Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondta a dokim, hogy...

Azt mondta a dokim, hogy abbahagyhatom a terhesvitamin szedését. Nem korai egy kicsit? 16hetes vagyok

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Azt nem tudom, hogy miert mondta, de egyik ismerosom nem szedhetett vitamint, mert annyira sok lett a vasa tole, hogy majkarosodast szenvedett (szerencsere csak kis mertekben).Teljesen besargult a maja miatt.

En vegig szedtem es csak 3400 grammos lett a baba (ezt csak azert irom, mert sokan azt gondoljak, hogy aki terhesvitamint szed tuti, hogy hatalmas babaja lesz).

Ez csak 2 eset a rengetegbol, de en mas orvos velemenyet is kikernem esetleg egy SZTK-s nogyogyastol, hogy ne kelljen emiatt pluszt fizetni.

2011. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb 20 hét környékén mondta, hogy ne szedjem, a babám makk egészségesen 3750 grammal született.
2011. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 38 hétig szedtem, a szülés napjáig és 3010gr-os egészséges kislányom lett.

De lehet ha nem szedtem volna, akkor is ugyan így alakul. Ha sok gyümölcsöt, zöldséget eszel, SZERINTEM elég az is.

2011. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért mondta,mert ilyenkor már nem sok értelme van,a velőcső bezáródott,lezárul a kritikus és nagyon fontos első periódus amikor nagyon is van értelme szedni a terhesvitamint. Viszont utána sokan úgy tartják,hogy nagyon nagy lesz a babád ha végig szeded. Ezért javasolta. Szoptatás alatt újra kezdheted ha akarod,csak jót tesz.
2011. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem,hogy én az első 4 hónapban szedtem és 3850 grammal,57 cm-rel született a kislányom,igaz volt ideje megnőni,mert 40+6 hétre született.
2011. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én nem kértem ki a véleményét végig szedtem de egyébként támogatta amikor rákérdezett hogy szedek e mert kevés a vas a véremben és áttértünk egy másikra

ha téged megnyugtat szedheted nyugodtan! ez nem receptes nem kell hozzá a doki :D

2011. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem hagynám abba.

Egy újabb verzió:

az első trimeszterben naponta, a másodikban kétnaponta, a harmadikban heti 2x szedtem Elevitet (a Gravidát kihánytam). 3640 gr és 55 cm lett a fiam kiírás előtt 2 nappal.

Szoptatás alatt nem szedtem, ami súlyos hiba volt, teljesen lemerültek a készleteim (tél volt), végül vénásan kaptam vasat, amitől viszont őrült székrekedésem lett. Legközelebb okosabban csinálom majd!

2011. jan. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél végig szedtem a nődoki javaslatára + szoptatás első 3 hónapjában is. Kisfiam 4150 grammal született a 41.héten. Fogalmam sincs, hogy volt-e köze hozzá az Elevitnek.

Most várjuk a másodikat, a 15.hetet kezdem. Új orvosom van, egyelőre azt mondja szedjem, aztán szép fokozatosan a 20.héttől vissza lehet venni a mennyiséget. Tehát szerintem én is úgy fogom csinálni, ahogy az előttem szóló javasolta: a középső harmadban heti 3x, az utolsóban pedig heti 2x. Én parás vagyok és inkább szedem, bajt biztos nem fog okozni.

2011. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 21. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!