Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 éves vagyok és azt hiszem...

15 éves vagyok és azt hiszem terhes:S Most mit tegyek? És hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 20:25
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
26%

sajnálom, hogy korán jött a baba.


párod hány éves? ő mennyire tudna segíteni felnevelni?


én akkor is úgy látom, hogy jobb örökbeadni, mint megszakítani a kis életét.

(és ne hurrogjon le senki. anyuka vagyok, tudom, mi az hogy kötődés. de ennek ellenére jobb az a tudat, hogy egy másik család boldogan várja, neveli a gyerekem, mint ha én eldöntöm, hogy meg sem születhet. ezzel a tudattal nehezebb élni szerintem.)

2011. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 Ancs79 ***** válasza:
81%
Szia, sajnálom, ami veled történt. Én 17 évvel ezelőtt pont 15 évesen átmentem ezen,és nem volt könnyű. A szüleim egész jól viselték és elgondolkodtak azon, hogy mennyi volt ebben az ő hibájuk (nem beszéltünk ezekről a dolgokról soha otthon). Szóval nekem "szerencsém" volt, mert elment magától a baba, de mostanáig üldözött a "szelleme". Most, amikor már szerettem volna teherbe esni, sajnos nem tudtam, és mindig magamat okoltam, hogy biztos azért nem jár már nekem babó, mert akkor rossz voltam. Szerencsére most úgy néz ki, hogy ketten is növekszenek a pocimban, bár orvosi segítséggel. Szóval nehéz döntés előtt állsz, de bárhogy is legyen, később ne okold magad semmiért, mert megkeserítheti az életedet.
2011. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
70%
Le fognak pontozni, de én az abortuszt javaslom neked. 15 évesen nagyon kicsi vagy még egy gyerekhez, hiszen te is az vagy. Sajnos 17 évesen nekem is volt egy abortuszom, muszáj volt, és most már tudom, hogy így volt helyes. Az óta férjhez mentem, és most van egy gyönyörű kisfiam, aki pénteken lesz 6 hónapos. Sajnálom, hogy 17 évesen ez történt velem, de tudom, hogy az abortusszal helyesen döntöttem, sőt, most is így tennék. :( Nagyon sok erőt, és kitartást kívánok neked! És hidd el, nem lenne jó megtartani.
2011. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
65%
És a gyógyszertáros ismerős este mindig terhesteszttel mászkál? Jó helyen lakhatsz,ha így föl van készülve!
2011. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

barátom 18 szerintem őis képes segíteni nekem.

tudom hogy korai,de elvetetni nem szeretném.

2011. dec. 7. 17:53
 46/61 A kérdező kommentje:
16:26 - nem a barátom ment el érte és ugye a gyógyszertárjukba volt ő csak odaadta.
2011. dec. 7. 17:53
 47/61 anonim ***** válasza:
69%
Remélem, nem gondolod, hogy Te majd 15 évesen megtartod? Azért elég durva lenne. Iskola? Munka? Mit csinálnál x év múlva? Se iskola, se semmi?! Gondolod meg, ez nem egy egyszerű dolog. A srác úgy is ott fog hagyni (sajnos így lesz), és Ne a szüleidnek szülj gyereket, hanem magadnak. De mivel Te nyilván nem tudnád eltartani... Ezt nagyon meg kell gondolni.
2011. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
76%

Akkor ezek szerint már eldöntötted hogy megtartod.Én már írtam korábban hogy ha megtartod le kell mondanod dolgokról.Az hogy a barátod 18 éves,még nem jelenti azt hogy segíteni is tud.Azon gondolkozz el hogy 100%-ig biztos vagy benne hogy ha meglesz a baba nem fog magadra hagyni a barátod?Mert egyedül maradni egy babával,főleg 15évesen...

Biztos hogy letudsz mondani a bulikról?Én ismerek olyat aki 20 évesen szült,még nincs 2éves a kisfiú és szétmentek a barátjával.Most meg buliról bulira jár,a gyerek meg persze olyankor a nagymamával van(gondolom).Hát az ilyet nagyon el tudom ítélni.Ha belegondolok 1hónappal idősebb az ő kisfia a kislányomnál,én nem tudnám magára hagyni és nyugodtan bulizgatni.Egy másik most szült 1-2 hónapja 13 éves.Mikor tolja az utcán,hát a gyerek tolja a gyerekét.Persze legtöbbször a nagymamával van.Pedig egy gyereknek az anyjára van szüksége,nem a nagymamára.Jól gondold át.

2011. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
89%
Életed legnehezebb döntése előtt állsz :/
2011. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:
tudom..
2011. dec. 8. 14:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!