Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit tegyek? Hogy nyissam...

Most mit tegyek? Hogy nyissam fel a szemét?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok. Terveztük a babát, már 7 éve együtt vagyunk. De úgy érzem, hogy nem bírom tovább a párom anyját. Egyszerűen kiborít a viselkedésével, tegnap este is oltári nagy balhét rendeztem, mert nem csinál itthon semmit, a ház szalad, kaja nincs, és egyszerűen nem segít semmit. Heti 2-szer hazamegyek anyukámhoz, (tavaly szeptemberben agyvérzést és szívinfarktust kapott, és besegítek a tesómnak)de még akkor sem veszi a fáradtságot, hogy megmozduljon itthon. Már nagyon kiborít ezzel a hozzáállással, és a párom sajnos nem veszi észre, hogy hülyének néz minket. Magyarul mi vagyunk a csicskák. Külön tudnánk menni, mert anyagilag megengedhetnénk magunknak, csak hát így kényelmesebb a páromnak. Tegnap már azt vágtam a fejéhez, hogy vagy én és a baba,vagy az anyja, de akkor itt mindennek vége. Inkább felnevelem egyedül, minthogy ilyen körülmények között éljünk. Vizsgák előtt állok, de nem tudok tanulni, mert a napom nagy részét elveszi a házimunka. És nagyon félek attól, hogy idővel ha lebetegszenek, nekem kell majd ápolnom őket, és nem lesz időm a családra. Menekülnék, de amíg a párom ilyen vak, addig esélyem nincs. Adjatok tanácsot!!!
2008. ápr. 24. 07:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szia.

nem értem a párodnak ebbe mi a kényelmes????ha segítene anyósod rajtatok,főzne,mosna,oké,de mi így a kényelmes!!?nem értem,most a párodnak az kellene hogy a legfontosabb legyen,hogy neked és a babának a lehető legjobb legyen!szerintem ülj le vele,higgadtan,és mond meg neki,hogy te így nem vagy boldog,és hogy külön szeretnél élni,te,ő,és a pici!és hogy te nem akarsz anyósoddal lakni!sok sikert kívánok.

2008. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szar ügy!én is hasonló helyzetben voltam és vagyok is.az én véremet 6 évig szívta és most hogy különmentünk igy sem jobb a helyzet!
2008. ápr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem akarok megbántani senkit,pláne a második válaszolót,de szerintem azért el lehet ezt a dolgot intézni!én is voltam így,de ha külön költöztök,lehet zárni a kaput,ajtót!ha telefonál,mondani kell hogy most nem értek rá hogy eljöjjön.és egyéb ilyen dolgok.egyébként sokan már túl reagálják az anyós dolgot!szerintem lehet kezelni.
2008. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne ott anyósod akkor is neked kellene takarítani, mosni főzni , próbáld meg úgy csinálni mintha ott se lenne. Nézd levegőnek és ne idegesítsd magad a babának nem jó:-)) kitartás. Csinálj mindent úgy mintha csak a pároddal lennétek tudom nehéz de egy próbát megér.
2008. ápr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
a második válaszoló vagyok!és a harmadiknak üzenem(nem bántásként)de szívessen átadnám neked az anyóst!1 perc múlva visszadobnád!abban igazad lehet hogy a kérdező problémája az nem az anyós személye hanem a hanyagsága ami tényleg orvosolható!
2008. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónk: az a baj, hogy mi hiába vigyázunk a rendre, meg a tisztaságra, ha ők nem. Így mindennap kezdhetem előlről a dolgokat, és elmegy az összes szabadidőm. Náluk ilyen nem létezik, hogy lehúzom a cipőm a házban, vagy hogy a fürdőszobában öltözködm le. Szanaszét hagynak mindenüket, nem beszélve arról, hogy ennél még sokkal durvább dolgok is vannak.....
2008. ápr. 24. 08:54
 7/17 A kérdező kommentje:
Természetesen más, ha az ember a saját családjára, és gyerekére takarít főz mos, és nem két (állítólag felnőtt) igénytelen emberre.
2008. ápr. 24. 08:56
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem azért az az egészséges, ha egy fiatal pár a saját életét éli, főleg ha erre meglenne a lehetőségetek. Én azt tanácsolom, hogy vezesd rá erre a párodat is, ne erőszakosan, és ne úgy, hogy választás elé állítod. Csak meséld el mire vágysz, és hogy néha bizonyos dolgok rosszul esnek! Kicsit sok juthat rád, ha a szüleidnek is besegítesz, na meg a vizsgák is, ami már önmagában is kiborító lehet, na én minden vizsgaidőszakban elég hisztis és kibírhatatlan voltam. Beszélgessetek sokat, és kérd meg a párodat, hogy csak egy picit képzelje bele magát a Te helyzetedbe, na ez nem fog teljesen menni, mert ugye neki csak a szüleiről van szó, na meg pasi, és állapotos sosem lesz, és nem is tudhatja, milyen lehet annak lenni!

Az egy jó megoldás lenne, ha valahova anyósodék közelébe költöznétek, mert így közel is vagytok, de mégis élhetitek a Ti saját életeteket!

Az a baj, ha nem változtattok a dolgokon, az egész elmérgesedhet, vess be néhány női praktikát, és ne zsarolj, mert hidd el az sokszor sokkal hatékonyabb!

Minden jót!

2008. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a második válaszoló:hanyag az anyósod?az enyém 38 hetes voltam és ugyanúgy elvárta hogy megfőzzek,takarítsak,mossak stb.a lánya ugyancsak babát várt ő bezzeg semmit nem csinált.ha ott maradsz véged van!
2008. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok én is. Bár van némi különbség. Az én párom anyuci szeme fénye. Mindig anyu szoknyája mögött élt. Annyira, hogy mikor saját lakást vett MEGVETTE AZ ANYJÁÉK LAKÁSA ALATTIT!!! Neki így volt kényelmes. Persze ennek én iszom a levét. A "drága" egy napot nem hagyna ki, hogy ne jöjjön, ne szóljon bele mindenbe, és ne idegesítene állandóan. 12 hetes terhes vagyok. Szerinted fogom tudni normálisan nevelni a gyereket???

1 év küzdelem után sikerült odáig eljussak, hogy párom fontolóra vette a költözést.

Ez nekem jó lesz, de abban nem vagyok biztos, hogy neki is.

2008. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!