Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15-17 éves kismamák/anyukák...

15-17 éves kismamák/anyukák szeretnétek ismerkedni?

Figyelt kérdés
Ha igen írjatok e-mailt:)
2011. ápr. 15. 18:21
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak, nagyon aranyos vagy. Én RENDESEN szedem a gyógyszert, de most úgy néz ki baba van a dologban! A sok okoskodónak pedig én is csak azt tudom üzenni, ahogy már előttem megtették : Remélem a te lányod tökéletes lesz....;)
2011. máj. 4. 17:07
 22/42 sumergo ***** válasza:
100%

Valamennyi igazság minden válaszban van. Az én véleményem az, hogy egyrészt 14-15 évesen csak nem kéne még szexelni, de tényleg. És a 17 év már teljesen máshogy hangzik ebből a szempontból. A másik dolog, hogy ma már, az internet világában csak 1 kattintás az információ.

Nem ítélek el senkit, aki ennyi idősen szül.

A baj az, hogy csak utána kérdeznek, és nem előtte. Viszont annak nagyon örülök, hogy ha már összejött, akkor megtartják a fiatal kismamák, sokkal jobb, mint az abortusz.

Kitartás kismamik! :-)

2011. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
59%

Sziasztok!

Nos én nem ítélkezni szeretnék, én is fiatalon lettem várandós, 19 éves vagyok most, 20 éves leszek mire megszületik a baba! De egy 14-15 éves lányra én is azt tudom mondani, hogy gyerek még és egy gyerek nem tud úgy felnevelni egy másik gyereket, legalábbis szerintem! Azért 14-15 évesen még a gimnáziumnak igencsak az elején tart az ember, valószínűleg ott is kell hagynia, mivel kötött az órarend. Nekem kicsit másképp működik főiskolásként, mert itt azért lehet alakítgatni a dolgokon. Én egyéni tanrend szerint fogom folytatni a főiskolát. Persze lehet egy 14-15 éves lány is magántanuló, én voltam is egy fél évig de úgy vélem, hogy ott folyamatosan kell haladni az anyaggal pl. ilyen tantárgyak esetén, hogy matek, fizika, nyelv ... stb. Tehát persze becsülendő, hogy ha valaki nem megy el az abortuszra de valljuk be őszintén, hogy az aki 14 évesen szül az igazából nem magának szül babát hanem inkább a szüleinek hiszen kénytelenek lesznek ők nevelni, eltartani a babát. Még nekem is nehéz így, pedig a párom dolgozik, a főiskoláról kapok támogatást plusz ugye a babára is fogok, de mégis azt mondom, hogy nagyon szűkös a keret. No de ez csak az én véleményem. Én amondó vagyok, hogy 14-15 éves lányoknak még egyáltalán nem való egy baba, még nekem is ezt mondják lassan 20 éves fejjel és tudom, hogy igazuk van bár én nem bántam meg a döntésemet, félreértés ne essék, de még én is sokszor kétségbe esek, hogy nem vagyok -e még kevés ehhez a feladathoz? Nem mind1, hogy 14 évesen esik teherbe valaki, vagy 20 évesen. Le lehet emiatt támadni, de azt mondom, hogy nagyon elgondolkodtató kérdés, hogy ha egy ilyen korú lány teherbe esik, ott mi a további teendő. A legjobb tényleg az ha megfelelő a védekezés, vagy még nincs is szex, abból nincsen "baj"!

2011. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
84%
Bocs,de 15-17 évesen én még azért nem szedtem gyógyszert,mert nem éltem nemi életet!Ettől függetlenül nem ítéllek el(jogom sincs hozzá).
2011. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
65%

Elgondolkodtam ezen a 15-17 éves kismamaságon.

Volt osztálytársam, aki nyolcadikban szült, volt olyan, aki tízedikben... És hallomásból még tudok ilyen esetekről.


