Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálunk nem divat, hogy az...

Nálunk nem divat, hogy az anyukák, kismamák ismeretlenül is köszönnek egymásnak. Legalábbis nekem még senki nem köszönt, és nem is próbált ismerkedni. Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam válaszokban, hogy ráköszönnek egymásra az anyukák, és ismerkednek az utcán. Hát én ilyet nem tapasztaltam. Persze tudom hogy én is kezdeményezhetnék, de semmi jelét nem látom hogy valaki ismerkedni akarna velünk (gyakori a szemlesütés, félrenézés). Még csak egy mosolyt sem láttam ismeretlenektől, ami felbátoríthatja a másik anyukát. Mondjuk én amúgy sem vagyok túl nyitott, de nálunk senki nem lenne az?
2009. aug. 25. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok éppen nyitott típus, de nálunk, ha babakocsival megyünk valahová ránk köszönnek a szintén babakocsis anyukák, illetve én már magamon is észrevettem, hogy ilyenkor inkább köszönök előre babakocsisoknak. Viszont a játszótéren sokszor látok anyukákat beszélgetni, de mindig az az érzésem, hogy ők együtt is érkeztek, tehát máshonnan (ház, utca) ismerik egymást. Itt gyakran egymásra, vagy legalábbis a kisgyerekre/babára mosolyognak az anyukák és legalább egy mennyi idős, de aranyos erejéig szólnak is egymáshoz.
2009. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de valószínű, hogy azért nem köszön rád senki, mert látják rajtad a zárkózottságot.

Ha sétálunk, sokan -minimum- ránkmosolyognak, mi pedig vissza. A köszönés nem jellemző.

2009. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mosolyogni szoktam, ezt nem írtam, és hogy ritkán viszonozzák. Mondjuk főleg a babákra. De azzal szerintem már megtettem egy lépést, még ha zárkózott is vagyok.
2009. aug. 25. 23:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi egy nagyobb községben élünk,itt többnyire ismerjük egymást.Ha sétálni indulunk a kisfiammal,gyakran elbeszélgetek más anyukákkal,de például összejárni nem szoktunk.

A párom édesanyja a közeli városban lakik,ha hozzá indulunk látogatóba,mászkálunk egyet,nézelődünk,de ott azt tapasztaltam,hogy tényleg kevésbé nyitottak az emberek.Jó,érthető is.

Én sem szívesen ismerkednék vadidegenekkel csak amiatt,mert ők is kisbabás anyukák!Természetesen ez nem azt jelenti,hogy elzárkózom egy így létre jövő ismeretség elől.Na igen,és nem szívesen "erőszakolnám" rá magam senkire :-D pedig alapjában véve nagyon szeretek beszélgetni,nyüzsögni.

2009. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia:)itt egy mosoly neked.Én írországban élek 20 hetes vagyok és már elég szép pocim van.Itt a nők bőszen mosolyognak még azok is akik nem terhesek és sosem láttam őket sőt nem egyszer sikítozva gratulált és sokáig csevegtünk.
2009. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a mosolyt, kedves utolsó :) Tök jó hogy nálatok így van, pedig azt gondoltam az északi országok lakói nálunk is zárkózottabbak. 0
2009. aug. 27. 13:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg az, hogy mosolyogni szoktam,de még ez néha úgy érzem ciki mert nem tudják mire vélni :-( Fel is tettem egy kérdést régebben ezzel kapcsolatban, és elég lehangoló válaszok érkeztek. Legtöbb embernek nagyon furi ha idegen mosolyog rá. Sőt.
2009. aug. 27. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ránk mindig mosolyognak az utcán ha sétálunk a kisfiammal. :) Általában rám szoktak köszönni a szintén babakocsit toló anyukák.:)

2009. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen vagyok albérletben ahol nagyon sok a kismama.Ha megyek boltba mindig mosolygok rájuk,vagy a babára(elő ismizés:D)pedig nem vagyok terhes,de hát olyan cukik azok a pelenkások,hogy nemtudok nem mosolyogni.Cserébe max egy félrenézést,vagy egy flegma nézést kapok,biztos mert nekem nincs...nagyon ritka,hogy vki visszamosolyog:/

Te a babával mosolyoghatsz sőt meg is kérdezheted,hogy mkor született meg iylenek,akkor talán nyitottabbak lesznek:)

2009. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén mindenki köszön mindenkinek mondjuk nem csak a babakocsisok hanem mindenki mindenkinek(lakópark).Én ezt már teljesen megszoktam nem esik nehezemre nekem sem köszönni pedig fura volt, az más kérdés hogy az összeverődött 4-5 babakocsis anyuka mellé nem állnék be 6.nak, inkább megyek egyedül:)
2009. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!