Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek, nyugtassatok meg!...

Kérlek, nyugtassatok meg! Félek a vetéléstől, félek, hogy valami baj lesz? 10 terhességből hány végződhet vetéléssel?

Figyelt kérdés
PCOS vagyok, teával sikerült a baba, azóta is iszom a terhesség alatt, plussz 5 féle vitamint. 6 hetes és pár napos vagyok, voltam dokinál, 1 hete, akkor mégcsak petezsákot látott, azt mondta szépen a méhen belül van. De mégis annyira félek, hogy emiatt van, hogy 1 órát is sírok, ideges vagyok, tiszta görcs, mert attól félek egyszer csak begörcsölök, és vért látok majd. Tudom, hogy ez nem jó, meg ne idegeskedjek, de mégis hogy? Nem bírom befolyásolni a gondolataimat? Ráadásul egy hete álmatlanság gyötör. Nappal egyáltalán nem, éjszaka 2 órát kell próbálkoznom, hogy elaludjak. Kérlek, nyugtassatok meg!
2012. jan. 27. 15:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a megnyugtató válaszokat, igazán jól esnek:D Még mások is nyugodtan írjanak, annál nyugodtabb leszek!
2012. jan. 27. 16:46
 12/27 anonim ***** válasza:
Mesélj magadról,addig sem foglalkozol buta gondolatokkal.Mit szeretnél fiút vagy lányt?Jo tudom,hogy mindegy csak legyen meg egészséges legyen,de mégis :)
2012. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Lányt szeretnénk, és legmélyebb érzéseim szerint fiúm de mégis már a nevén szólitgatjuk(Hanna) hátha mégis lány.:D DE persze a fiúnak is örülni fogunk, de majd kiderül. És ti? Vagy már van babátok?Mesélnétek milyen volt terhességetek ebben a 6-7. hét körüli tájban? Milyen tüneteitek voltak? Álmatlanság nektek volt?
2012. jan. 27. 16:59
 14/27 anonim ***** válasza:
12-es!Persze vigyázok, csak kicsit szerencsétlen voltam. Beteg azért lettem mert a kisfiamtól elkaptam, aki 3 éves és most elhatároztam, hogy tavaszig ki is veszem az oviból. A herpes jó isten tudja honnan, mert elég higiéniás vagyok, az elesés háztartási baleset. De amúgy elejétől szedem az elevitet, pajzsmírigy gyógyszert, 1000mg c-vitamint, jódot. Így azért amiket elkaptam egy-két nap alatt átvonultak rajtam és nem kellett antibiotikum. Szóval vigyázok én de sajnos ezek benne vannak a pakliban. Amúgy elég jól tűröm, teszek-veszek és sok az energiám!üdv nektek!
2012. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Inkább bemutatkozom így könnyebb lesz.Hepi vagyok.Én nem érzem úgy mint te ,hogy milyen nemü lesz a babám,de hátha mind a kettő :)Én az 5-dik hétet töltöttem be pont ma.Tüneteim nem igen vannak,de az álmosság nagyon kikészít.Ja és elfelejtettem,hogy első gyerek,és másfél évet váratott magára:)
2012. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Én is pcos vagyok, második babánkat várom, 13 hetet töltöttem ma.

Én is pont így voltam vele, alig akartam elhinni, majd alig bírtam aludni, kb 2 hétig. Nagyon rossz volt, állandóan járt az agyam.

Aztán elkezdtem beszélgetni vele, több idöt szenteltem magamra, ha ugy éreztem, megeröltettem magam, azonnal lepihentem. Jöttek a reggeli rosszullétek, amik inkább délben voltak, ilyenkor ledöltem, annyira rosszul voltam. Bár ez nem fordult elö sokszor.

Elsö babával minden héten kórházban voltunk, mert a napi teendöktöl is vérezgettem. Most ez nem így alakult, és tök furcsa volt, mert azt gondoltam, ugyanolyan lesz a terhességem.

Megnyugtatásképpen csináltattam kombinált tesztet, bár még nem tudom az eredményét. Kedden voltam 12 hetes genetikai uh-on és megnyugtatott a dokim, minden rendben van, szépen fejlödik, mozog, amit én már érzek is.

Igazán én is a mostani uh után nyugodtam meg, de csak pozitívan gondolkozz, mert ö is érzi, amit te. Beszélgess vele, simogasd a pocakod, beszélgessetek a pároddal sokat a kicsiröl. Nekem ez bevált.

És érezd magad szerencsésnek, mert spontán sikerült. Mi 4 sikertelen inszem után feladtuk a harcot egy idöre és elmentünk nyaralni. Onnan már 4esben jöttünk haza, 3an indultunk.

Az a picike élet ragaszkodik hozzád!

Az is nyugtasson meg, hogy hétvégén is be lehet menni a kórházba, ha történne valami, ellátnak, ha kell. Persze, nem a saját orvosod, de csak orvos.

Annyira vágytunk második babára, hogy engem már tényleg az sem érdekelt, hogy fiu lesz vagy lány. Az elsö fiu és van egy olyan érzésem, hogy a második is fiu.

Pont ugy voltunk, mint Ti, hogy lánynéven szólitottunk a 20. hétig a fiunkat:)

13hkm

2012. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat a hülye kérdésért,de meg magyarázná nekem valaki,hogy mi az a pcos?
2012. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

A pcos egy anyagcsere rendellenességen alapuló genetikai betegség, gyógyítani nem lehet, de a tünetei kezelhetöek.

Inzulinrezisztencia alakul ki, majd ennek hatására a petefészkeken ciszták alakulnak ki, a menstruáció rendszertelen lesz, vagy nem is lesz, nem lesz peteérés, így nem lesz baba. Van egyéb tünete is: hajhullás, pattanásos bör, súlyproblémák. De vannak kifejezetten vékony pcosok is.

Kezelése: hármas kezelés: gyógyszer+diéta+sport. Ennek hatására rendszeres lesz a ciklus, lesz peteérés, így lesz baba is.

2012. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a felvilágosítást.Annak akinek ijene van azt tanácsolom,hogy a legjobbakban bízzon,és soha de soha ne adja fel a reményt.(mert ugye az hal meg utoljára)Fel a fejjel:)
2012. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
húú köszi a sok hasznos választ. Egyébként ha elkezdenék vérezgetni, és rögtön elmennék vele kórházba/orvoshoz és akkor kapnék gyógyszert (utrogestan, duphaston) lenne esély, hogy megmaradjonM?
2012. jan. 27. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!