Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abbahagyhatom a folsav szedését?

Abbahagyhatom a folsav szedését?

Figyelt kérdés
15 hetes 3 napos terhes vagyok. Az elejétől fogva szedtem a folsavat (napi egy szemet) és egy szem magneB6-ot. Én úgy tudom hogy csak az első trimeszterben szükséges a folsav, ezért abbahagytam kb. egy hete.
2008. márc. 26. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én nem is sze3dtem,csak Elevitet,szval igen az első 3 hónapban fontos,utána táplálékkal is be tudod vinni ami kell(sok sóska,spenót),de a dokid tanácsát is ha kikéred,sztem ő is mondja majd hogy nyugodtan hagyd.Amúgy én most(22 hetes)vasat is szedek,amiben van folsav,a legtöbb kismamának kell vasat szedni,és sztem neked is majd ha kell olyat írnak fel,amiben van folsav,Boldog babavárást!
2008. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy az első trimeszterben a fontos.Terhesvitamint nem szedsz?
2008. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem szedek terhes vitamint, mert jó a vérképem, és az orvos azt mondta nem szükséges, csak híznék tőle. Eleinte szedtem Elevitet, de a székletem rossz lett tőle. Szóval nem tett jót ezért se szedem.Kellene? Pl. Gravida? Nem lesz baj ha nem szedem?
2008. márc. 26. 15:52
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki, hogy ne szedjek vitamint, mert jó a vérképem. A folsavat én is szedtem a 13. hétig, akkor már záródik a velőcső, tehát nem kell tovább.

Egészséges bébit kívánok!

2008. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Olvassátok el pl. az Elevit honlapján dr. Czeizel írását.Én biztos,hogy végig szedem a terhesvitamint.Nem hiszem,hogy egy sima nőgyógyász jobban ért ehhez,mint egy neves genetikus!

De ti tudjátok,a ti gyereketek!

2008. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért az utolsó hozzászólónak üzenném, hogy lehet, hogy kicsit anyagias világban élünk és megvetetnek velünk mindent, de mindent, ha jó a vérkép és a vitamint is be tudja vinni a szervezetébe, nem lesz gond. Amúgy én is szedtem az Elevitet, de annyira rosszul voltam tőle, hogy semmit sem tudtam tenni, enni, fekete volt a székletem, megszüntem létezni, nem hiszem, hogy ezzel jót teszek magamnak vagy a babának!!!
2008. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal a hozzászólással, hogy az anyagias világban mindent ránktukmálnak.
2008. márc. 26. 16:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Fura nagyon mert én szedtem a therbeesés előtt már a folsavat-elevitet és végig 3-4 hónapig. Aztán olyan rosszul lettem tőle mindig h hánytam begörcsöltam stb és a doki azt mondta felejtesem el nehogy baj legyen. Különös h addig amig valóban szüksége volt rá a szervezetemnek nem "dobta ki". Erről ennyit! A vérképem jó pedig semmi terhesvitamint nem szedek viszont változatossan táplálkozom. Most így a végén szedek csak plussz vasat, Ca pezsgőtabit és magne b6-ot. 34hét alatt 8kg-ot híztam pegig eszek rendessen és az orvosom is totál meg van elégedve velem és a babával is a vizsgálatok alapján minden oké. A folsav csak az első 3hónapba fontos!
2008. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Vitaminpótlásra tényleg csak akkor van szükség,ha az eredményeid is ezt mutatják.Én a teherbeesés előtt elkezdtem szedni az elevitet(nem volt valami jó a vérképem)és a 20 hétig szedtem naponta 1 szemet,utána pedig minden másnap csak.Én aludni nem tudtam tőle,de mióta napközben veszem be,nincs gondom vele.Ellenben a vas tabi,az nagyon szorulást csinál nekem.Elevit mellett nincs szükség még folsavra,mert tartalmazza,kivéve orvosi javaslatra.Viszont a magne b6-ból napi 1 szem az semmi.

3X2szemet javasolnak,és nekem a félidő után kell is,mert ha nem szedem állandóan görcsöl a lábam.De szerintem ez is csak akkor kell,ha tünetek vannak.

Boldog babavárást.

Ja,és ez a sok bogyó valóban anyagi csőd:((((

2008. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokan megosztjátok velem a tapasztalataitokat!
2008. márc. 26. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!