Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért pont 35 éves kor a...

Miért pont 35 éves kor a gyerekvállalás felső korhatára?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a felso korhatar?

En nem is tudtam rola.

Te hol hallottad, vagy mire gondolsz???

Csupan annyirol tudok, hogy 35 ev felett tobb vizsgalatot vegeznek a genetikai rendellenessegekre (ha az anyuka is akarja), mert statisztikak alapjan nagyobb az esely a kor elorehaladtaval arra, hogy nem minden folyamat megy tokeletesen vegbe. De ezt ne ugy kepzeld el, hogy 34 evesen meg annyi az esely, mint egy 25 evesnel, 35 evesen meg mar annyi, mint egy 43 evesnel, nem errol van szo, hanem evrol-evre egyre tobb kicsivel.

De ez nyilvan fugg sok mindentol, foleg az anyuka egyeni adottsagaitol, attol is, hogy elso baba-e, vagy tobbedik, tehat az anyuka szervezete korabban milyen hormonalis hatasoknak volt kiteve, dohanyzik-e mondjuk 15-20 eve, vagy sem, stb.

Es ez azert van igy, mert nem csak a szemunk alatt lesz evrol-evre egyre tobb szarkalab, hanem a sejtjeink is oregszenek aprankent, igy a petesejtek is es mondjuk nagyobb az esely arra, hogy pl osztodas soran nem megy minden tokeletesen vegbe.


De ez is csak esely, egyaltalan nem biztos dologrol van szo, csak biologiai folyamatok alapjan egy fokkal naygobb a kockazat.

2011. máj. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jézusom!!! Akkor nekem van egy időn túli gyermekvállalásom. Remélem, azért nem kell visszaadnom.

Félre a tréfát. Ez sehol sincs leírva, hogy 35 fölött már nem vállalhatsz gyereket. Az orvosok azért nem ajánlják a 35 év fölötti terhességet (bár ez az életkor napjainkban egyre jobban kitolódik)mert "öregszik" a szervezet, a petesejt, és nagyobb a kockázata a genetikai rendellenességnek.

2011. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a böszmeséget meg hol hallottad?

35 fölött javasolják az alaposabb genetikai vizsgálatot (magzatvíz mintavétel). De ennyi. Még arra is mondhatod hogy nem.

Hogy miért pont 35? Azt nem tudom, kellett mondani egy számot. Lehetne 40 is éppen, korunknak már jobban megfelelne.

Személy szerint tervezem hogy 35 fölött is fogok gyereket vállalni, még 30 sem vagyok, most várom az elsőt. De sokat szeretnék és 5 év alatt nem fér bele!

2011. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha jól tudom akkor az örökbefogadásnál 35 év a korhatár, lehet arra gondolt a kérdező!
2011. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!