Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abbahagyhatom a vas szedését?

Abbahagyhatom a vas szedését?

Figyelt kérdés
36. hetes vagyok és elég szorulásos a napi két szem vastól. 4 hete a vasam és a hemoglobin szintem éphogy elérte az alsó határt. A belgyógyász azt mondta, hogy végig szedjem a vasat, viszont a dokim azt mondta, hogy már abbahagyhatom, úgyis hónapok múlva lesz meg a hatása a ma bevett vasnak. Merjem abbahagyni? Sajnos a szorulás ellen csak ez segítene, mert semmi nem vált be.
2010. nov. 11. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Van is benne igazság meg nincs is.


- a vas tényleg nagyon lassan épül be de a szülés után és alatt fogsz sok vért vesziteni és kelleni fog.


-ha szorulásod van tőle akkor egyél csirkemájat, céklát, diót, hántolt napraforgót szóval természetes úton vidd be a vasat ezek rostosak igy nem fog székrekedésed lenni de mindemellett napi egy db vastablettát szednék.


Szóval szerintem ne hagyd abba.

2010. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 25 hetes vagyok, napi 3 szem vasat szedek. Majd ha meglesz a baba, akkor is szednem kell, végig a szoptatás alatt, csak akkor már csak napi 2 szemet. Szóval nyilván nem lehet csak úgy abbahagyni. Amúgy érdekes a dolog, mert nálam egyáltalán nem okoz szorulást. Biztos vagy benne, hogy attól van?
2010. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is csak néhány hete van tőle szorulásom. Én a neo-ferro-folgammát szedem, ami elvileg nem okoz gondot ilyen téren, nálam sem volt gond úgy a 30. hétig, de azóta szenvedek ettől. De lehet tényleg nem hagyom abba, csak lecsökkentem napi 1 szemre.
2010. nov. 11. 09:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól teszed.


Később még jól fog jönni a tartalék. Én elevitet szedek abban van vas úgy nem fogja a székletet.

és a ferrocomp forte se. esetleg érdemes váltani bár a neo ff a lehető legkisebb méretü vas.

2010. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is ez a problémám, és ua szedek amit te. Én úgy trükköztem, hogy amikor 3 napja nem volt székletem akkor nem vettem be , és másnap tudtam is wc-ni, aztán már csak napi egyet szedek, abba hagyni nem mertem:))

37 km

2010. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a tardyferon folt szedem,de az is megfogja a hasam.2X1-et szedtem,de muszáj volt 1X1-re csökkenteni.Így már elég tűrhető,próbáld meg Te is lejjebb venni,hátha az is segítene.

30hkm

2010. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én holnap töltöm a 32. hetet, és nekem is neo ferro folgammát kell szednem hónapok óta. Amióta szedem, szorulást okoz, ezért gyűlölöm. Én most úgy döntöttem, hogy kipróbálom a Dr. Steinberger Eisenblut nevű levét, amit nagyon ajánlanak kismamáknak is vaspótlásra, és 50 ml ugyanannyi vasat tartalmaz mint az a "nyomorult" tabletta azzal különbséggel, hogy az természetes, bio gyűmölcskoncentrátum. Pár napja szedem (illetve iszom), nagyon finom, és egyelőre úgy tűnik, hogy a szoruláson is segít. Sajna kicsit drága, de elegem lett a több hónapja tartó "kínlódásból". :-)
2010. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!