Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 éves vagyok és azt hiszem...

15 éves vagyok és azt hiszem terhes:S Most mit tegyek? És hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 20:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
37%

sikerült tesztet venned?


annyit tanácsolnék, hogy te mondd el a szüleidnek, felnőttként kezeld a helyzetet. ne menekülni próbálj a beszélgetésből.


tudom, ezért sokan lehurrognak majd, de én a helyedben elgondolkoznék azon, hogy életet adok a picurnak és örökbe fogadó szülőknek adom. én nem lennék képes dönteni az élete végéről. rokonaim közt van, aki ugyanígy kamaszként esett teherbe és örökbe adta. nagyon becsülöm ezért.

2011. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
88%

teszteltél kérdező?

off:hagyjátok már ezt az add örökbe szöveget.nem tudom h a sok ember aki ilyenekkel dobálózik,képes lenne e lemondani a babájáról miután 9 hónapig magában hordozta?érezte a rúgásait stb....képesek lennétek rá örökbeadás pártiak???????szerintem nem.én nagyon abortuszellenes vagyok,de ha semmi esetre sem tehetném meg h felnevelem akkor inkább elvetetem még az elején amikor még nincs meg az a nagyon szoros kötődés,minthogy kihordom,ragaszkodom hozzá,aztán meg odaadom ásnak.na én ezt nem tudnám megtenni.mert egész életemben mardosna a bűntudat h van valahol egy gyerekem akit nem én nevelek.és ez rosszabb érzés lenne mint ha elvetetném.hozzátenném h már van egy másfél éves kislányom,aki tervezett volt.és most vagyok 19 hetes babás,ő nem volt tervezett mégsem jutott ilyen ökörség az eszembe h megszülöm és örökbe adom.meg az sem fordult meg a fejembe h elvetetem.aki annyira nagynak érzi magát h d.ugni tud,akkor vállalja is az esetleges következményeket.ez az én véleményem.

2011. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
88%
teszteltél?
2011. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
40%

Én csak annyit szeretnék ehez hozzáfűzni, hogy igen valóban segítő tanácsokkal kell ellátni a kérdezőt mert bajba került és hát emberek vagyunk hibázunk. Kívánom hogy a család mellé áljon és ne maradjon egyedül ebben a nehéz heléyzetben akárhogy is végződik.

De ettől még elég fontos azt is kiemelni hogy NAGYON nagy hibát követett el azzal hogy 15 évesen szexel mert amikor majd férjhez megy bánni fogja ezeket az éveket és mint tudjuk a legbiztosabb módszer hogy valaki ne legyen terhes az az hogyha NEM él sexuális életet. Az abortusz NEM egy apró műtét ami után minden megy tovább mintha misem történt volna...az abortusz egy életre szóló seb a nő lelkében és egy magzat elpusztításáról szól.

Ezért azt gondolom hogy nem árt ha a sok együttérző "nem történt semmi helyrehozhatatlan" mentalitású válaszoló kicsit reálisabb lenne és kevésbé pátyolgatóbb.

2011. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

22:50 es 22:57 es: én kb lesz*rom hogy te mit hiszel el és mit nem.könnyű leülni a gép elé és másokra fogni hogy kamuzik.egyátalán nem kamuzok.és hogy vártam azt arra írtam hogy nézegettem több ilyen kérdést is hogy valaki fiatalon teherbe esett és ráfogták hogy kamuzik.Ez szánalmas.ez itt egy olyan oldal ahol mindenki KÉRDEZ.és nemtudom milyen jogon mondasz el engem minden idiótának..ha meg akarsz bántani akkor szólok hogy ilyennel nem érsz el semmit.A többi normálisnak köszönöm! és itt a lényeg:

Teszteltem és pozitív lett szóval babás vagyok.

2011. dec. 7. 13:58
 36/61 bánomisén ***** válasza:
75%

Kérdező ne fújd fel magad, ezen az oldalon sajnos már annyira elszaporodtak a kamukérdések, hogy mindenki gyanakvóvá vált.


Szóval pozitív lett. Sajnálom... Akkor beszélj a nagymamáddal minél hamarabb, lehetőleg már ma, utána a szüleiddel, és menj el nőgyógyászhoz is, végülis egyértelműen és teljesen biztosra orvos tudja megállapítani, hogy terhes vagy-e, vagy sem.


Aztán meg üljetek össze a barátoddal, mindkettőtök családjával és döntsétek el, hogy mi legyen a babával. Ebbe mi már nem szólhatunk bele, ez a ti döntésetek kell hogy legyen.

2011. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:

hát igen..

Mivel ugye most a barátomnál vagyok,reggel felhívtam a nagyimat hogy jöjjön ide mert beszélni szeretnék vele(ma nem voltam suliban)tegnap este még a barátom szerzett valahonnan tesztet valami gyógyszertáros ismerősétől.Mikor a mamám megjött mondtam hogy szerintem baj van erre ő egyből kitalálta..mondtam neki hogy van tesztem és csináljuk meg.megvártuk az eredményt és ugye pozitív lett..én elsírtam magam de ő nagyon megértő volt velem és megpróbált megnyugtatni..majd egy kb 2 órás beszélgetés után őis sírvafakadt..megbeszéltük hogy ő mondja el anyuéknak és majd közösen összeülünk megbeszélni az én családom + a barátomé.Totál tanácstalan vagyok hogyan tovább..köszönöm a válaszokat és a bunkók kíméljenek.

2011. dec. 7. 14:18
 38/61 anonim ***** válasza:
28%
Hát jól gondold meg,hogy megakarod e tartani.Nem abortuszra akarlak rábeszélni,csak 15 évesen még nagyon fiatal vagy mondhatni még te is gyerek vagy.És egy baba nagy felelősség,őt nem lehet betenni a sarokba ha meguntad.Le kell mondanod bizonyos dolgokról(buli).
2011. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:
Nem tudom..totál depis vagyok most..szerintem még fel sem fogtam.Kisírtam az összes könnyemet..ha abortuszom lesz akkor az egy életen át bánni fogom ha meg megtartom vége a tini életemnek..igaz hogy biztos családi hátterem van mert anyagilag is támogatni tudjuk de ígyse meg úgyse jó..szóval nemtudom..padlón vagyok.
2011. dec. 7. 14:30
 40/61 bánomisén ***** válasza:
79%

Megértelek, hogy most sokkolt ez a dolog, de szedd össze magad, látod, nem vagy egyedül. Klassz a nagyid, hogy ilyen jól fogadta a dolgot, okos asszony lehet. És az is nagyon rendes tőle, hogy átvállalta a szüleidnek való beszámolást erről, de azért eléjük állnod így sem lesz könnyű.

Lesznek körülötted páran felnőttek, a te családod is, a barátodé is, együtt majd kitaláljátok, hogyan tovább. Az biztos, hogy akárhogy is döntötök, az életed már nem lesz ugyanaz, de ezen utólag már kár siránkozni.

Én meg most kihagyom a fejmosást, megtették már páran előttem, de utólag már ez is fölösleges.

2011. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!