Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondták a 28. heti vizsgál...

Azt mondták a 28. heti vizsgálaton, hogy pici a babám, egy-két héttel le van maradva. Ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés
A 24. héten még minden rendben volt. Most is sokat mozog és jó a szívhangja. Két hét múlva vissza kell mennem kontrollra, de addig is nagyon aggódom! Megállt a növésben?
2008. jún. 5. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, biztosan nincs semmi baj! A babák nem egyenletesen fejlődnek, az Uh pedig nem ad pontos értékeket. Tegnap éppen erről beszélgettünk a dokimmal, mert az én babám pedig 2 héttel nagyobb a korához képest. Ezek csak becsült adatok, és 1-2 hét eltérés belefér, az még nem probléma.

Növekszik a babád, és meglátod, 2 hét múlva minden rendben lesz, még az is lehet, hogy nagyobb lesz!

2008. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem a korálhoz, hanem a korához képest! :-)))
2008. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban igaz, hogy a babák nem egy ütemben fejlődnek. Lehet a tied most egy kicsit lassabban fejlődik, aztán majd hirtelen megugrik. Ne aggódj, a növekedés nem állt meg. Az én babámra a 32 hétben mondták, hogy egy hónappal nagyobb.. aztán itthon megnéztem az adatokat, és elvileg akkkor 34 hetesnek felelt meg. Most mikor 37 hetesen voltunk volt olyan adat ami szintén 34 hetesnek felelt meg, volt ami 36nak, és egy ami 37nek. És megjegyzem nincs is semmi baj. CSak nem az átlag szerint fejlődik. No meg a gének is sokat befolyásolnak, a ti méreteiteket sem felejtsd el, ha meg ti is nagyok vagytok, ne aggódj, van még 12 hét és a legtöbbet az utolsó 4 hétben növekszik. Kitartás! 38 hetes kismama
2008. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, teljesen egyetértek az előttem szólóval. Nálunk is így volt, egyik alkalommal nagyobb, majd kisebb volt a bébim a korához képest. Ez függ a bébi fejlődési ütemétől, de sokszor az uh-on sem mérnek pontosan. Pl: egyik alakalommal voltam terhesgondozások és a dokim csinált uh-ot is, mondta, hogy 1782. 1 hétre rá pedig kellett mennem rendes uh-ra a kórházba, itt pedig 1727-et mondtak... Szóval (lehet)ennyire nem pontos...

Minden jót!

2008. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!