Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányan vagyunk itt, akik az...

Hányan vagyunk itt, akik az 5. babájukat várják? (Esetleg még többediket?! )

Figyelt kérdés
Az előbb "találtam rá" egy másik kismamára, aki szintén az ötödiket várja, úgy megörültem! Van még más is? Írjatok légyszi!
2011. márc. 29. 10:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ezt így nehéz megmondani pontosan. Ami fix, az a családi pótlék + gyed: 150.000 és a férjem fizetése 250.000 Ft. De ezen kívül van tulajdonrészünk 3 vállalkozásban is, ami már bonyolultabb egy kicsit. Azt tudom megmondani, hogy kiszámoltuk, hogy ahhoz, hogy a havi rendszeres kiadásainkat rendezni tudjuk, illetve maradjon 1-2 extra kiadásra is, kb. 650.000 Ft-ra van szükségünk. Ezt kell valahogy összefésülnünk a 6 különböző forrásból. Elnézést kérek azoktól, akik ennél jóval kevesebb pénzből élnek, nem akartam senkit megbotránkoztatni! Azt azért fontos megjegyeznem, hogy a férjem rengeteget dolgozik azért, hogy megkeressen havonta legalább 500.000 Ft-ot (a gyeden és a cs.p.-on kívül).
2011. márc. 29. 19:43
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor én a mi 200 ezrünkkel mehetünk a sunyiba, abból nem tudnánk 3 gyereket eltartani.

Köszi a választ és szívből gratulálok!

2011. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nyilván attól is függ, mennyi hiteletek, fix kiadásotok van, illetve mennyi a rezsitek. Ezen a területen óriási eltérések lehetnek.

Viszont nekünk se volt mindig ennyi! Csak ahogy jöttek a gyerekek, a férjem mindig újabb lehetőségek után nézett, hogy többet tudjon keresni. Nálunk sosem pénz kérdése volt, hogy vállaljuk-e a következőt. Hanem amikor éreztük, hogy nőttek az igények, próbáltunk rá fedezetet találni. (Minden újabb gyereknél jött egy újabb vállalkozás.)

Én továbbra is azt mondom mindenkinek, hogy vállaljanak gyereket, és higgyék el, ahol vannak báránykák, ott lesz legelő is! Mi ebben hiszünk, és be is vált nálunk ez a szemlélet!

És még annyit bíztatásképpen (ha tényleg szeretnétek harmadikat), hogy kettőhöz képest három nem jár olyan nagy plusz költségekkel (bútorok, babacuccok, ruhák már vannak), viszont nagyon sok támogatás jár utána. A harmadik gyerek inkább hoz a konyhára (ezt most viccesen mondom, de tényleg így van). 3 gyereknél már féláron kapják a teljes napi étkezést az oviban, suliban, ingyen vannak a tankönyvek, nem beszélve a további családi pótlékról, adókedvezményről, gáztámogatásról, stb.

Mielőtt bárki azt hinné, hogy én vagy más sokgyerekes a családtámogatások miatt vállalunk sok gyereket, elmondanám, hogy ezért nem érdemes! Csak is azért, ha valaki szereti a gyerekeket, és örömmel fel tud nevelni több gyermeket. Viszont aki ezt ebben a ... világban megteszi, attól ne sajnáljuk már a családtámogatási ellátásokat!!! Utánu(n)k lehet csinálni, ha valaki irígykedik. (És ezt természetesen nem Nektek szántam, kedves válaszadóim!)

2011. márc. 30. 09:17
 14/15 anonim ***** válasza:

Okosat írsz, végülis van benne valami. Mert tényleg valahogy mintha "bővültünk"volna anyagilag a 2-diknál, vagy az is lehet lentebb tettük az igényt, bár a férjem is jobban a sarkára állt munkaügyben, és jobban is keres. Gyors lekopogom, nehogy azzal jöjjön ma haza hogy nincs munkája...

Viszont ha van 3-dik baba akárhogy számolom az 1 főre jutó jövedelem is nőni fog, több jut fejenként a gyerekekre. Érdekes, nem hittem volna. Persze nem az anyagiak miatt szülnék, hisz akkor már rég terhse lennék:) csak most számoltam. Valahogy "lelket öntöttél "belém, és ezt megköszönöm. Kicsit elmentünk a kérdésedtől, ne haragudj ezért, de nagyon örülök azoknak amit leírtál! Jó volt erről beszélni!

2011. márc. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Örülök, ha hasznos volt, amiket leírtam! Én nagyon hiszek ebben az elvben! Visszagondolva, amikor a második gyerekünket vártuk, még nagyon nehéz anyagi helyzetben voltunk, így rákényszerültünk arra, hogy sokkal lejjebb adjuk az életszínvonalunkat. Egy ismerősünk 40 m2-es, penészes kis házában laktunk, a nagypapa nem túl modern, rossz fűtésű autójával jártunk, havonta 30.000 ft-unk volt élelmiszerre (ha ebből nem jöttünk, ki, akkor a szülőknél kajáltunk), és így tovább - mindezt téli időszakban egy egyévessel és a pocakban a másodikkal. (De ebben az időszakban is boldogok voltunk, és sosem panaszkodtunk senkinek, ezért nem is tudták, milyen helyzetben voltunk.) Aztán ahogy jöttek a gyerekek, mindig jobb lett. És nem akarok túlzásokba esni, de határozottan a harmadik gyerek után ugrottunk a legnagyobbat (egy új vállalkozással)! Szóval nem akarlak felelőtlenségre buzdítani, de én biztos belevágnék a helyetekben! :-)
2011. márc. 30. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!