Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok ebben az esetben...

Vállalnátok ebben az esetben a harmadik babucit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az első és a második gyermekem között 11 hónap van. A második babucim most 9 hónapos és úgy néz ki hogy teherbe estem. Nagyon félek, hogyha beigazolódik a terhességem, mit tegyek???? Nyilván megtartanánk a babát, hiszen amúgy is terveztünk harmadikat, de iszonyú kevés a korkülönbség. Nincs segítségem senki, mindig én vagyok a gyerekekkel....és még ők is nagyon-nagyon kicsik. Ha valaki van aki hasonló tapasztalatokkal rendelkezik kérem írjon. Attól tartok, hogy felelőtlenség lenne....vagy mégsem?
2011. nov. 8. 12:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A 10-es vagyok -elnézést az offért de talán más idetévedő anyukákat is érint- a 7estől kérdezném hogy a középsődet felvették bölcsibe így hogy a kicsivel otthon vagy? Van erre valami törvény vagy határozat?
2011. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves "Utolsó"!

Minden tiszteletem a Tiéd. Nem lehet könnyű 3 picurral.


Kedves Kérdező! Nem egyszerű a kérdésedre válaszolni. Egy hatalmas belső pánikrohamot követően én azért a baba mellett döntenék.

Termékenység: Sokan vannak, akik a meddőségi kezelések után "hipertermékennyé" válnak. A szomszéd tömbben volt egy házaspár, akiknek régóta nem sikerült a baba. Mikor az első babánkat vártuk, ők is akkor jártak sikerrel. Pár hónapos volt náluk a pici, mikor újból terhes lett. Aztán a következőnél ugyanez volt. Hamar el is költöztek, mikor megtudták, hogy jön a 3. baba, mert már nem fértek volna el a lakásban. De ők is megtartották a 3. babát.

2011. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az óvodás és bölcsődés gyerekek anyukája vagyok. Igen van rá törvényi javaslat is. Három vagy több gyermeket nevelő család gyermekei előnyt élveznek óvodai, bölcsődei elhelyezésnél. Amúgy kell kérni egy védőnői környezettanulmányt és azt kell bemutatni a vezetőnőnek munkáltatói igazolás helyett.

Én simán megbeszéltem a vezetőnőkkel, hogy ez a helyzet. Igyekszem alkalmazkodni a közösségi helyzethez. Az én gyerekeim nem kuksolnak bent nap hosszat. utolsó pillanatban érkeznek, és alvás után kapásból hozom haza őket. Ha hiányzik/szabadságon van az óvónéni, gondozónéni akkor nem mennek. Szünetekkor otthon vannak velem, nem kérek ügyeletet. Éppen ezért szeretnek is minket, mind az oviban, mind a bölcsiben.

2011. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, köszönöm a választ nem is tudtam erről!! :) a 10-es válaszoló voltam.
2011. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem 3 csemetém van igaz,a legnagyobb már 4 éves ovis. Mi terveztük. Nekem sincs segítségem,olyannyira,hogy a 4. napon hogy hazajöttünk,már mostam,másnap boltba mentem,fát vágtam és hoztam be,gyereket kísértem az oviba és délben haza, főztem délre... Ja és persze a 2 kicsi is úton volt velem,amikor menni kellett. A kórházi napok alatt itthon maradt gyerekek felügyelete is kétséges volt...

A középső nyáron töltötte be a 2 évet,ő már aktívan rója a járdákat ha menni kell. Lassú a séta,de ez csak apró kellemetlenség.


Én vállalnám azt is, ha most a 8 hetes kicsivel a kezemben kiderülne,hogy össze hoztunk egy újabb kicsit! -de ez én vagyok!

Ha úgy adódott,hogy babás vagy,akkor biztos vagyok abban,hogy a Pároddal közösen jó döntést fogtok hozni!!


Majd megírod hogy tényleg hordasz e valakit a szíved alatt, és ha igen,hogyan döntöttetek?

2011. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

En vallalnam a helyedben.

De lehet, hogy en enyhen fanatikus vagyok...

Nalunk is csak 14 honap van az elso ket gyerek kozott, de ez tervezett volt, mindig is igy szerettuk volna.

A harmadik gyereket hosszabb kihagyas utan tervezzuk (tenyleg hosszabb, kb 8-10 ev).

Viszont sokat beszelgettunk rola, hogy mi lenne ha a masodik gyerek par honapos koraban veletlenul teherbe esnek. Es mindig abban maradtunk, hogy megtartanank. Egyszeruen nem lenne szivem elvetetni.

Tudom, hogy nagyon-nagyon nehez lenne idegiles es fizikailag is, mert mar igy sem konnyu. De akkor is kibirnam es johetne a harmadik gyerek. Mondjuk nalunk ez maradt elmeleti szinten, egyenlore nem jott veletlen baba, a kisebbik gyerek pedig mar ket eves lesz.

En a szavaidbol ugy erzem, hogy te is igy vagy ezzel a szived melyen.

2011. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretnék egy harmadik babát!!! De félek is. Ez viszont így természetes! Ha lenne egy segítségem, egyáltalán nem is aggódnék és félnék....Abban bízom, hogy nem iker terhes vagyok.....mert nagyon nagy rá az esély. Az első két gyerkőcnél is váruk, hogy ikrek....de nem.....

Mindenről beszámolok nektek!!! És hálás vagyok a sok biztatásért és kedves szavakért!!!

2011. nov. 9. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!