Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akar mostanában minden...

Miért akar mostanában minden tini gyereket?

Figyelt kérdés
Gyereknek gyerek nem való. Napok óta rengeteg kérdés jön ezzel kapcsolatban. De miért? Nem maradnak le semmiről sem, ha a huszas éveik közepén, megfelelő háttérrel és egzisztenciával rendelkezve szülnek egy stabil kapcsolatba. 16-17 évesen még élvezni kellene a tini korszakot, dacolni a szülőkkel, nem pedig kakis pelust cserélni és háztartást fent tartani. Csak én látom így? Nem vagyok sem öreg, sem maradi, gyerekem is van, de esküszöm sajnálom az olyanokat, akiknek az anyja maga is gyerek.
2011. aug. 9. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

:)) A válasz: Mert nyári szünet van, és itt van minden tizenéves.. hol lennének szegénykék, így a net világában? :(


Amúgy tizenévesen én is gyereket akartam állandóan. Még jó, hogy csak 31 évesen adatott meg ,akkora lett kész minden olyan szinten (szinte 0 szülői segítséggel), hogy bátran mertük vállalni.

2011. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Mert MÉG nem tudják mivel jár egy baba, gyerek. Csak azt tudják, hogy édesen mosolyog, cucin alszik és deee édiiiii.

Mi , akik anyák vagyunk már tudjuk, hogy néha a kakis pelenkát is a földhöz csapnánk már.... na jó ez erős túlzás, de szemlélteti a helyzetet :D

2011. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
"Várandós tinik" és a "Tini mamik" sorozat az MTV csatornán! :-) Lehet az elrettentés helyett inkább kedvet csinál...
2011. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarnak, csak védekezésről még nem hallottak.
2011. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

szia én sose voltam normális tini én olyan jókislány voltam,pedig anyumék mindíg mondták menjek bulizni stb...

17 voltam amikor terhes lettem,szedtem becsületesen a gyógyszert mégis.eszembe se volt elvetetni.miután egykét embernek munduk mindenki sajnálni kezdett minket.így anyáékkal kitaláltuk,hogy azt mundjuk nem védekeztünk így nem sajálkozott mindenki.sok vizsgálatra kellett járni mire kiderült ,hogy egésséges.48 kiló vékonyka lányként aki nem is várt egy terhességre 23 hetesen megszültem babámat,mivel a testem nem volt felkészülve egy terhessgre.sajnos a babám meghalt.Ma vanegy 8 hós kislányom.

Ezalatt rengeteg 14-15 éves tinivel találkoztam aki terhes volt.

Én azt hiszem a tinik nem akarnak gyereket,csak hamar kezdik a szexszet,gyógyszert nem akarnak szedni mert anyut ahoz be kell avatni.Óvszerrel meg nem jó így hát szegények teherbe esnek.Amit mi látunk terhes tini mennyiség sokkal keveseebb mint a valóban teherbe esetteké,mert háromnegyedük abortusz mellett dönt.

2011. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

""Várandós tinik" és a "Tini mamik" sorozat az MTV csatornán! :-) Lehet az elrettentés helyett inkább kedvet csinál..."


Nagyon egyetértek ezzel a hozzászólással, én ismerek olyan tinit, aki ezek miatt a sorozatok miatt akar mindenáron gyereket!!! (Egy 17 éves lányról van szó.)

2011. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom hogy unatkozhat egy 15-16éves terhes lány!

De úgy gondolom hogy egy 19-20 éves lány készen áll(hat) egy babára,minden fejben dől el.

2011. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Én 18 éves vagyok és terhes. Védekeztünk a párommal, akivel már másfél éve vagyok együtt. Nekünk eszünkbe se jutott elvetetni a babát. Tudom mivel jár a gyereknevelés, ugyanis a kistesómra mindig én vigyáztam. Én tudom mivel jár. Mikor megtudtuk, hogy babánk lesz nagyon örültünk. Minden emberi lénynek meg kell adni a lehetőséget, hogy éljen. ÉN és a párom ezt szeretnénk. Lehet hogy lesz mikor megbánjuk, hogy ezt választottuk, de lesz egy csodás gyermekünk, aki pótolja majd ami a fiatalságból kimaradt. 13 évesen kezdtem diszkóba járni. 14évesen már alkoholt ittam és nem egyszer rúgtam be. Nem vagyok rá büszke.Nekem elég volt a fiatalságból, nem akarok olyan lenni, mint azok,akik 17-18 évesen emiatt megromlik az anyjukkal való viszonyuk és a hátuk mögött szidják. Tudom, hogy erre nem aza megoldás, hogy legyen egy baba, de ha már így sikerült, akkor legyen ez. ÉS örülök neki.
2011. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 18 éves vagyok és terhes, majdnem 19 leszek mire megszületik a baba. Fiatalnak tartom magam nagyon is, de úgy gondolom valamivel jobb a helyzetem mint a 16éves terhes lányoknak. Párom dolgozik, van lakása is. Nekem a suli nem jelent nagy gondot, mert nem függök szerencsére órarendtől. Anyukám és a párom szülei nagyon várják már az unokát. Mindenben segítenek majd, annak ellenére, hogy mondtuk nekik, hogy nem kell, nem szeretnénk vele terhelni őket. Én úgy érzem, nem maradok ki semmiből sem. Buliztam eleget, elég volt belőle. Párom úgy szintén. Mondjuk ő pár évvel idősebb nálam. Még nem született meg a baba, de úgy érzem ő éltem legjobb döntése, nem fogom megbánni, hogy ilyen fiatalon leszek anya.

Viszont ha 16évesen kellene mindezt átélnem...hát nem tudom. Biztos nem látnám akkor ilyen pozitívan a dolgokat és igen csak kétségbe lennék esve.

2011. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a Tini mami sorozathoz szólnék még hozzá: Megnéztem pár részt, de esküszöm a hajamat tépkedtem miközben láttam, hogy a 17éves "anyuka" bejár bulizni, nem neveli a gyerekét, füves cigit szív a ház előtt és a saját anyjával veszekszik, aki jó útra akarja terelni a lányát. Elképesztő. Nekem ez a sorozat biztos nem adna kedvet ahhoz, hogy 16évesen anya legyek....
2011. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!