Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én találom furcsának a...

Csak én találom furcsának a közösségi oldalakra felrakott bébis ultrahang felvételeket?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 09:35
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem ezt a dicsekvős dolgot... A te érdemed, hogy babád lett? Meg kell ezért dicsérni téged? Szerintem ez egy természetes folyamat, és a család kell örüljön a gyerkőcnek, nem a sokmillió kisember, akinek az üzenőfalán megjelenik az egyik válaszoló által írt "Zoltán alszik.Zoltán eszik."- dolog. Ez úgyis CSAK a családnak jelent sokat. Aki kíváncsi rá, és aki megérdemli, hogy meglássa az úgyis eljön látogatóba.
2011. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
30%

Nekem tudjátok mi a bajom ezzel a dologgal?


Egyrészről az hogy ahányszor belépek jön az üzi hogy xy képet töltött fel. Megnyitom és mást sem látok mint a gyereket, ez nekem meg kb olyan mint a nemkívánatos reklám. Persze élőben az illető nő (jaj bocsi már asszony) már el van hanyagolva, le van strapálva így érthető hogy ő nem szerepel a képeken...


Másrészről: a gyerek egy idő után felnő... ez törvényszerű, ugyanúgy hogy az anya és apa is büszke rá, ezért kiteszi a képeit a közösségi oldalakra. De! Egyszer csak eljőőő az pillanat mikor a gyereknek ez "terhes" lesz... gyerek tépi a száját, hogy ne tegyenek ki róla több képet mert nem akarja (ciki), másrészről amikor anyuka vagy apuka nem tesz ki róla több képet, akkor a külvilág fele az van kommunikálva, hogy nem büszke rá???? Szerintem eléggé furcsa gondolkodásmódot tükröz az hogy amire büszkék vagyunk azt tegyük ki a kirakatba.... szerintem még szánalmas is.


Én jobban szeretem az embereket élőben lenyűgözni, mikor azt mondják: jéééé ezt nem is tudtam rólad... de így???? Így max azt érik el / éritek el hogy idegeneknek adtok infót és nem kaptok érte cserébe semmit. És teszem azt sokkal intimebb dolog, ha a nagypapa, nagymama úgy nézi meg a képeket, hogy mellettem vannak és látom a reakciójukat. De netnek köszönhetően csak egy :)-t dobnak, bár van aki ennyivel is megelégszik...

2011. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
57%
szerintem az ultrahangos képek cukik. mondjuk egy darab. De az engem is zavar, ha vki napi 20 új képet tölt fel a gyerekéről, feleslegesnek tartom
2011. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

Jujj! Tényleg nem azért írtam, hogy leszóljatok csak érdekelt! Amúgy van gyerekem! Tavaly nyáron született és nem raktam ki róla uh. felvételt!

A maszat pedig nem a magzat leszólására vonatkozott, hanem arra, hogy valakik (ráadásul)kivehetetlen uh. képet raknak ki.

2011. ápr. 8. 10:05
 25/64 anonim ***** válasza:
68%

Én is úgy voltam vele, hogy nem fogom feltölteni az ilyen jellegű képeket.

De aztán, csak felraktam 2 db 4D-s képet.

Külön mappát nyitottam neki, akit érdekelt megnézhette. Őszintén szólva tök jólesett a rengeteg jó szó, amit kaptam utána :-)

Aztán mióta megszületett a baba, mindig feltettünk pár aktuális fotót, törölve az előzőeket. Így mindig volt 4-5 kép a gyerekről, a távoli rokonok és barátok is láthatták. Szerintem ennyi simán belefér.

De ott van például a szomszédunk, akinek 10 hónapja született meg a fia és azóta 1097 kép van fenn róla. Ezt azért már túlzásnak érzem.

2011. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
47%

9:56-os


KÖSZI A JÓKÍVÁNSÁGAIDAT, én nem kívántam neked semmi rosszat, bár a hozzászólásod igen jól tükrözi a magyar mentalitást!


Nem csak füstölgő aggyal kellene olvasni a szövegeket, hanem a sorok között is illene meglátni a lényeget.


Amúgy meg nem értem: valaki vajúdik max 2 napot és arra 30 évig büszke????? szóval ez eléggé sántít. Inkább tegyen fel magáról olyan képeket amikre saját maga miatt lehet büszke!

2011. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom egyébként ki,hogy van vele,de nekem pl az ilyen közösségi oldalakon a barátaim az ismerőseim...Tehát nem jelölök be mindenkit,akivel életemben egyszer találkoztam,nincs 600 ismerősöm...Akik viszont azok,igenis kíváncsiak rá,hogy mi van velem,milyen a baba,mert javarészt fősulis barátok,akik az ország,illetve a világ legkülönbözőbb pontjain élnek,így nem tudják pl hónapról hónapra meglátogatni a bébit...

Amúgy szerintem ez a telepakolom a profilom képekkel,az első évben jellemző,akkor még annyira új az egész szitu,és annyira örülnek a szülők,hogy mindent meg akarnak osztani a világgal...Nem hinném,hogy ezért később valaki kevésbé lenne büszke a gyerekére,csak már nem olyan lesz,mint mikor először történik veled ilyen...

2011. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
62%

Én kiraktam három darab ultrahangképet és egy 4d-t.

És szerintem ez egyáltalán nem divat kérdése. Nekem ez 'egyszerűbb' volt, minthogy mindenkinek elkezdjem újságolni.

Akit érdekel, megnézi. Akit meg nem, az úgyis 'továbblép'.


Bár azt én is durvának tartom, ha valaki 200 fényképpel indít már szülés előtt, és szülés utáni albumban 1 hét alatt 400 kép van!

2011. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 Manka68 ***** válasza:
59%

Sziasztok!

Én nem látok semmi különbséget egy UH kép és egy normál fénykép között bárkiről. Ha felrakom a saját képemet, aztán történik velem valami, akkor jobb lett volna nem is tenni képet???

Az, hogy ki mikor és hogyan mondja el, hogy babát vár, tényleg magánügy, éppen ezért nem szólok bele, ha kiteszi közszemlére. Nem attól marad meg, vagy megy el egy baba, hogy elmondták-e a leendő szülők másoknak, vagy sem. Ez egy hülye babona, aki hisz benne, ne mondja el senkinek, de mást azért ne szóljon már meg, mert nem babonás!!

Akit zavar az ilyen kép, az ne nézegesse!

2011. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
53%

"Nem értem ezt a dicsekvős dolgot... A te érdemed, hogy babád lett? Meg kell ezért dicsérni téged? "


Na ezen nem tudtam sírjak vagy nevessek. Ugyan kié lenne? :)))) Felelősségteljes kapcsolatokban a kisbaba nem csak egy "természetes folyamat", hanem egy döntés kérdése, boldogság, felelősség vállalása. Mellesleg a "dicsekedés" inkább az öröm, a boldogság megosztása. Annak szól, hogy sikerült!!!!! Amúgy meg ha mi úgy döntünk nincs az a természetes folyamat, ami miatt gyerekünk lehetne... Jesszusom! :D


Mellesleg néhány válaszból süt az irigykedés...de ez csak az én véleményem, és nem a kérdezőre vonatkozik! Ha valaki nem tud örülni, kedves ismerősei, barátai örömének, boldogságának, na akkor ott nem azzal van a gond, aki kirakta a képet.


Szép Napot

2011. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!