Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóltok ehhez a rengeteg...

Mit szóltok ehhez a rengeteg tini terhességhez? Mi állhat a rengeteg örömteli gyerekvállalás hátterében a 18 év alattiak esetében?

Figyelt kérdés
A sok szép, kedves komment a facebook-on? Esetleg mert újra "divatba" jött a gyermekvállalás ilyen fiatalon? Mi a véleményetek és mit gondoltok, miért lett ilyen sok tini, aki ilyen örömmel vállal gyermeket akár még 18 év alatt is? Én úgy látom, hogy még Ők maguk sem tudják mit vállalnak, csak tetszik nekik maga az áldott állapot, mint olyan, na meg a pici babák ugye "CSAK" cukik és édesek. :) Na de ugyebár őket el is kell tartani vhogyan, valamint fel is kell nevelni! Egy korombeli ismerősöm (egy férfi) mondta nekem, mert van egy 3 hónapos Picikém, hogy jaj én is úgy szeretnék egy kisbabát, olyan cukik! Én erre pedig csak annyit mondtam, hogy nem csak cukiságból állnak. :) Várom a válaszokat! :)
2011. dec. 1. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy 12-13 évesen már élnek nemi életet és 17-18 éves korukra azt hiszik hogy már mindent tudnak. Pedig nem. Még akkor is szinte gyerekek.
2011. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tény felelőtlenség az ő részükről, de szerintem nem csak az ő hibájuk.

Mármint a szülők hibája is mert ha megnézitek azoknak a fiataloknak a családi háterüket szüleik nem törődnek velük. Amolyan 7 perces nevelést /" Mi volt a suliba... Semmi"/ Nem kommunikálnak velük. /Sok problémát okozott annak a korosztálynak a kommunizmus szerintem/

De ha jobban megfigyelsz egy normális családot rábírják a gyerekre hogy mindent nyiltan mondjanak el és így nem is lesz problémájuk... /se fiatalon szülö + drog/

És ha nem sikerül ez akkor fordul elő a drog használat ill. fiatalon gyerek születés..

2011. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nagyon gyerekek! Nem tudják mit vállalnak, a gyerek nem csak cuki meg édi, fel is kell nevelni azt a cuki meg édi gyereket... Miből és, hogy? Szerintem az őket nem igazán érdekli... Nem hogy tanulnának, szórakoznának, barátkoznának... Sok cifra dolgot láttam már az ilyen típusú anyáknál.. pl.: terhes nagy hassal diszkóba jár és iszik, meg cigizik! Szerintem a mai fiatalok többsége már el van kényelmesedve és inkább a könnyebb utat választja, otthonülés, anyuci apuci eltart. Meg lehet majd őket nézni 10 év múlva... fiatalság elszáll és csak a gondok jönnek!
2011. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de az biztos hogy én nem tudok velük azonosulni. Persze most még jó, aztán majd később rájön hogy nem élte ki magát, és majd a gyerek látja kárát. Természetesen tisztelet a kivételnek, de van rá nem is egy példa a környezetemben. A barátnőimmel is beszélgettünk erről és ők se gondolják úgy hogy ez így jó. Én biztos nem szülnék a nagy semmire, a szüleim nyakára. 20L
2011. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem hogy ezt a témát miért kell feszegetni, főleg ilyen nyilvános oldalon! Tudom hogy "akinek nem inge ne vegye magára", de én mégis magamra vettem!!! itt vagyok 19 évesen, férjnél vagyok! Nekem ne mondja senki hogy ha úgy érzi valaki hogy gyereket akar azt később megbánja! Ilyen nincsen! Egy gyereket nem lehet csak úgy "megbánni". És szerintem mindenkinek a maga baja hogy mit csinál! Hozzátenném hogy most babát tervezünk....és nagyon várom!!! Azért mert valakinek van egy gyereke, és mondjuk 20-25 évesen szüli....jujj az mindent tud! pedig nem! Nem akarok vitatkozni...de ha unatkozol kedves kérdező....akkor inkább a fiatal anyukákat kérdezd meg hogy meg e bánták! Bocsi hogy beleszóltam...!
2011. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 ZsZs27 ***** válasza:
84%

Kedves utolsó!

Szerintem a kérdező nem az olyan fiatalokra gondolt, mint te, aki gondolom rendezett, kiegyensúlyozott életet élsz. Édesanyám pl. 17 éves volt, mikor engem megszült. Akkor már férjnél volt ő is, volt hol lakni, stb. Szerintem azokra a gyerekekre gondolt, mint mondjuk az unokahúgom (13 évesen esett teherbe, no komment), vagy a szomszéd kiscsaj, aki 15 évesen szült, és aki azt hitte, hogy attól lesz felnőtt, ha gyereket szül. Aztán persze rájött, hogy a gyerek nem csak aranyos, hanem néha bizony nagyon nehéz eset, amikor csak sír, és sír. Azóta annyiból áll neki a gyerekkel való törődés, hogy mikor reggel elmegy suliba, elviszi az óvodába. A nevelést meg teljes egészében a szüleire hagyja, mert neki "joga van szórakozni".

2011. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem bántani akartam....igen vannak...gyerekek...akik korán kezdik...és félreértelmeznek bizonyos dolgokat, de sajnos ezeken nem tudunk változtatni...és szerintem nem helyes ezeket a dolgokat ilyen nyilvános oldalon megvitatni...mert lássuk be semmi közünk hozzá:)...Bocsánatot kérek ha durvának tűntem!
2011. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én magam 20 éves vagyok, szintén férjnél. Nem a 19-20 évesekre gondoltam. Sokkal inkább a 16-17 évesekre. Sőt ... látok én itt sok 14 évest is. Ebben az időszakban még 1 év is sokat számít. Nem unatkozom egyébként, csak kíváncsiságból kérdeztem mert az utóbbi pár napban legalább 5 16 ill 17 évesről olvastam aki babát vár és baromi felnőttnek érzi magát hozzá. Szerintem higgadtan is lehet véleményt nyilvánítani, az érettséghez ez is hozzátartozik. ;) Egyébként, helyesen szólva: megbánták -e ?:)
2011. dec. 1. 22:38
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja és ez a nyilvános oldal azért jött létre, hogy kérdezhessen az emberek. Bármit, bármiről és bármikor ... Ahogyan válaszolni is az válaszol aki akar, de én jobban örülök ha a válaszolnak a kérdésemre és nem pedig kritizálják azt. Egyébként gratula a babához, ahogy mondtam nem a férjes, különélő, saját jövedelemmel rendelkező párokra/kismamákra gondoltam, hanem azokra akik csak úgy a semmibe, a szülők nyakára vállalnak babát mert az hű de cuki dolog. Én nagyon sokat változtam ezalatt az 1 év alatt, valóban felnőttem a feladathoz de talán ebben az is segített, hogy szórakoztam korábban (minimális mennyiségben), hogy rendes, tisztességes társat találtam magam mellé és több év áll mögöttünk amire alapozhatunk. És tényleg rengeteg negatív példa szól amellett, hogy ilyen korán (15-16-17! évesen) nem mindig a legjobb döntés bevállalni egy gyereket mert utána csak a Pici látja kárát. A védekezés sokkal egyszerűbb lenne ... Csak ez senkit sem hat meg.
2011. dec. 1. 22:45
 10/14 A kérdező kommentje:
*kérdezhessenek :)
2011. dec. 1. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!