Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 héttel le van maradva a...

2 héttel le van maradva a babám 33. héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok tegnap is én kérdeztem, akkor még nem néztem meg a aleletet, csak a súlya miatt aggódtam 1797gramm 33.héten ami picit kisebb az átlagnál, aztán most megnéztem a többi adatot és csak a feje felel meg 33.hétnek, a többi mind kisebb és 2 héttel el van maradva :((


BPD: 83mm

placenta hátsófali

szívműködés rendben

HC:28,72mm

AC: 27,37mm

FL: 6,02mm


Dokim annyit mondott 1 héttel le van maradva, és 4 hét múlva ujabb uh+súlybecslés...


teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom mit tegyek :(


2011. júl. 16. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért vagy kétségbe esve? Legfeljebb lesz egy 2,8-3 kilós aranyos babád. Ez miért baj? Ez a lemaradás csak az átlaghoz képest lemaradás, de vannak az átlagnál nagyobb és kisebb babák. Neked lehet, hogy kisebb lesz. És? Nem baj az.
2011. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kíváncsicska ***** válasza:
Szia ne aggódj.Nekem is volt egy ismerősöm akinek azt mondták az orvosok, hogy a baba 3 héttel le van maradva a fejlődésben és értelmi fogyatékos lesz.Ez volt a 8. hónapban.Aztán jött a fogadott dokija aki meg azt mondta csak egy kicsit kisebb a feje az átlagnál és nincs semmi baja a babának.De persze anyuka stresszelt és a baba fogyott nem keveset.Aztán ennek az lett a következménye, hogy elkezdték hizlalni a babát mert sokat fogyott.És mikor eljött a szülés ideje, a doki és a szülésznő annyit mondott az anyukának mikor megmutatták a babát, hogy KELL ENNÉL SZEBB ÉS EGÉSZSÉGESEBB BABA?Szóval nem feltétlen kell mindent tragikusan felfogni.Tényleg csak kicsit kisebb a baba.Nem lesz 4 kg-os.Az meg nem is baj szerintem.
2011. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az átlag azt jelenti,hogy vannak attól nagyobb és kisebb babák is,nincs lemaradva,csak ennyi a súlya és kész, az meg,hogy pont egy hét lemaradás hülyeség a doki részéről,annyival simán el is számolhatták, van,akinek ekkor már közelíti a babája a 3 kilót,de ők 4 kilós babákat szülnek,az is eléggé eltér az átlagtól. Kis babát könnyebb megszülni,nem kell aggódni.
2011. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked a lányom 33.heti UH adatait:

bpd: 80 mm

hc:287 mm

ac:263 mm

fl: 58 mm


Engem a dokim ijesztgetett, hogy pici, na és? :) Ezek alapján az adatok alapján 1700 gramm körül volt a lányunk, ehhez képest 41. hétre született 2750 grammal 50 cm-rel.


Az UH mérései nem pontosak, van akinek igen, van akinek nem, orvostól is függ.

Örülj neki, szép babád lesz! Most már 1 éves elmúlt a nagylány, még nincs 8 kg! Pedig hidd el, mindent eszik, de ilyen alkat, ez már genetika.

Ne aggódj feleslegesen, olyan kis formás baba volt a többi baba között a lányunk, mindenki dicsérte :).

Most várom a második babát, ő kisfiú, már a 30.héten volt 1600 gramm :) Sokkal nehezebben is viselem a pocakom, tényleg nehéz, fordulni pláne, nem tudom hova hízik, de nem is bánom :).


egyszóval ne aggódj, nem tudják pontosan a fogantatás napját sem, ettől is lehet az eltérés, ha a flowmetria jó, és figyel Rátok az orvosod, akkor nem lehet baj!!

Könnyű szülést és egészséges, boldog kisbabát :)

2011. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nekem is második baba első fiú :) ő most kislány :)

nem bánom én ha csak úgy szimplán kisebb, csak aggódik egy kismama ha nem olyanok az adatok mint az ÁTLAG. :((

2011. júl. 16. 12:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Tényleg ne aggódj :)


Szerintem egyébként nincs is "lemaradva".


Kisebbik lányommal a 32. hét végén voltam uh-n.

Ilyen adatok születtek:


bpd:85 mm

hc: 29,9 mm

ac: 25,9 mm

fl: 6,2 mm


Becsült súly: 1850 g


Szerintem ezek nagyon hasonló adatok a tiedhez, és nekem senki nem mondta, hogy bármi lemaradás lenne. Az utolsó uh-n, a 38. hét végén azt mondták 3 kiló körül lesz a baba. A 39. héten született meg, 3630 g-al :)

2011. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak a 31.héten volt 63-as a BPD-je! 39.héten 85-ös! 2,85-tel született egészségesen! Engem akkor befektettek a kórházba emiatt is és másért is! Szintén 2 hét lemaradást állapítottak meg! Ne félj! Nem lehet baj!
2011. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiamnak 32+5 naposan BPD:84, Fl:53 volt! Normális méretekkel született! Bár sohasem volt óriásbébi és most is kis termetű (tornasor vége:))
2011. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem ekkor 1800 gr-ra becsülték a fiam,végül 2800-al és 49 cm-el született meg.
2011. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

11:56-os vagyok,


egyébként nagyon megértelek, én azon imádkoztam, mikor mentünk a 30.heti UH-ra a fiunkkal, hogy csak meglegyen 1000 gram... kicsit túllőtt a célon :).


A másik: nagyon ijesztő valóban, mikor a szülés után a zárójelentésre retardatio-t írnak, csak azért, mert nem 4 kg-s a baba, de meg kell szokni, hogy ez a szaknyelv, és nekik így kell dokumentálniuk mindent (egyrészt bebiztosítsából, másrészt a babát iránit odafigyelésből- az én dokim pl. engem másodlagosan kezel, az első a magzat. Mikor a lányom is velem jött a terhesgondozóba 1-2 hónapja, fel sem tűnt a dokimnak, hogy ott vagyok, csak a gyerekben gyönyörködött, neki mondta a beutalókhoz a dolgokat stb. :D Éppen ezért az orvosom, mert nagyon odafigyel a gyerekekre, de néha az ijesztgetéseiből "gyököt kell vonni" (nem felülbírálni, ne érts félre ) :).


Jó babázást, akkor Te is augusztus végére vagy kiírva?

2011. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!