Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok ebben az esetben...

Vállalnátok ebben az esetben a harmadik babucit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az első és a második gyermekem között 11 hónap van. A második babucim most 9 hónapos és úgy néz ki hogy teherbe estem. Nagyon félek, hogyha beigazolódik a terhességem, mit tegyek???? Nyilván megtartanánk a babát, hiszen amúgy is terveztünk harmadikat, de iszonyú kevés a korkülönbség. Nincs segítségem senki, mindig én vagyok a gyerekekkel....és még ők is nagyon-nagyon kicsik. Ha valaki van aki hasonló tapasztalatokkal rendelkezik kérem írjon. Attól tartok, hogy felelőtlenség lenne....vagy mégsem?
2011. nov. 8. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Tehát akkor lenne egy 28 hós, egy 19 hós és egy újszülött babád. Te tudod, mennyire vagy türelmes és mennyire tudsz majd 3 picivel megbírkózni. Szerintem nem a 3 kicsi megtartása lenne a felelőtlenség, hanem hogy nem védekeztetek megfelelően..
2011. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Virág6 ***** válasza:
100%
Szerintem a lelkiismereteden múlik.mért kell egy babát elvetetni ha úgy is lenne helyette még egy.Nem leszólni akarlak,csak voltam ebbe a helyzetbe.Ha van megfelelő anyagi háttér,most is,akkor tartsd meg.
2011. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ú , ebbe belegondolni is fársztó! Én most várom az elsőt és nagyon szeretnék majd másikat, de nagyon valószínü, hogy nem tudunk kettőnek annyi mindent megadni mint egynek. Te tudod, hogy anyagilag hogy álltok és persze türelemmel!
2011. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!!! Mindent megtettünk a védekezés terén. Sajnos gyógyszert nem szedhetek (amiben én a legjobban bízom), mivel szerettünk volna még babát a nőgyógyászom nem javasolta a spirált! Óvszerrel védekeztünk és ráadásul még esemény után tablettát is vettem, mert volt egy kis "balesetünk" az óvszerrel! Hihetetlen hogy ennyire termékeny vagyok, pedig az első babával, Meddőségi Központba jártunk!!!
2011. nov. 8. 13:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mire megszületne a 3., az első mehetne oviba, nem? Akkor pedig kettővel el tudsz lenni, szerintem. Most talán jön egy baba, akit talán később vártatok. De mi van akkor, ha ezt most nem vállaljátok be, és amikor meg szeretnétek, nem jön?! Ha anyagilag tudjátok vállalni, akkor miért ne. De et neked kell tudni!
2011. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem tartok a terhességtől és a harmadik gyerek nevelésétől. Türelmem van és úgy érzem, hogy anyagilag is bírnánk! Muszáj bírni!!! Csak egyszerűen mindenhol azt hallani, hogy "erre a világra szülni" stb. A védőnő még azon is "ki volt akadva", hogy gyorsan jött a második....Szerettem várandós lenni és nagyon gyorsan és könnyen szültem!!! Inkább még amitől félek, hogy "három felé" hogy tudok szakadni??? Két felé mondjuk már egész jól megy....:D

Köszönöm a válaszotokat!!! :D

2011. nov. 8. 13:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ó Istenem, sajnálom. Ne haragudj, először ez jutott eszembe. De mindjárt meg is magyarázom:

