Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes terhes vagyok. Az uh...

34 hetes terhes vagyok. Az uh szerint 1,5 héttel levan maradva a baba a fejlődésben. Behozhatja még? Aggódjak?

Figyelt kérdés

Sajnos magas a vérnyomásom,és a doki azt mondja,hogy az okozza.3 héttel ezelőtt még minden rendben volt vele.Egyedül a feje kisebb a kelleténél.HC:281mm és BPD:84mm

Nagyon kivagyok.


2008. dec. 17. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Háát nem tudom,hol mekkora fejű baba a normális,de az én lányomnak 41.hétre született,92mm volt a BPD,3850gr és 59 cm.Ha a tied kicsi,akkor mit mondott volna az enyémre?Olyan szép kis takaros kerek feje volt,és arányos a testével :))

Ne aggódj,nincs semmi gond,és egyébként is a 34. hétben vagy ha minden jól alakul még van 6 heted,ami alatt sokat nőhet :))

2008. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom minek riogatják feleslegesen az anyukákat uh-on.

Elég lenne akkor szólni,ha valóban probléma van.

Nekem is kisebbre mondták a gyerekeimet mindig,és ideális súllyal méretekkel születtek.A barátnőmnek is kicsi volt a fejmérete 36 hetin 86.Tegnap egészséges gyönyörű 3200gr-os kislányt szült.Szerintem 34 hetesen a 84 nem olyan kicsi,főleg ha a gyerek sem óriási.

Másik rokonomnak viszont 4 kg alattira becsülték uh-n a babát,nem tudta megszülni ami nem is volt csoda,mert 5380gr lett.Ennyit az uh-ról,meg a pontos mérésekről.

Ne aggódj,semmi baj nem lesz.


Minden jót,üdv

2008. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt még írnám de lehet,hogy tudod a BPD a két halánték közti távolság,tehát nagyon eltérhet két szinte egyforma fejméretnél is,mert nem egyformák a fejformák.Van akinek ott szélesebb,van akinek keskenyebb.Nem utal feltétlen betegségre ha nem nagy az eltérés.


Üdv:2-ik voltam

2008. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 84 mm egyáltalán nem kicsi! Előkerestem az uh papírjaimat, én 34+6 hetesen voltam, akkor volt a Bpd 87 mm. És a referencia érték, tehát ami normális tartomány ebben a korban 78-92 mm-ig! Úgyhogy ne aggódj! Ja, és én az uh-os mérésekben amúgy sem nagyon bízok, mert nekem pl. folyamatosan rövid combcsontot mértek, és a doki nagyon rövid babát jósolt emiatt, erre megszületett a kisfiam 57 cm-rel, 4500 grammal(amit szintén elnéztek, mert 3600 grammot becsültek a szülés előtti napon).

Üdv 4 hetes kisfiú anyukája

2008. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!