna én is voltam hasonló helyzetben,bár hála akkor nem voltam terhes.Két évet húztunk le az anyóséknál,utána annyira elmérgesedett a dolog hogy elmentünk albérletbe.az lett a vége hogy a párommal is megromlott a viszony és szét is mentünk.A mostani párommal külön élünk,a szülöktől már egy éve.Amikor ott laktunk se volt gond,mert a párom mindig mellettem állt és megvédett az annyával szemben.Szerintem is üljetek le és próbáljátok megbeszélni,mert hosszú távon bizony rámehet a kapcsolatotok,mint ahogy már most is kivagy borúlva.Ez csak rosszabb lesz nem akarlak elkeseríteni!Üdv 28hetes kismama
2008. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, este mindenképpen átbeszéljük a dolgokat, és pontot teszünk az ügy végére. Remélem megérti, hogy én saját életet akarok a saját családommal, és nem az anyjáék cselédje akarok lenni.

Köszönöm a biztatást mindenkinek, és boldog babavárást a kismamáknak!!!

2008. ápr. 24. 12:25
 16/17 anonim ***** válasza:
Tipp. Próbálkozz hátulról, pl. mond azt, hogy a párod szüleinek is jobb lenne, ha elköltöznétek, mert más az életritmusotok. Vagy lehet, ha nem lennétek ott, gyakrabban hívnának vendégeket, rokonokat. Nyugodtabban tudnátok szexelni (esetleg ők is). És mi lesz, ha meglesz a baba, ugye az sokat fog sírni éjszaka, zavarni fogja őket...nem tudnak majd pihenni, és hát az ő korukban... A gyekeknek és a leendő további gyerekeknek saját szoba kell majd és sok hely...stb. Remélem tudtam segíteni.
2008. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
MENEKÜLJ!!! Mondjuk babával már nehéz de én 16 év után kénytelen voltam elválni pedig sosem laktunk együtt. majdnem 400 km-re laktunk Debrecen-Győr, de mégis megkeserítette az életünket, ahogy hallom a régi szomszédaimtól , hogy a volt férjem az új barátnőhöz nem engedi már oda a mamát:-)) Legalább megjött az esze.
2008. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!