Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti lenézitek a 20 év körül...

Ti lenézitek a 20 év körül szülő kismamikat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 14:05
1 2 3 4
 21/34 Babi0906 ***** válasza:
Én 23 éves vagyok és májusra várom az első babámat :) Nekem igazán jók a tapasztalataim. Az idegenek mindig előre engednek a postán,boltban nagyon kedvesek az emberek velem és mindig megjegyzik,hogy milyen csinos fiatal kismama :) Akiken igazán meglepődtem az a 40-50 korosztály na ők olyan furcsán néznek rám, talán kicsit undokan pedig hát biztos ők is szültek gyereket.Én mindig fiatal anya akartam lenni és hát a feltételek meg adottak ahhoz,hogy a fiamnak mindene meglegyen beleértve a szerető családot is.
2012. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Babi0906 ***** válasza:
57%
Egyébként meg úgy gondolom,hogy a kor számít.Nem attól lesz érett valaki a gyereknevelésre.Sokan még 40 évesen sincsenek felkészülve.Arról nem is beszélve,hogy szeretném megérni az unokáim születését is.
2012. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%

Na akkor jövök én :)

18 éves vagyok 34hetes terhes, és büszke vagyok a lányomra és az apukájára is, aki szintén 18 éves.

Dolgoztam teherbe esés előtt, a párom is dolgozik és külön élünk albérletben. A picurnak már mindene megvan vagyis pelus és popsitörlő nincs :))

Talán annyival könnyebb nekünk hogy külföldön élünk. De akkor is ki kell fizetni a házat, rezsit , kaját egy fizuból. De megoldjuk. A baba még nem mostanra volt tervezve, de ha jött akkor szeretettel várjuk.

Teljesen mindegy hogy ki hány éves ha a felfogása valakinek már megérett a dologra, úgyhogy szerintem kor alapján ne ítéljük el egymást :)

2012. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
57%
én 23 éves vagyok de mi rég akartuk,csak a sors nem akarta eddig.engem nem lenéznek,hanem aki észreveszi,h mintha nem olyan lennék,mint voltam csak annyit mond,h itt volt már az ideje:)tapasztalataim szerint inkább a dokik és a kórházi apólók néztek le és azt kaptam mikor elvetéltem,h miből tartottam volna el.erről ennyit:)
2012. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
43%

Nem nézem le, és nem is ítélem el, egyszerűen csak megállapítom, hogy fura.


Fura, mert 22 éves vagyok, és eszemben sincs még szülni, olyannyira nincs napirenden, hogy mikor hallom, hogy egy hasonló korú (vagy nálam fiatalabb) ismerősöm babát vár, mindig elgondolkozom, hogy úristen! De nem őket minősítem vele, csak nagyon fura érzés.

2012. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
58%
én még nem vagyok 18 de 33hetes vagyok. Párom 34 lesz és melozik. Nem tervezett baba de én abortusz ellenes vagyok igy megtartottuk. Van egy ismerös csaj ö 16 éves lesz és ö is terhes nem itélem el ö dolguk igaz csaj apja kicsit sokat iszik de hát ez van.
2012. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
50%

Nem lenézem, de ha mondjuk a szülők nyakára, semmire szül, egy intsabil párkapcsolatban (már ha van), megtapsolni nem fogom.

Max. azt kívánom,hogy a gyereknek azért jó élete legyen!

2012. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
26%

Nem nézem le a 20 év körül szülő kismamikat, csak röhejesnek tartom, amikor kiírnak egy ilyen kérdést.

Ha terhes, az az ő dolga, meg a családjáé, miért kéne ezzel bárkinek is foglalkoznia????

2012. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
57%

22 éves múltam.

Több mint 6 éve párkapcsolatban, a párom 33 éves, 4éve együtt élünk, tavaly augusztus óta házasok. Most 15+2hetes terhes vagyok. Tervezett baba, nagyon vártuk. :)


Szerintem egyáltalán nincs abban semmi ha valaki fiatalon lesz anyuka, szerintem jobb mint 35-40 évesen. De persze azokat sem ítélem el akiknek akkor sikerül.

2012. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nem nezem le mert en is 20 evesen szultem a fiunkat. DE!!!

-dolgoztam elotte(suli mellett is pedig a varos egyik legkemenyebb gimibe jartam majd szinten ilyen egyetemre jelentkeztem)

-ferjnel voltam (es akkor hazasodtunk ossze mikor meg nem voltam terhes tehat nem baba miatt volt eskuvo)

-ferjem 8 evvel idosebb nalam(volt egzisztenciaja,onerobol)

- kulfoldre koltoztunk az eskuvonk utan es elso perctol fuggetlenek vagyunk a szuloktol (pont,hogy mi szoktuk tamogatni oket) Nen is engednenk,hogy ok tamogassanak mert mar megtettek a magukat hiszen felneveltek minket.


Most 23 eves vagyok es 17 hetes terhes a masodik babaval. A fiunkat szerettem volna ennyi idosen szulni de O vedekezes mellett fogant es nem volt kerdes,hogy megtartjuk-e.


En nem nezem le azt aki 20 ev alatt szul de en nem tennem. Eleg keves a valoszinusege,hogy akkor meg nem a szulok nyakara szul es szerintem nem a szulo dolga az unoka felnevelese. Es szerintem legalabb a kozepsulit jo ha befejezi mielott szul. Es elnezve a 18-as korosztalyt a legtobbjukre a macskamat se biznam nemhogy kisbabat.

DE!!! Vannak kivetelek (az itt valaszolok szerintem ezt kepezik). Mert 18 evesen is lehet jo anya meg 40 evesen is rossz anya csak szerintem a mai vilagba (foleg Magyarorszagon) annyira fugg az anyagiaktol minden,hogy bizonytalanba nem jo gyereket vallalni. Nekem ugy faj a szivem mikor olvasok-hallok gyerekekrol akiknek 1 ruhajuk van es egyzer esznek naponta azt is az iskola menzajan.

Nem azt mondom,hogy mindent meg kell adni a gyereknek amit akar de az alapveto dolgokat mint etel,ruhazat es otthon azt igen.

2012. ápr. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!