Úgy látom, hogy volt, aki már 14-15 évesen érett volt az anyaságra:

nem csak a cigányok közt, de vannak olyan szubkultúrák, ahol a nőnek ez a természetes életútja: mihelyt ivarérett, gyereket szül-- de ezt az egész családja, férje, stb. várja, sőt ELVÁRJA tőle!


ilyen kategória a nyolcadikosan szülő osztálytársam: boldogan nevelik (idősebb) férjével akárhány gyereküket, iskolából kimaradt, de boldogak!


a 16 évesen szülő osztálytársam eléggé kikapós lány volt, "rendes szülők és mégis" kategória.

jó fejű volt, de kimaradt iskolából, utólag estiben éretsségizett.

a gyerekét a nagyszülők felváltva nevelték, és a mai napig olyan kudarcéletként éli meg saját életét (nem ment férjhez, munkásszállón lakik, stb.).


mert nem ez volt számára és a családja/környezete számára a tervezett/ideális életút!


Ezek alapján én úgy gondolom, hogy az szüljön ilyen fiatalon geyreket, aki számára ez a jó, felemelő, kielégítő--- beteljesítő mittudomén milyen életút. És a párja + családja is úgy gondolja! Hogy gyereket szülni a nő fő kötelessége és az örömének a forrása.


De aki úgy gondolja, hogy szül 15-17 évesen, majd doktorál, majd nagyon jó házasságot köt, és majd nagyon szép karrierje, stb. lesz...


huhh.. az mit csináljon? :)))))


jól gondolja át, és tudatosan szüljön (ha emelett dönt), ne önámításból és főként ne úgy, hogy majd valaki más (szülő, állam stb.) megoldja/felneveli/kifizeti..


és ha már ilyen hosszúra sikeredett: kiakadok minden egyes gyedes, segélyes stb. kérdésen: az szüljön, aki nem az állam/szülők/mások nyakára szül!


nagyanyáink is szültek 14-48 éves koruk között tizenvalahány gyereket, de nem segélyre!!!


;))) szép napot minden korosztálybéli anyukának

2011. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
53%

"és ha már ilyen hosszúra sikeredett: kiakadok minden egyes gyedes, segélyes stb. kérdésen: az szüljön, aki nem az állam/szülők/mások nyakára szül!"

Most az a probléma, ha valaki gyedet/gyest kap? (Gyed konkrétan a munkahelyen kapott fizetés 70%-a ha jól tudom...)

(Az más kérdés, hogy bizonyos fajtájú emberek egy csomó más segélyt kapnak a gyerekre, és ezért gyártják őket tömegszámba, de most nem erre az esetre gondoltam...)


A többivel egyet értek, amit írtál, de ilyet azért ne jelentsünk ki... Ennyi erővel a nyugdíjasokra is mondhatjuk ugyanezt, és azért az durva lenne...

2011. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
76%

én azt érzem durvának, hogy saját magunk/gyermekeink/öregeink jólétének/megélhetésének/boldogulásának a felelősségét átruháztuk az államra. a felelősség átruházással kiszolgáltatottakká is váltunk: akkor "vállalunk" gyereket, ha kellően magas a segély!!!!!

így pl. a gyerekeim életéről/számáról is bizonyos/nagy(?) mértékben az állam dönt. ez számomra a "durva" :))


(de ez egy másik topik)

2011. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Kihangsúlyoztam, hogy nem a putris cigányokra gondolok...

(bocs, mindenkitől...)

A semmibe nem is kell gyereket szülni.

De akkor az lenne reális, ha beszüntetnék a gyedet, meg a gyest?

Annyira nem kéne sajnálni ezt az összeget, nem hiszem, hogy értelmes(!!!) ember azért vállaljon gyereket, hogy segélyt kapjon.

Vagy megszületik a gyerek, akkor kész, amit eddig dolgoztál, oldd meg és nem kapsz semmit?

(Aki visszamegy dolgozni nagyon kisbaba mellett, az általában babysittert fogad, amit átlagfizetésből sztem nem lehet fedezni...)

2011. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Ezt máshol beszéljétek meg, ha megkérhetlek titeket:)) Köszönöm:)
2011. máj. 5. 14:13
 30/42 anonim ***** válasza:
89%
Én a 20:01-es válaszoló vagyok, sejtettem, hogy lepontozást fogok kapni azért mert elmondom az igazat, pedig semmi felháborítót, vagy valóságtól eltérő dolgot nem mondtam. Én úgy gondolom a társadalom 98%-nak megegyezik abban a véleménye, hogy azért 14 éves korban még nem való gyerek a gyereknek! És most is nyugodtan le lehet pontozni, attól még ez lesz az igazság..
2011. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!