Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama közöttetek,...

Van olyan kismama közöttetek, akinek a naptári módszerhez képest/rendes 28napos ciklusok/ 2 héttel le volt maradva/UH alapján méretek/a babucija?

Figyelt kérdés
Utána behozta a lemaradást, vagy ilyenkor minden esetben az UH-os méretekhez képest számolják ki a szülés időpontját?
2009. jan. 28. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
szülés időpontján mensiből számolják..kivéve ha vmi gyógyszeres v vmi rásegítés van
2009. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az átlagos méretekhez való lemaradásnak igazából a 12. hétig van jelentősége, mert addig későbbi méretétől függetlenül egyformán fejlődik minden baba. Későbbi terhességi korban is lehetnek eltérések, de akkor ebben már benne lehet a baba "genetikai" öröksége is.
2009. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értem,mit értesz azalatt,hogy "genetikai" örökség?
2009. jan. 28. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mindig 28 napos ciklusod volt akkor kb. akkor is fogsz szülni amikorra kiszámolták. 1-2 hét eltérés meg nem számít szülésnél. Senkinek nem egyformán nő a babája de azt szokták mondani,h. érdemes az első 2-3 uh-t figyelembe venni mert utána meg még nagyobbak az eltérések.

Az előző válaszoló úgy értette a genetikai örökséget,h. mi emberek nem vagyunk egyformák. Egyikünknek kisebb a feje a másiknak nagyobb vagy hosszabb a lába ill. rövidebb. Ezt a baba örökli a szüleitől, családjától. Ezértt lehetnek később még nagyobb méretbeni eltérések.

2009. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,köszi a tájékoztatást,már egy kicsit rosszra gondoltam,de miután elolvastam válaszodat,megértettem és megnyugodtam.
2009. jan. 28. 14:57
 6/7 anonim válasza:
Én most az orvosom szerint a 18. hétben, az általános számítások alapján, pedig a 19. hétben vagyok. Nekem is így indult. Az első vizsgálatra tudtommal a 8. héten mentem, ahol kiderült, hogy még csak 6 hetes voltam (uh alapján). Aztán a 13. héten voltam genetikai ultrahangon, ott derült ki, hogy már egy héttel beljebb vagyunk. Ez attól függ, hogy rendszeres volt-e a menstruációd, vagy sem, nekem 32-34 napos ciklusom volt, tehát ne aggódj, szerintem ezzel sokan így vagyunk.
2009. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem 1 hete volt uh-m. AKKOR AZT HITTEM HOGY 8 HETES VAGYOK, MIKOR A DOKI KÖZÖLTE HOGY VAGY ELVAGYOK SZÁMOVA, MERT 2 HÉTTEL KEVESEBBET MUTATOTT AZ UH, VAGY KEZD FELSZIVÓDNI A BABA. RENDESEN RÁM IJESZTETT!!!!!!!! HÉTFŐN KELL VISSZA MENJEK, DE MINDEN RENDBEN LESZ REMÉLEM...
2009. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!