Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti lenézitek a 20 év körül...

Ti lenézitek a 20 év körül szülő kismamikat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 14:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Én 23évesen szültem az elsőt most 24 vagyok és várom a másodikot. Én azért kaptam beszólást, hogy jó fiatalon szültem. Nem bántam meg, sőt örülök, hogy mire 30 leszek, már nagy gyerekeim lesznek, tudunk nyaralni, utazni velük. Remek dolog anyának lenni bármennyi idős az ember. Nem szabad senkit lenézni sem azért mert fiatal, sem azért, mer 35 után vállalt be gyereket. Nem tudjuk, hogy mi van a háttérben és, hogy mit hoz a jövő.

Mindenkinek jó babavárást.

2012. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
22 évesen szültem az elsőt (bár ma már nem így tenném) így nem nézek le senkit csak mert fiatalon szül.
2012. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Na jó bevallom hogy egyrészt azért tettem fel a kérdést amit az elöbb leirtam,másrészt meg mert 19 vagyok és érdekelt a véleményetek.3 hónapos és 2 hetes terhes vagyok.Némelyik osztálytársaim elitélnek,de vannak akik tök aranyosak velem.
2012. ápr. 18. 14:26
 14/34 anonim ***** válasza:
50%

Hát bennem őszintén megmondva (akkor is ha le leszek pontozva) van egy kis fenntartás...már csak saját tapasztalatból is, akiket én ismerek és ilyen fiatalon vállaltak babát mind olyan éretlenül és komolytalanul gondolkoztak a témáról. Sokszor apuka is olyan 23-24 körüli max. vagy még fiatalabb és azt látom hogy nagyon hamar válás lesz a vége (vagyis nem válás, mert összeházasodva se voltak).

Legtöbb ilyen ismerősöm nem is tudja nem is fogja fel valahogy hogy mivel is jár egy baba, jó én se azt mondom hogy halál pesszimistán vagy tragikusan kéne venni az életet...de egy gyerek tényleg egész hátralevő életünket megváltoztató valaki.

Persze lehetséges hogy valaki 20 évesen már élete nagy szerelmével él és van együtt de ennek kisebb a valószínűsége. Ahogy egyre idősebbek leszünk, több az élettapasztalatunk, nem beszélve az anyagi dolgokról, hogy 20 évesen kicsi a valószínűsége hogy saját erőből tartja el magát vki, lakása van, jó fizetése, megtakarítása, így a szülőkre szorul... Van persze olyan barátunk is akik 30 évesek és szintén a szülők segítik ki őket, de nekem ez pl. nem fér bele az önálló felnőtt életről alkotott elképzelésembe hogy a számláimat a szüleim fizessék, vagy ők tartsanak el hónap utolsó heteiben rendszeresen.

Dehát mindenki másképp gondolkozik, ettől szép az élet.

Nem azt mondom hogy MINDENKI ilyen meg persze van mindkét irányba ilyen is olyan is, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

2012. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
33%
14 es vagyok. Azt nem írtam bele hogy LENÉZÉS egyáltalán nincs bennem...
2012. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%

Bárkit elítélni, lenézni csak a kora miatt nem fogok (bár 14 éves terhes lányok esetében megannyi kérdés azért felmerülne bennem).

Viszont, ha rosszak a körülmények, ha a kismama a 4. gyerekét szüli meg 20 évesen, hát akkor nem fogok jó szemmel ránézni. Nem fogok beszólni, vagy fújjolni, csak magamban elmondogatom párszor, hogy te jó ég...

Nekem egyik barátnőm amúgy 19 évesen, a sógornőm meg 21 évesen szült. S mindketten nagyon szépen nevelik azóta is a gyerekeket. Nem a koruk volt döntő, hanem a személyiségük, a szeretetük, az odaadásuk.

Én nem tudtam volna ilyen korán elhatározni, hogy na akkor szülni akarok (ha véletlen teherbe estem volna, akkor más kérdés), de nem fogom csak ezért elítélni őket, nem beszélve arról, hogy nagyon jó anyák, úgyhogy inkább elismerésem nekik, minthogy ítélkezzek.

De vannak furcsa esetek, amikor sajnos bennem is megáll az ütő, és bizonyára ez előítéletek miatt még lesz részed kétkedőkben. De majd rácáfolsz, nem? :)

2012. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%

14-esnek:

20 évesen ismertem meg a férjem, 22 évesen szültem a lányunkat, ő ekkor volt 24. Most már 10 éve házasok vagyunk 3 gyerekkel.

Nem minden a statisztika.

2012. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
56%
14 es vagyok. Pont ezt írtam....hogy ez hogy én mit látok magam körül nyilván NEM STATISZTIKA. Csak véleményt kérdezett a kérdező én pedig leírtam. nyilván semmi garancia arra hogy az ember 30 évesen jobban választ párt mondjuk mint 20 évesen, de magamból kiindulva jobban ismerem magam és más embereket is, 30 évesen mint 20:)
2012. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Én nem nézek le senkit, csak nem értek egyet azokkal, akik a nagyszülők nyakára szülnek, illetve nagyon nem megfelelő körülmények közé szülnek.

Én amúgy májusban leszek 20, 2 éve nem anyámékkal élek, szakmám van, dolgozom, imádom a páromat (33 éves), és novemberben jön a baba. Nem éreztem még azt, hogy bárki lenézne :)


11 hkm

2012. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
37%

Akkor itt vagyok én példának!

15éves voltam mikor megismertem a páromat,ő akkor volt 29!

17évesen össze költöztünk,saját házba!

Azóta már 21éves vagyok és 34hetes kismama.

Van saját házunk,illetve most kezdünk épiteni egy ujjat,ami olyan lesz amit mi terveztünk.

Tehát már 6éve boldog párkapcsolatban élünk,és nagy szeretetben várjuk az első picike lányunkat!

Röviden ennyi.

Nem hinném hogy le kell nézni a fiatal kismamikat..csak mint írta az egyik válaszoló is,legyen eléggé érett a gyerek válaláshoz,mert csak úgy a nagy világba ne szüljünk gyereket!

2012. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!