Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tünetekkel ír ki...

Milyen tünetekkel ír ki 100%-ra betegszabira a doki? Mondjam, hogy véreztem? Akkor biztos kiír? Vagy mit lehetne mondani? 25 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Angliában élek, itt nem írnak ki olyan könnyen, sőőőt. De bonyolult a helyzet, miért kellene kiírtni magam.

Otthon mi az amivel minden orvos biztos kiír? Esetleg ha valakinek van külföldi tapasztalata, az is segíthet.

A munkaköröm nem követelné meg, se vegyszer, se emelés, se hideg, se stb.


Mit mondjak a dokinak ami hihető?

SOS


2009. márc. 2. 21:26
1 2 3 4
 31/36 Nikcsi ***** válasza:
100%
Nekem csak ugy megsugtak, a 20. hetin, mert nem merik 100%-ra megmondani meg akkor sem ha egyertelmu, mindezt azert, hogy nehogy pereld a korhazat es hogy nehogy elvetesd. (egyes nepek nem orulnek a kislanyoknak) :(
2009. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

A heti 116 font a szülési szabi 7. hetétől jár a 9. hónap végéig. Utána semmi.

Most gyorsan megnéztem, havi 248 child tax credit járna kb. amihez ha hozzáadom a 4x20-at és a 4x116-ot, az majdnem 800 font. Nem rossz, ha azt nézem, hogy akkor ebből fedezni tudjuk az albérletet és a rezsit. De ez csak 9 hónapig lesz. Utána nem kapom majd a heti 116-ot. Ezért akartam minél tovább húzni a munkahelyen, hogy a 9 hónap minél később járjon le.


Köszi egyébként mindenkinek a válaszokat.


Ezek szerint a vérzés kiderülhet, ha nem igaz. Ha bekukkantanak, akkor látják majd, hogy nem igaz.

2009. márc. 2. 22:33
 33/36 A kérdező kommentje:

Én nem akartam tudni, nekünk meglepetésünk lesz. :-)

Ha van 20. heti uh-d (az én kórházamban van, de a szonszéd városban a kolléganőmnél pl csak 12. heti volt) akkor ha ott megmutatja magát, megmondják, mit tippelnek. De ha nem úgy fekszik, hogy lássák, akkor nem fogod tudni, ha csak nem keresel maszekot jó drága pénzért. Szóval itt is van maszek jó pénzért, csak nem jellemző, hogy használják. Itt inkább megelégszenek az 1 vagy 2 2D-s UH-val és kész.

2009. márc. 2. 22:38
 34/36 anonim ***** válasza:
68%
Ne hari de azt kell hogy mondjam tiszta hülyék Angliában.Már olvastam néhány kérdést Angliából, de szerintem sz...nak a kismamákra.
2009. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsóval.

Azon akadtam ki hogy szülés után pár órával magyarán kidodnak a kórházból.

ha velem ezt csinálták volna mikor a fiam születtet, max a foylosó végéig jutottmam volna el, annyira gyenge voltam.

Na mindegy magyar eü. így vagy úgy, a terhesgondozás azért itt valahogy alaposabbnak tűnik, a terhes nőt (még) emberszámba veszik.

Az a 3 nap a kórházban meg egyáltalán nem baj.

Legalábbi az én melóhelyemen ez így volt, bár tudom van erre ellenpélda.

2009. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, ha esetleg ötletet ismételek, csak azt tudom írni (és ezt a szülész-nőgyógyászom és a körzetim is monndta), hogy komoly munkahelyi stresszre hivatkozva azonnal kiírnak itt táppénzre. A sztessz által termelt hormonok vezethetnek koraszüléshez. Ezt itt nem kockáztatják. A jelek szerint Te komoly munkahelyi stressz alatt vagy.

A másik, ami nekem valós panaszom, és mind a két terhességemre jellemző, az a folyamatos hányás, erős rosszullét, állandó hasmenéssel. (Ez nekem a terhesség első napjától a 20. hétig tart, mert utána csökken az ezt okozó hormonok termelődésének mennyisége.) Itt a kiszáradás valós kockázata az, ami veszélyezteti a kismamát. (Fontos, a hasmenésem nem vírusos vagy bakteriális eredetű, hanem egyszerű terhességi tünet. De a napi 3-8 hányás mellett eléggé nehéz eset voltam/vagyok a dokimnak. Ráadásul 2szer kerültem miatta olyan állapotba, hogy hajszálon múlt a kórházi befektetés esélye.)

Vérnyomásod rendben van? Magas vérnyomással is azonnal kiírnak Mo-on táppénzre, és az ikerterhességgel is.


Remélem sikerül kiíratnod magad táppénzre.

Minden jót!

2009. márc. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!