Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyissam fel a szülők...

Hogyan nyissam fel a szülők szemét?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves fiú rokonom és nem foglalkoznak vele már régóta a szülei. Adnak neki enni meg ilyenek csak leszarják h mit csinál. Nem lakik messze ezért sokszor át jön ide mert nálunk jól érzi magát. Nyáron meg szünetekbe nagyon sokat van velem és néha szoktunk beszélgetni. Azt mondta h sokkal jobban szeretem engem mint az apját meg h olyan mintha én lennék az apja. Szünetekbe mindig jön velem kamionozni (ő is az akar lenni) és haza se akar menni tőlünk mert utál otthon lenni. Ez a viselkedésén is rendesen meglátszik. Még csak 13 éves de már egyszer kirúgták a suliból és most is ki lett volna csak megbeszélték a dolgokat de a magatartása kettes lesz most. Csinál egy csomó hülyeséget csak h figyeljenek rá otthon. A bátya igaz h 20 év körül van de ő is azt mondta h magasról leszarja a családját meg h neki is olyan mintha az apja lennék. Tökre elcsesznek mindent és a gyerekeik szívják meg az egészet. Nem akarok balhét csak valahogy beszélni kéne velük h figyeljenek rájuk többet. Ezt h lehet?

30/F


2011. jan. 14. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Átmész, és megmondod a szülöknek, hogy nem tetszik ez neked.

És ezt nem úgy gondolod, hogy egy szemét szomszéd mondja, hanem egy normális ember!

2011. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hát ha a kollégánk akar lenni,akkor nem szabad hülyeségeket csinálnia :)

a csláadjáról nem irtál semmit,alkoholisták? vagy csak tényleg nem foglalkoznak vele? itt a szülők a hibásak,mert ha foglalkoznának a gyerek nem lenne ilyen. amúgy ha most hülyeséget csinál 13 évesen akkor mi lesz 22 évesek ha sofőr akar lenni? buta embereket nem fognak felvenni.de reméljük h majd 18 évesen jó gyerek lesz :)

2011. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy szerintem nem kell a szülőkkel beszélni. Ha nincs annyi eszük hogy lássák maguktól hogy valami nem stimmel, akkor attól se jön meg az eszük hogy elmondod a véleményedet. Maximum azt éred el, hogy bepöccennek, hogy hogyan mersz beleszólni az ügyeikbe, és majd jól balhéznak a gyerekkel hogy nem jöhet el hozzád. Szerintem felesleges bármit kezdeni a dologgal.

Ha szereted a gyereket, akkor neveld te, rád hallgat. A szülei már egyébként sem tudnák visszacsinálni amit elrontottak, de még egyszer mondom, hogy az intelligenciát nem lehet beléjük ültetni. Ennyi idősen mindenki olyan amilyen.


32/N

2011. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazán nagyon rendes tőled,hogy barátkozol velük és apjuk helyett apjuk vagy a srácoknak, a kamionos pasik mindig jó fejek mondjuk :) És nagyon felelős a gondolkodásod is.

Egyszerűen menj át és korrekten higgadtan mondd el nekik a gondod, de nagyon vigyázz nehogy sértő légy és ne engedjék át azt a szegény kisgyereket.

2011. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban rendes Töled, hogy törödsz velük.

Szerintem nem szükséges a szülökkel beszélned, mert ha maguktól nem veszik észre a hibát, úgy hogy a gyerek a hülyeségeket a figyelemfelhívás miatt csinálja, akkor nem sokat érnél el vele.

Megpróbálni meg lehet, de azzal kockáztatod, hogy esetleg eltiltják Töled, bár gondolom nem sok kontrolljuk van a gyerekek felett.


Amit tehetsz, ha nem akadály számodra, hogy Te próbálod minél jobb irányba terelni a srácokat.

2011. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hiába mész át a szülőkhöz, semmi jó nem sülhet ki belőle -hacsak nem vagy zen mester ;)

Ha ez számodra nem teher, akkor próbáld meg a gyerekeket jó irányba terelni ha már így kötődnek hozzád. Fel kell hívni a figyelmüket rá, hogy azért mert szüleik ilyenek, nekik nem kell ilyenné válniuk.

2011. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amikor velem van(nak) nincs baj meg jól érzik magukat. Nem alkoholisták meg van rendes házuk, normális ruhákba járnak, tiszták csak leszarják h a gyerekek mit csinálnak mert "nincs idejük". Voltam már náluk sokszor és elég érdekesen beszélnek egymással, ha mond valamit a gyerek nem figyelnek rá, el akar menni valahova akkor is még el se mondja de rá vágják h jó menjél szerintem örülnek ha nincs otthon. Annyi a szerencséjük h fel tudják találni magukat.
2011. jan. 15. 10:21
 8/9 megölömatesóm ***** válasza:
Közeledj hozzá beszély vele de ne csak a anyukádhoz hanem a apukádhoz is.
2011. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talan az Edesapaval erdemes lenne elbeszelgetni ugy, hogy ravezeted arra, hogy okos es tehetseges a gyermeke, de Te ugy erzed, hogy nagyon szuksege van a szeretetre, a dicseretre, az elismeresre.

Tehat nem kioktatoan, egy sima beszelgetessel, amikor valahogyan ratersz erre a temara. Ha nem sikerul, akkor pedig valoban Te tudsz segiteni ennek a gyermeknek, hogy az Apja helyett, Apja leszel. Tehat ellatod tanacsokkal, szamon kered, hogy mi tortent az iskolaba stb., s igy mar erezni fogja azt, hogy torodnek Vele.

2011. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!