Első 5, 5 hónapos volt, mikor kiderült terhes vagyok. Örültünk, hiszen kis korkülönbséggel akartunk tesókat. Szóval 14 hónap korkülönbség van közöttük. 9 hónapos volt a kicsi mikor kiderült sikerült ismét teherbe esnem. Nem terveztük. Nem akartunk harmadikat. Nem is igazán engedhettük meg magunknak. De egyszerűen eszembe se jutott elvetetni. Hogyan vetethettem volna el, ha már 2 gyereket boldogságban nevelek? Szóval megszületett a harmadik is. Így most van egy 3,5 éves lányom, 2 éves fiam és egy 7 hónapos lányom. A legnagyobb óvodás, a középső bölcsődés. Amúgy semmi segítségem nincs. Néha ha nagyon muszáj vigyáz Anyukám a gyerekekre. A bölcsi, ovi muszáj, mert amúgy képtelenség ellátni a háztartást, a kicsit és életben maradni... Biztos mások ügyesebbek, nekem nem megy. De így jól megvagyunk. Míg a nagyok közösségben játszanak én mindent megcsinálok (és a házimunka ki is teszi a napomat. Minden másnap főzök, minden nap takarítok, kb. kétnaponta mosok, vasalok és persze én intézem a bevásárlást)). Nincs testvérféltékenység, imádják egymást mind a hárman. Anyagilag egyenlőre nem nehezebb. Nyilván később, ha majd iskolások lesznek az lesz. Apa fáradt, mert szegénynek egész nap nincs megállás. Ha este hazaér ép történés van. Segítenie kell fürdetni, vacsoráztatni, egyedül nem megy. Szegény hajnalban indul el dolgozni, este 7 körül ér haza, 8-ig még pörgünk, utána tud kikapcsolódni. Hogy nekem milyen? Non- stop meló. Fáradt vagyok. Kicsit ki is merültem. De! Büszke vagyok rá, hogy megoldom. Nem mindennapiak a gyerekeim. Okosak, ügyesek, jól viselkednek. Szépen rendezetten mennek "dolgozni", szép rendezett otthonba jönnek haza. Több gyerekre azért már nem vágyok...

2011. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mire megérkeznek a harmadik babuci, akkor még az első nem menne oviba!!!
2011. nov. 8. 13:14
 9/17 Virág6 ***** válasza:
100%
"erre a világra szülni" Ha van elég anyagi háttér,akkor másnak semmi köze.
2011. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem ennyire kicsi a különbség, és én spirál mellett lettem terhes hetekig őrlődtünk hogy mit csináljunk. Megtartottuk végül persze (kérdéses volt nem vetélek e el a spirál plusz terhesség mint veszélyeztető kombináció miatt) de megmaradt semmi baja se lett.

Nálunk így néz ki: 4.5 a fiam de sajnos nemrég kiderült hogy olyan problémája van ami miatt spec.oviba kell járjon plusz fejlesztésekre stb.itthon is külön foglalkozást igényel.

A második 2 éves ő nagyon nyugodt csecsemő volt most is könnyű vele pedig dackorszak kellős közepén van, viszont eszméletlen anyás, míg a nagyom nem volt féltékeny sose addig a középsőm nagyon kiborul mikor szoptatom a picit vagy bármit csinálok vele.

Ha még ennél is kisebb korkülönbség lenne, mint ami van,én már az idegosztályon figyelnék szerintem...

Tényleg minden túlzás nélkül mondom, hogy baromira megterhelő 3 ilyen kicsi gyerek hiszen nekik mindennapos szükségleteiket is neked kéne kielégíteni, etetni pelenkázni fürdetni öltöztetni stb.lássuk be már az alapszükségleteik kielégítésére is rámegy a fél napod.És akkor nem beszélve az egyéni odafordulásról amit minden gyerkőc megérdemelne. Persze gyerekfüggő isa helyzet, ha a már meglévők tündériek, aranyosak, visszahúzódóbb típusok, nincs velük gond evés, fogzás, hasfájás, betegeskedés, beilleszkedési dolgok közösségbe stb.BÁRMI terén akkor lehet hogy annyira nem nehéz.

Értem hogy a szíved azt diktálja hogy tartsd meg, de akkor egy jó tanácsom van: ÁLLANDÓ segítséget szervezz addigra!!! Én is mostanra jöttem rá (mire már cafatokban lógnak az idegeim:))) hogy bébiszittert kell fogadjak, mert ezt nem bírom egyedül.(nincsenek nagyszülők és rokonok nekünk aki van arra meg kutyát se bíznék).

2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!