Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes kismamik? Hogy...

25 hetes kismamik? Hogy álltok a vásárlással? Mitek van már meg?

Figyelt kérdés

Ti nem érzitek néha úgy,hogy fingotok sincs mit kell még megvenni? Én annyira bénának érzem magam!

Most olvastam egy kelengye listát! Hát vannak homályos részek! Honnan tudom,hogy pontosan hány body kell, meg félek,hogy nehogy túl vékonyat vegyek stb. Nem akarok mindenből koppra annyit venni, mert mi van,ha valamiért nem jó! Csak én vagyok ennyire elveszett?

Ami meg van eddig: babaszoba kifestve (dekortapéta a héten kerül rá), bababútor megrendelve, babakocsi. Meg van már egy-két ajándék babaruha!

Ti hogy álltok?


2011. szept. 8. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is 25 hetes vagyok, de ez már a második baba, van már egy 2 éves fiam. Szerintem teljesen jól állsz, mi annak idején a 36. héten vettünk meg mindent.Nekünk bevált a sima fehér tescos body (több darabos csomagolt), meg a tescos rugdalózó is. Ezekből sok kell. Érdemes egyből 62-est venni, az 56-os méretet nagyon hamar kinövik.
2011. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
én badybol hosszú ujjut mert decemberre várom a babát én 23 ra vagyok kiírva menszi szerint uh szerint meg 19re utolsó menszim márc 16 án volt te mikorra vagy kiírva? a baba nem ét már gondolom tudod én még nem mert faros. hányadik babád? és milyen jelek voltak neked az elején uh od hány hetesen volt? mekkora volt a babád?
2011. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok én 24+2 hetes ksmama vagyok.Első baba,de még semmit sem vettem.Viszont a családból kaptunk már babakocsit,babahordozót,kiskádat,meg egy pár apróságot.Nekünk még ennyi van.Én december 29-re vagyok kiírva.Nagyon várjuk már a picit.Sok egészséget nektek.
2011. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Mi megörököltük a bébihordót, a babakocsit, a kiságyat, meg a kádat. Néhány ruhát is kaptunk. Venni még nem vettünk semmit. Most kezdek majd boltokba járkálni, felmérni a kínálatot és az árakat.

Mi együtt leszünk egyelőre a babával. Előtte még ki akarjuk festeni a szobát.

25+3

2011. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát én elvileg dec 24-re vagyok kiírva! De reménykedem,hogy annyival hamarabb jön,hogy karácsonyra otthon legyünk.

Nekünk kisfiunk lesz!:) Első baba,így elég sok új holmink lesz!

A ruhákkal vagyok gondban,mert ott tényleg nem tudom,hogy mekkora kell és hogy miből mennyi.

Elsőnek, köszi a tippet, akkor nagyobb rucikat veszek!

2011. szept. 8. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én december 21.-re vagyok kiírva, és még semmit nem vettünk. Októberre tervezzük a nagy bevásárlást, de én is olyan elveszettnek érzem magam, hogy miből mennyit, hányas méret.....???????????? Az egyik honlapon ezt, a másikon teljesen mást olvasok, ugyhogy fogalmam nincs!! Madj a védőnő, meg az eladó segít, gondolom!! :))
2011. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia! Második babám lesz, szóval szinte mindenem megvan, de azért leírom, hátha segít. 2-3 hete volt időm összeszedegetni a nagy részét.

- kb. 15-18 rugi/body (már csak akkor veszek még, ha látok rózsaszínt, mert fiam után lányom lesz)

- 9 textílpelus, 1 vastag kispléd (ebből a fiamnak 2-őt vettem, egy kéket meg egy pirosat és most a pirosat lekoppintom a lányomnak)

- zokni, sapka, overáll, kimenős ruci 3-4 rendbeli, álika kb. 4-5

- hőmérő, vízhőmérő, babakád

- cumisüveg 2 db (cumit még kell bele venni), babajátékok

- babatornáztató

- a lepedőt meglátom, asszem a sajátjainkból fogok egyet kettévágni, mert mi úgysem használjuk, mert rövid az ágyra


Amit még venni kell: kiságy, ágynemű (de csak 1 rendbelit veszek, mert abból is csak a rácsvédőt használjuk úgyis, a másfél éves fiam 12 hónaposan használta a kispaplant, a párnát csak most vettem elő neki), 1-2 vékony kispléd, játszócumi és 2 törölköző, meg a saját dolgaim (betét, bimbókiemelő, még egy kézi mellszívót is szeretnék venni).

2011. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok

Amúgy nekem ez a babaruha kezdőcsomag kb. az első két hónapban elég volt, akkor kaptam nyakamba a babát és hordozóval bementünk a városba babaruhatárat frissíteni. Ha nem elég, majd vesztek még, nem börtönbe vonulsz, csak megszülsz. Utána is ki lehet mozdulni a városba. Elvileg nekünk 2-3 rend ruha fogyott egy nap, de a fiam sokat bukott. Minden második nap mostam.

2011. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is december 24-re vagyok kiírva.Második babát várom.Már elkezdtem kimosni a régi ruhákat ,de még nem vasalom ki,mert mi is még várjuk a megrendelt bútort.Textil pelust vettem 10 db-ot.Megvettem az újszülött pelust és a popsitörlőt.Ennyi!Magamnak vettem szoptatós melltartót és melltartó betétet.Jó baba várást nektek!
2011. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na vagyunk egy páran!:)

Én legjobban tényleg a ruhákkal vagyok meglőve. Mert ha valami más lemarad, azt még a férjem is megveszi!

Annak örülök,hogy a bútor, babakocsi meg van, azt már nem kell keresgélni.

Nem akarok pont karácsony előtt a káoszban nekiindulni vásárolni, tehát addigra mindent meg szeretnék venni!

2011. szept. 8. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!