Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be vállalnátok úgy a harmadik...

Be vállalnátok úgy a harmadik gyereket ha tudod hogy el hagy a párod?

Figyelt kérdés
Nem szeretem az abortuszt és nem is akarom megölni a babám. De szerintem ha megtudja a párom hogy terhes vagyok félek hogy elfog hagyni mert anyósék nem nagyon szeretnék hogy szüljek és a párom nagyon befolyásolható. Ő azért nem szeretne mert nem bírnánk anyagilag. Ti mennyiből vagytok? Mennyi pénz kellene ahoz hogy egy harmadik belehessen válalni?
2011. júl. 21. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem szeretem vagy nem szeretem kérdés. Inkább szükséges rossz, ami a te esetedben fenn áll. Ha nem tudjátok eltartani amit a párod ezek szerint jól lát, akkor 2 lehetőség maradt. Vagy az abortusz, vagy örökbe adod, amire nem sokan képesek. Nem anyósodék fogják eldönteni, nem hiszem ha téged nem szeretnek akkor az előző 2 gyereket is díjazták, azaz akkor ugyanúgy befolyásolták a párod. Szerintem, ha nincs mire, semmiképp ne vállald be.
2011. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Azon gondolkodtál, hogy a párod mit gondol? Vagy mindig azt, amit az anyósod?!

Szerintem mindenképpen beszéld meg a pároddal, hiszen az ő gyereke is, aztán döntsetek együtt, az anyóst szerintem ki is hagyhatjátok a dologból, nem neki kell felnevelni a gyereket.

Ha mégsem akarod megtartani, örökbe is adhatod, nem kell rögtön az abortuszra gondolni.

2011. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

17.28 vagyok, bocs, figyelmetlen voltam...

Az anyagiak tényleg fontosak, de én utána néznék a helyedben a lehetőségeknek, mert 3 gyerek után már rengeteg kedvezmény van...

2011. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Az anyagiak emlegetése azért vicces harmadik babánál, mert havi 80ezerrel járunk jobban havonta, pedig még csak terhes vagyok a harmadikkal (tehát ebbe a családi pótlék még nincs is benne a harmadikra!).

De ha nem akartam volna harmadik babát, akkor én védekeztem volna, képtelen volnék besétálni valahova és meggyilkoltatni a gyerekemet. A meglevő kettőt se öletném meg ha legális volna akkor se.

2011. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg nézz utána az anyagiaknak, milyen kedvezmények és támogatások járnak, és beszéljétek meg, hogy álltok. Anyósnak erről nem is kell tudnia, ezt nektek kell eldönteni!
2011. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha valakinek a férje nem keres százezreket nem fog terhesség alatt jobban járni 80 ezerrel, sőt....ez fizetésfüggő, mert gyanítom az adókedvezményre gondolsz. És mivel a kérdezőék nem állnak jól anyagilag, gondolom nem keresnek félmilliókat.

Másik dolog, hogy ne az anyós döntse már el..vagy függtök tőle?

2011. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt mit jelent, hogy anyósodék nem szeretnék, hogy szülj??? Ezt nem is értem, hogy mi közük hozzá, persze, ha külön éltek és nem velük.


Ha már úton van, én nem hiszem hogy el tudnám vetetni... De védekeztünk volna, ha nem megfelelő az anyagi helyzetünk. Nem élünk pedig nagy lábon, de jut mindenre, van nagy autónk, amiben majd elfér hátul a 3 gyerekülés, és nincs anyagi gondunk hó végén se, pedig hitelt is fizetünk. Félre rakni van hogy tudunk, de van hogy nem.

2011. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
bocsi hogy rosszul irtam de nem arrol van szo nem bírjuk eltartani csak a párom attól fél ha bármikor kirugják ne adj isten és ráadásul jön a harmadik gyerek.
2011. júl. 21. 18:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre gondolnánk mindig nem születne egy gyerek se. Sajnos bármikor bármi történhet.
2011. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 3. gyerektől gyerekenként 16000 ft a családi pótlék, gyermekenként 33.000 forinttal csökkenhet az adó, ingyen tankönyv ,ingyen étkezés jár.

Anyós meg ne szóljon bele ha nem ő neveli a gyereket!!!!

2011. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!